اگر به عکاسی آتلیه ای مشغول هستید و به آموزش ادیت عکس آتلیه ای میپردازید، یکی از ابزارهای مهم در ادیت عکس ابزار WRAP است. اگر به دنبال آموزش این ابزار هستید ، دراین مقاله از سری مفالات آموزش ادیت عکس https://maktabtv.com/category/photo-editing/ ما راهنمای استفاده از این ابزار را برای ادیت عکس با فتوشاپ به شما خواهیم آموخت.

در سایت shootdotedit بطور کامل به آموزش ادیت عکس بطور حرفه ای پرداخته شده است. آیا تابحال تصاویری از افراد با ویژگی های تحریف شده عمدی یا تصاویر با متن به ظاهر جاسازی شده را دیده اید که زیر یک لنز ضخیم خوابیده اند؟ آیا پس زمینه هایی را در تصاویر مشاهده کرده اید که با الگوهای عمودی یا افقی غیر واقعی به نظر می رسند یا در تصاویر با مارپیچ های سیاه و سفید که مسحورکننده به نظر می رسند؟ همه این تصاویر بصری نمونه هایی از اثر تحریف است. هنگامی که یک تصویر را تحریف می کنید ، آن را به صورت دیجیتالی دستکاری می کنید تا تمام اشکال نمایش داده شده در آن به طور قابل توجهی تحریف شده به نظر برسد. در حالی که برخی از عکاسان از این اثر برای تحریف یک تصویر برای اهداف خلاقانه استفاده می کنند ، برخی دیگر از آن برای اصلاح تحریفات استفاده می کنند. همچنین می توانید از این جلوه در عکس های خود برای ایجاد جلوه ای چشمگیر ، احترام به هرگونه درخواست ویژه از زوجین یا اهداف خلاقانه دیگر استفاده کنید. در وبلاگ امروز ، ما شما را با مراحل ایجاد این جلوه در عکس های خود با استفاده از ابزار Warp در فتوشاپ آشنا می کنیم.

ابزار WARP در فتوشاپ چیست
برای آموزش ادیت عکس ، اینفوگرافیک نشانگر ابزار اعوجاج به شما امکان می دهد تصاویر و متن ها را به شکل های منحصر به فرد خم کنید ، بچرخانید و آنها را شکل دهید
در آموزش ادیت عکس ابزار Warp اولین بار در نسخه CS2 فتوشاپ ظاهر شد و طی سالها تکامل یافت. این اجازه می دهد تا شما یک تصویر را از شکل منحرف ، خم یا چرخش کنید. همچنین می توانید یک منطقه خاص از تصویر خود را به شکل منحصر به فرد انتخاب و شکل دهید. برای انجام این کار ، شما باید با استفاده از ابزار Marquee انتخاب کنید و هنگامی که شبکه ای در بالای انتخاب شما ظاهر شد ، آن را بکشید تا به شکل دلخواه تغییر شکل دهد. این اشکال می تواند از فر تا منحنی تا تغییر شکل های دیگر باشد که برای تصاویر واقع گرایانه و همچنین انتزاعی کار می کنند.

برای آموزش ادیت عکس ابزار اعوجاج را می توانید در گزینه Edit در بالای صفحه پیدا کنید. از ویرایش ، به Change بروید و سپس Distortion را انتخاب کنید. روش دیگر دسترسی به آن با فشار دادن Ctrl + T در رایانه یا Cmd + T در Mac برای دریافت گزینه Transform Free است. سپس روی هر جایی از تصویری که انتخاب کرده اید کلیک راست کرده و منویی را مشاهده خواهید کرد که می توانید اعوجاج را از آن انتخاب کنید. قبل از انتخاب Distortion مطمئن شوید که تصویر را باز کرده و انتخاب کرده اید. همچنین ، یک لایه دو برابر برای کار ایجاد کنید یا روی لایه پس زمینه دو بار کلیک کنید تا آن را به یک لایه معمولی تبدیل کنید زیرا هیچ یک از ابزارهای تبدیل در لایه پس زمینه کار نمی کنند.

چگونه کار می کند
در آموزش ادیت عکس هنگامی که یک ابزار اعوجاج را انتخاب کردید ، شبکه ای بالاتر از انتخاب شما ظاهر می شود. این می تواند روی کل تصویر شما یا فقط در بخشی از آن باشد. نقاط ضخیم را در محل اتصال خطوط افقی و عمودی مشاهده خواهید کرد. اینها نقاط کنترلی هستند که از آنها برای تحریف تصاویر یا ایجاد اشکال دلخواه استفاده خواهید کرد. همچنین می توانید روی هر خط از شبکه یا هر نقطه در انتهای شبکه کلیک کرده و بکشید تا تحریف شروع شود. برای تشدید اثر ، می توانید یک خط شبکه را بین دو نقطه کنترل تحریف کنید. این به شما کمک می کند تا با خم شدن خط ، شکل جدیدی ایجاد کنید. اگر می خواهید همزمان روی چندین نقطه کنترل کار کنید ، کافیست کلید Shift را از صفحه کلید فشار دهید و تمام نقاط کنترلی که می خواهید انتخاب کنید را فشار دهید. برای لغو انتخاب آنها ، خارج از جعبه اعوجاج که ایجاد کرده اید کلیک کنید.

در انتهای آموزش ادیت عکس همانطور که تصویر خود را منحنی می کنید ، متوجه خواهید شد که چهار نقطه گوشه دارای دسته هایی هستند که می توانید برای تحریف بیشتر آنها را بگیرید. ابزار Warp همچنین دارای گزینه های شکل خودکار در آن است. در حالت Warp Tool می توانید این گزینه ها را در فهرست بازشو در بالای فضای کاری فتوشاپ خود پیدا کرده و نمایش بیشتری به عکس های خود اضافه کنید. پس از پایان کار ، می توانید با علامت زدن کادر موجود در نوار گزینه ، یک تغییر شکل ایجاد کنید. برای لغو آن می توانید بر روی گزینه لغو کلیک کنید.