به گزارش “ورزش سه” پس از کشمکش‌های فراوان برای تصویب اساسنامه فدراسیون فوتبال ایران از سوی فیفا، سرانجام این مهم رخ داد و قرار است طبق  برنامه‌ریزی‌های انجام شده انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال و انتخاب اعضای هیات رئیسه نیز 10 اسفندماه برگزار شود و قرار است از یکشنبه هفته آینده ثبت نام کاندیداها انجام پذیرد؛ طبق آخرین اصلاحات انجام شده، مجمع فدراسیون فوتبال قرار است با حضور 85 عضو برگزار شود که 12 عضو آن به واسطه تیم‌های ورزشی زنان نام‌شان در فهرست اعضای مجمع قرار گرفته است.

 

براساس آنچه در اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال مطرح شده:

 

دو تیم اول رده‌بندی لیگ برتر فوتسال بانوان (مس رفسنجان و سایپا تهران)
دو تیم اول رده بندی لیگ برتر فوتبال بانوان (شهرداری بم و وچان کردستان)
تیم قهرمان لیگ برتر فوتبال ساحلی بانوان (ایمن سنگر گیلان)
کاپیتان تیم ملی فوتسال بانوان (نسیمه غلامی)

کاپیتان تیم ملی فوتبال بانوان (سارا قمی) – قمی به تازگی از تیم ملی خداحافظی کرده و مشخص نیست وی می‌تواند در انتخابات شرکت کند یا کاپیتان‌های دیگر تیم‌ملی این وظیفه را عهده‌دار خواهند شد.

سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان (شهناز یاری)

سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان (مریم آزمون) – آزمون ماه‌هاست دیگر در این کسوت به کار خود ادامه نمی‌دهد اما آخرین سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان به شمار می‌رود و باید دید در موضوع انتخابات در این زمینه چه تصمیمی لحاظ خواهد شد.

یک داور خانم در لیست بین‌المللی (گلاره ناظمی یا زری فتحی یا زهرا رحیمی)

 

در انتخابات پیش‌روی ریاست فدراسیون فوتبال حق رأی دارند.

 

اما نکته جالب این‌که جز این 10 عضو موثر در مجمع فدراسیون فوتبال، دو جایگاه برای سرمربی و کاپیتان تیم ملی فوتبال ساحلی بانوان هم در اساسنامه دیده شده است اما این اتفاق در حالی رخ داده که ایران هنوز در عرصه ملی فوتبال ساحلی بانوان تیمی ندارد و در واقع این دو عضو مجمع وجود خارجی ندارند که در انتخابات شرکت کنند که این موضوع می‌تواند شائبه برانگیز باشد.

 

با این اوصاف انتخابات پیش‌روی فدراسیون فوتبال حداقل دو غایب خواهد داشت و با حضور 83 عضو دنبال می‌شود و باید دید با انتخاب این اعضا، چه کسی در نهایت فرصت ریاست فدراسیون فوتبال ایران را برای 4 سال به دست خواهد آورد.