به گزارش “ورزش سه”، ماه پیش  بود که خوان لاپورتا رسما خبر از نامزدی اش برای ریاست باشگاه بارسلونا داد. او بین سال های 2003 تا 2010 رئیس باشگاه بود و توانست بارسلونا را به یک قدرت بزرگ و در مقطعی مطلق در دنیای فوتبال تبدیل کند.

لاپورتا که یک بار سال 2015 انتخابات را به جوزپ ماریا بارتومئو باخت، اکنون با هشت نفر دیگر برای رسیدن به ریاست باشگاه رقابت دارد. انتخابات قرار است 5 بهمن ماه برگزار شود.

 

 

 

 

 

لاپورتا در مصاحبه با مارکا و در مورد دلیل کاندیداشدنش گفت:« چرا می‌خواهم دوباره رئیس بارسا شوم؟ چون عاشق این باشگاه هستم. عاشق چالشم و این مهم‌ترین چالش در زندگی ام محسوب می شود. قطعا در اولین تجربه‌ام اشتباهاتی داشته‌ام اما ترجیح می‌دهم اوقات خوب را به یاد بیاورم. خاطرات خوبی از گذشته دارم. من را به خاطر اشتباهاتم ببخشید. هدف من این است که آن‌ها را اصلاح کنم.»

 

لاپورتا در ادامه درباره اینکه پس از جدایی‌اش، بارسلونا تنها یک بار قهرمان لیگ قهرمانان شده، پاسخ داد:« با وجود داشتن لیونل مسی بهترین بازیکن جهان،‌ فرصت‌های زیادی از دست داده‌ایم. باید بیشتر قهرمان لیگ قهرمانان می‌شدیم و امیدوارم به افتخارات‌مان ادامه دهیم. در دورانی که من رئیس بودم، رئال اصلا قهرمان اروپا نشد.»

 

 

 

 

نصب بنر در 100 متری ورزشگاه برنابئو:« آن حرکت یک شوخی بود و هدف تحریک کردن نبود. فکر می‌‌کنم رئالی ها با شوخ طبعی آن حرکت را پذیرفتند.»

 

جنجال های داوری و وی ای آر در لالیگا:« اگر یک مریخی‌ به زمین بیاید و VAR را مشاهده کند، به سرعت می‌‌گوید این تکنولوژی به نفع رئال مادرید کار می‌‌کند. بارسلونا تاثیر و وزن خود در یوفا، لالیگا، فیفا و بدنه فوتبال را از دست داده و باید اعتبارش بازیابی شود. من پروژه خودم را دارم و 3 نام برای بخش فنی آماده کرده‌ام اما آن‌ها را نمی‌گویم. تمام مدیر برنامه‌ها با من تماس می‌گیرند. آن‌ها را می‌شناسم و می‌دانم آن‌ها می‌خواهند من مدیر شوم اما به آن‌ها گفته‌ام که درباره بازیکنان و مربی صحبت نمی‌کنم.»