کد خبر: 1729904/29

زمان: 17:55  
1399/10/17

بازدید: 25,878

عاشق کاتالونیا هستم و حسم به اسپانیا عظیم است

پپ گواردیولا ادعای سانتیاگو کانیزارس مبنی بر اینکه به دلیل غرور بالا حاضر نشده به گروه واتساپ تیم فوتبال المپیک 92 اسپانیا ملحق شود را رد کرد.

به گزارش “ورزش سه”، پپ گواردیولا سال ها عضو تیم های ملی اسپانیا بود و در المپیک بارسلون نیز با اسپانیا عنوان قهرمانی را کسب کرد ولی او مدت هاست که به یکی از مدافعان استقلال طلبی کاتالونیا تبدیل شده و از منتقدان جدی دولت اسپانیا محسوب می شود. دیدگاه های سیاسی تند او با انتقادات فراوانی در اسپانیا روبرو شده اند.

 

 

 

 

سانتیاگو کانیزارس گلر سابق تیم ملی اسپانیا در یک مصاحبه به انتقاد از پپ پرداخت و گفت:« یادم است سال 92 و در زمان اردوی تیم اسپانیا برای المپیک به راحتی در مورد مسائل سیاسی حرف می زدیم؛ بدون اینکه مشکلی ایجاد شود. حتی در این مورد شوخی هم می کردیم. اگر کسی نظرات مخالف داشت، مساله ای ایجاد نمی شد و همه چیز در حد نیش و کنایه و شوخی باقی می ماند. تجربه من از صحبت در مورد سیاست با پپ اینطور است اما حالا همه چیز آزاردهنده شده است و دیگر کسی نمی تواند با او در این موارد شوخی کند.»

 

 

 

 

کانیزارس ادامه داد:« او می گفت عاشق کاتالونیاست و من هرگز ندیدم که در اردوی تیم های ملی به خاطر علاقه و تعصبش به کاتالونیا با مشکل مواجه شود. نه او و نه هیچ بازیکن کاتالان دیگر و فقط یک بار “اوله گر” بود که از لوئیس آراگونس سرمربی تیم درخواست کرد دیگر او را دعوت نکند. هرگز ندیدم که پپ دعوت تیم ملی را رد کند و ما حتی در جام جهانی 1994 و پس از حذف برابر ایتالیا در بوستون باهم گریه کردیم. هرگز او را بر ضد تیم ملی اسپانیا ندیدم. حالا اما نمی دانم چه بر سر او آمده است؟

ما بازیکنان تیم المپیک اسپانیا هنوز هم باهم معاشرت می کنیم و یک گروه واتساپی داریم. همه هستیم به غیر از گواردیولا. حتی لوئیس انریکه هم در این گروه حاضر است اما شاید شهرت بالای پپ و درگیری و استرس هایش در لیگ برتر باعث شده تا با ما همراه نباشد. مواضع سیاسی او تند شده اند و زمانی که علیه اسپانیا صحبت می کند، واقعا ناراحت می شوم. نمی دانم چه کسی مغز سیاسی او را خاموش کرد.»

 

 

 

 

پپ گواردیولا شب گذشته در یک برنامه مستند در مورد خودش به شبکه مووی استار گفت:« من عاشق کاتالونیا سرزمینم هستم ولی همچنین حس عظیمی به اسپانیا دارم. خاطراتی باورنکردنی از پوشیدن پیراهن تیم ملی اسپانیا برایم به یادگار مانده که پاک شدنی نیست. هرچند کانیزارس و آلفونسو پرز از من گلایه دارند ولی همیشه با علاقه و تعهد برای اسپانیا به میدان رفتم.

در بارسلونا 92 تیمی فوق العاده داشتیم و می دانم که اعضای آن تیم یک گروه واتساپ دارند ولی اینکه من در چنین گروهی نیستم نه برای مغرور بودن که به این خاطر است که آقای کانیزارس، شما مرا عضو نکردی. هرگز مرا به گروه دعوت نکردی و تا زمان مصاحبه شما، من از وجود چنین گروهی بی اطلاع بودم.»