کد خبر: 1729781/34

زمان: 09:26  
1399/10/17

بازدید: 1,812

برخی از مربیان در کنفرانس های خبری بعد از بازی از اشاره به واقعیت ها هراس دارند و تا جایی که ممکن است سعی می کنند از تیم خود تعریف کنند. 

به گزارش “ورزش سه”، این رفتار حتی موجب ناراحتی کادر فنی تیم حریف می شود اما مهدی تارتار نشان داد از این دست از مربیان نیست. او در کنفرانس خبری بعد از بازی با نساجی به بازی خوب حریف در نیمه اول اشاره کردو اذعان داشت در نیمه اول بعد از دریافت گل تیمش می توانست دو گل دیگر هم دریافت کند. حق با او بود. کریم اسلامی بعد از باز کردن دروازه پیکان یکبار دیگر در موقعیت مشابه تک به تک قرار گرفت و فرزاد زامهران هم توپش به تیر عمودی دروازه برخورد کرد. 

 

اما در نیمه دوم این دیدار پیکان به مراتب بهتر بازی کرد و ضمن جبران گل خورده گل برتری را هم به ثمر رساند. هر چند مازنی ها بر این عقیده بودند داور در دو صحنه می توانسته برای آنها پنالتی بگیرد و گل دومی که به ثمر رسانده بودند، درست بود (البته درباره صحت این ادعا باید منتظر نظر کارشناسان داوری بود)  اما فارع از این بحث ها آرامش مهدی تارتار به او اجازه تغییر تاکتیک و برگرداندن شرایط بازی در نیمه دوم را داد و در کنفرانس خبری بعد از بازی هم همانند مربیان حرفه ای رفتار کرد.

بدون شک اتخاذ این سیاست به او اجازه خواهد داد که در مربیگری باز هم گام های رو به جلویی بردارد. کما اینکه در حال حاضر هم به این هدف دست پیدا کرده است. حضور در رده چهارم جدول با کسب 16 امتیاز آنهم با تیمی که در ترکیب ستاره شاخصی ندارد نشان می دهد مهدی تارتار کارش را در تیم پیکان به خوبی انجام داده است. و در آخر می خواهیم به این نکته اشاره کنیم اشاره به واقعیت ها در کنفرانس های خبری بعداز بازی نه تنها چیزی از ارزش های مربی کم نمی کند بلکه شجاعت او را نشان می دهد. مربی ای که ایرادهای تیمش را نبیند و تنها به دنبال تحسین تیمش باشد به تیمش اینگونه القاء می کند که بدون ایراد است و این رفتار خطرناکی از نظر فنی برای تیم است.