به گزارش “ورزش سه”، افشین پیروانی مدیر تیم فوتبال پرسپولیس شب گذشته در برنامه فوتبال برتر حضور داشت و صحبت های 15 دقیقه ای را انجام داد و به موضوعات مختلف اشاره کرد. وی صحبت هایش را به این شکل آغاز کرد: ابتدا به خانواده خورشیدیان، طرفدار عاشق و دوست داشتنی پرسپولیس و هوادارانمان تسلیت می گویم. از یحیی گل محمدی هم که به نمایندگی از باشگاه و بازیکنان به یاسوج رفته و در اقدامی اخلاقی و ارزشی با خانواده این عزیز از دست رفته دیدار کرد، تشکر می کنم.

 

* پیشنهاد دادیم بازی در تهران برگزار شود
ابتدا از بازی با نساجی شروع می کنم که درصدی از استانداردهای فوتبال در زمین وطنی رعایت نشد. تنها چمن مصنوعی دنیا که در آن آب جمع می شود، زمین نساجی است. در این شرایط که به دلیل ملی می خواستیم به فینال آسیا برویم، پیشنهاد دادیم این بازی یا در تهران برگزار شود یا لغو شود. دوستان ما پیشنهاد بازی در تهران را قبول نکردند. چگونه برای دیدارهای تیم ملی و برگزاری اردوهایش بازی ها را تعطیل می‌کنند؟ دوستان خیلی به نام بزرگ پرسپولیس حساس شده اند.

 

* با این زمین ها می‌خواهیم میزبان آسیا باشیم؟
امیدوارم AFC برای میزبانی ایران در جام ملت های آسیا به این زمین نگاه نکند. اما اعتماد به نفس بالایی داریم با این مشکلاتی که گریبانگیر فوتبال ما است درخواست میزبانی داده ایم. به هر حال برای دیدار با نساجی به ما لطف نشد و فقط قبل از رفتن به فینال نتوانستیم یک دیدارمان را انجام بدهیم.

 

* ذوب آهن می‌خواست بازی را لغو کند
طبق اعلام سخنگو و مدیر این تیم با ۱۸-۱۷ بازیکن کرونایی مقابل شهرخودرو بازی کردند اما چگونه طبق ادعای خودشان وقتی فقط ۶-۵ بازیکن کرونایی داشتند، بازیشان مقابل ما لغو شد؟ دوستان برای این امر تلاش کردند و مصاحبه هایشان وجود دارد که می خواستند این مسابقه لغو شود. آنها نگران بازیکنان خودشان و پرسپولیس بودند اما وقتی بازی لغو شد، گفتند تیم ما هزینه کرده و مدیر رسانه شان هم اعلام کرد با تلاش و پیگیری مدیران ذوب آهن چنین اتفاقی رخ داد.

 

* آن ها واکسنی بزنند که…
روز گذشته بیانیه داده و می گویند پرسپولیسی ها واکسن جوانمردی بزنند اما آنها باید چنین واکسنی بزنند که بازیکن کرونایی را در اردویشان می آورند تا بازی لغو شود. این موضوع برای تیم خودشان هم ضرر دارد. قبل از رفتن پرسپولیس به قطر برای تیم رحمان رضایی آرزوی سلامت کرده و گفتم امیدوارم از این بیماری رها شوند اما اکنون بیانیه تندی می دهند. خیلی بد شده و همه گلایه دارند.

 

* سازمان لیگ نسبت به ذوب آهن کوتاهی کرد
 حتی می خواهند برنامه فوتبال برتر را هم تحت فشار بگذارند که من به عوامل این برنامه خوب خسته نباشید می گویم. می خواهند با کم کردن رنگ این برنامه به اهداف خود برسند اما می خواهم با قدرت به کارش ادامه بدهد زیرا چنین الفاظی واقعا در شأن باشگاه ها و تیم های بزرگ ما نیست. سازمان لیگ نسبت به تیم ذوب آهن کوتاهی کرده و اکنون با صراحت بگوید مشکل چیست؟ هنوز هم نامه ما را جواب نداده اند.

 

* پرسپولیس از حیثیت ایران دفاع کرد
اکنون ایراد این است چرا بازی ما یک روز عقب افتاده است؟ دوستان ناراحت شده و می گویند باید بازی ها همزمان شوند. اگر خیلی به فکر تیمشان هستند، دیدارهای پرسپولیس را یک روز در میان برگزار کنند! دو دیدار ما را قبل از فینال آسیا لغو کردند ما برای تفریح به قطر نرفته بودیم بلکه می خواستیم از حیثیت فوتبال ایران دفاع کنیم. جنگمان با تیم حریف که بازیکنان خارجی گران قیمت داشت، نابرابر بود و تقابل غیرت با ثروت بود اما مدام می گویند پرسپولیس یا همان تیم خاص.

 

* بهترین پست دنیا را دارم
من دنبال فالوئر نیستم و کری نمی خوانم. به عنوان مدیر تیم پرسپولیس بهترین پست دنیا را دارم و وقتی این صحبت را می کنم نگویند دنبال این مسائل است. این موارد لوس بازی است زیرا با پستی که اکنون دارم نیازی به جمع کردن فالوئر نیست. تیم ما پوکر قهرمانی کرده است.در سه سال اخیر کدام تیم آسیایی دو بار به فینال لیگ قهرمانان صعود کرده. اگر مورد کم لطفی و بدشانسی قرار نمی گرفتیم قهرمانی را از دست نمی دادیم. به همین دلیل از دوستان برای به کار بردن لفظ تیم خاص تشکر می کنم زیرا پرسپولیس به دلیل نتایج خوبش خاص است.

 

* در اسپانیا هم بازی عقب افتاده وجود دارد
در لیگ انگلیس بازی عقب افتاده وجود ندارد؟ اکنون در هفته پانزدهم لیگ اسپانیا هستیم اما اتلتیکو مادرید ۱۳ بازی انجام داده است. در ترکیه، فرانسه و روسیه هم برخی بازی ها به تعویق افتاده است. سرمربی و مدیر تیم استقلال گفتند برای حضورشان در دربی باید بازی های عقب افتاده پرسپولیس برگزار شود اما حرف شان در مصاحبه دیروز ۱۸۰ درجه تغییر کرد و گفتند با این وضعیت چرا وقتی پرسپولیس به ایران بازگشت، دربی را برگزار نکردید؟

 

* برای سازمان لیگ تعیین تکلیف نمی‌کنیم
 به خودم اجازه نمی دهم که برای سازمان لیگ تعیین تکلیف کرده و زمان بازی ها را تعیین کنم. مگر می شود پرسپولیس سه روز در میان بازی کند اما حریفان ۲۰ روز یک بار؟ البته در آن حالت هم بار دیگر این دوستان اعتراض می کردند.