کد خبر: 1729982/34

زمان: 09:16  
1399/10/18

بازدید: 1,782

قهرمانی؟ به بازی بعدی فکر می کنیم 

انتخاب عباس راکی داور خوزستانی برای دربی خوزستان در هفته ای که گذشت نگرانی هایی ایجاد کرده بود اما بعد از بازی کادر فنی هر دو تیم قضاوت این داور را تحسین کردند. 

به گزارش “ورزش سه”، سیروس پورموسوی – سرمربی صنعت نفت آبادان که حالا تیمش با استقلال هم امتیاز است و در رده دوم جدول قرار دارد در این باره گفت: دغدغه هایی در این خصوص وجود داشت و در فضای مجازی صحبت هایی در این خصوص مطرح شد اما باید بگویم داور بازی عملکرد خوبی در بازی ما با نفت مسجد سلیمان داشت و ما از او رضایت کامل داشتیم. این را نه به خاطر برد بلکه به دلیل عملکرد خوب او در اداره بازی و هم چنین تصمیماتی که گرفت می گویم و به نظرم می آید حریف هم از داوری راضی بود. 

 

سرمربی صنعت نفت آبادان در خصوص اشتباهات داوری در هفته های اخیر و گلایه برخی تیم ها گفت: من نمی توانم به جای تیم های دیگر صحبتی داشته باشم اما اصلا دوست ندارم از سوی من و نیمکتم برای داور چالشی ایجاد شود. واقعیت این است در فوتبال روز دنیا هم اشتباه داوری وجود دارد و بسیاری از این اشتباهات توسط  کمک داور وید ئویی تصحیح می شود اما ما این تکنولوژی را در فوتبال ایران نداریم. خب تا آن موقع باید آستانه تحمل خود را بالا ببریم و با اشتباهات داوری کنار بیاییم. از سویی سرو صداهایی که در کنار زمین ایجاد می شود و حمله به داوری در فضای مجازی و حقیقی شرایط را بد و بدتر می کند چون آرامش را از داوران می گیرد و برای آنها استرس ایجاد می کند. در این صورت اشتباهات داوری به ضرر همه تیم ها تمام می شود. من وقتی داوری بدون اشتباه سوت می زند لذت می برم حتی اگر قرار باشد در آن بازی بازنده باشم. برای من بردن با اشتباه داوری اصلا ارزشی ندارد چون آنوقت خیلی خوب متوجه می شوم تیمم با اشتباه داوری برنده شد نه توان فنی خود. امیدوارم همه ما به ایجاد فضای امن برای داوران کمک کنیم و از سویی داوران هم با احساس مسئولیت بیشتر تلاش کنند به گونه ای سوت بزنند که این همه هجمه علیه آنها نباشد. این را هم باید بگویم صنعت نفت هم از اشتباهات داوری متضرر شده است و این را همه به خوبی می دانند. نمونه اش در بازی با استقلال. حرف من این است که باید در کنار داوران باشیم نه علیه آنها. 

 

سیروس پورموسوی در پایان در خصوص اینکه آیا تیمش در چنین شرایطی به قهرمانی در لیگ برتر فکر می کند؟ گفت: ما الان به بازی با نساجی فکر می کنیم. اینکه با همه توان به میدان برویم و موفق از زمین بیرون بیاییم. بعد از بازی با نساجی هم به بازی بعدی فکر می کنیم.