بعنوان یک عکاس عروسی آموزش لایت روم گذرانده و با نرم افزار لایت روم کار کرده باشید ، گاهی اوقات می توانید عروسی های مقصد را رزرو کنید. مکان آنها ممکن است در همه جا ادای احترام به ساحل باشد. در این شرایط و در هر عروسی در فضای باز ، لنز و سنسور دوربین ممکن است ذرات گرد و غبار را جذب کنند در این شرایط با یک صفر تا صد آموزش لایت روم میتوانید یاد بگیرید به صورت نرم افزاری و با کمک لایت روم  این گرد و غبار رو از روی عکس بردارید. در نتیجه آموزش لایت روم برای شما بسیار ضروری است و با یادگیری لایت روم می توانید نتایج بهتری داشته باشید.

تمیز کردن دوربین و لنزهای حسگر به کمک آموزش نرم افزار لایت روم بهترین راه برای جلوگیری از ایجاد لکه های گرد و غبار در عکس ها است و لایت روم برای ادیت این عکس ها کمک زیادی به شما می کند.

چرا شما باید به کمک آموزش لایت روم لکه های گرد و غبار را از عکس ها پاک کنید
شاید شما لکه هایی را روی لنزهای خود دیدید و فکر کردید – مسئله خاصی نیست! آنها نمی بینند! اگر کوچک یا به سختی قابل دیدن باشند ، لازم نیست نگران پاک کردن لکه های گرد و غبار باشم. اما ممکن است تعجب کنید …

وقتی شروع به دیدن دقیق عکسهای خود و چاپ آنها می کنید ، همه چیز بیشتر نمایان می شود. هرچه چاپ بزرگتر باشد ، تمام خطاها بیشتر نمایان می شوند. شما نمی خواهید برخی از لکه های ریز گرد و غبار باعث از بین رفتن کار و اعتبار شما شود در اینجا آموزش light room به کمک شما می آید.

بنابراین چه کاری می توانید انجام دهید تا عکسهای عروسی شگفت انگیز شما از بین برود و توسط لکه های گرد و غبار خراب شود؟ یک پاسخ در Adobe Lightroom است که در این مطلب اموزش صفر تا صد لایت روم به آن می پردازیم. Lightroom ابزاری دارد که می توانید با استفاده از آنها لکه های گرد و غبار را سریع و کارآمد از بین ببرید. در این وبلاگ ما برخی از این نکات را در اموزش صفر تا صد لایت روم با شما به اشتراک خواهیم گذاشت!

قبل از اینکه نحوه پاک کردن لکه های گرد و غبار را در این مقاله صفر تا صد آموزش لایت روم شروع کنیم ، در ابتدا نکاتی را برای جلوگیری از این موارد به شما می دهیم که قبل از کار با لایت روم لازم است توجه کنید.

چگونه از لکه های گرد و غبار جلوگیری کنیم
تا زمانی که دوربین شما کاملاً جدید نباشد ، برخی از نقاط گرد و غبار در عکس های شما وجود دارد. رعایت این نکات به کاهش مقادیر و اندازه آنها کمک می کند و نیاز شما به ادیت عکس با لایت روم را کاهش می دهد.

در هنگام عکاسی از درپوش لنز استفاده کنید. در هنگام استفاده از دوربین یا در کوله پشتی ، درپوش لنز باید همیشه روشن باشد.
از تعویض لنزها در باران و باد خودداری کنید. اگر در این هوا باید لنز را تعویض کنید ، سعی کنید مقداری پوشش پیدا کنید.
وسایل خود را تمیز کنید. همیشه آوردن یک دمنده هوا و دستمال مرطوب روی لنزها ایده خوبی است. استفاده از قلم لنز نیز می تواند مفید باشد.
نکات بالا که در اموزش صفر تا صد لایت روم ذکر کردیم به شما کمک می کند تا از لکه های گرد و غبار روی عکس های خود جلوگیری کنید. اما بعضی اوقات هنوز هم می توانید برخی از آنها را تهیه کنید. در این حالت می توانید پس از تولید هنگام ویرایش عکس ها از شر آنها خلاص شوید.

نرم افزار Lightroom را باز کرده و عکس های خود را وارد کنید. عکسها را به عکسهایی که می خواهید ذخیره کنید بکشید. هنوز نگران لکه های گرد و غبار نباشید! روند پاک کردن گرد و غبار از عکس ها زمانی شروع می شود که ویرایش عکس های دور انداخته شده خود را شروع می کنید.

1. عکس های عروسی خود را به حالت توسعه باز کنید تا آموزش adobe lightroom (ادوبی لایت روم) را ادامه دهیم.
به پنجره توسعه بروید. می توانید به راحتی آن را در فهرست خود انتخاب کرده و به سرعت «D» را روی صفحه کلید فشار دهید. به احتمال زیاد لکه های گرد و غبار را در عکس هایی که در پس زمینه آسمان زیادی دارند یا در مناطق سفید مشاهده می کنید. عکس هایی با جزئیات زیاد آنقدر نقاط لکه های گرد و غبار را پنهان می کنند که قابل تشخیص نیستند. با وجود این ، صدمه ای به بررسی نمی زند.

2. با کمک ابزارهای ضد لک بر روی عکس خود کار کنید
میانبر پیش فرض این “Q” در صفحه کلید است. همچنین می توانید ابزار بهبودی نقطه را در زیر پنجره هیستوگرام انتخاب کنید. این ابزاری است که برای یافتن و از بین بردن لکه های گرد و غبار استفاده خواهید کرد.

برای 99٪ از عکس های شما ، یادگیری لایت روم برای استفاده از ابزار حذف نقطه ای داخلی Lightroom یک کار عالی را انجام می دهد. Lightroom این ابزار را با هدف از بین بردن لکه ها یا عناصر ناخواسته در تصویر شما ارائه می دهد.

اول ، شما دو گزینه قلم مو دارید: شبیه سازی و بهبودی.

Cloning: منطقه نمونه برداری شده از تصویر را به منطقه انتخاب شده کپی می کند.
گرد و غبار را از عکس ها پاک کنید

انی نکته ی آموزش لایت روم را به یاد داشته باشید که هنگام از بین بردن لکه های گرد و غبار باید از برس بازیابی استفاده کنید. این برس در جایگزینی ناحیه مشخص شده بدون جا گذاشتن آثار قابل مشاهده کار بسیار خوبی انجام می دهد. با این حال ، برس شبیه سازی مخالف باقی ماندن علائم نیست. تنها عملکرد آن جایگزینی نقطه مشخص شده در محتوای دقیق از مکان دیگر است.

Healing: بافت ، نور و سایه منطقه نمونه برداری شده را به ناحیه انتخاب شده تنظیم می کند.

saltpinephoto
3. لکه های گرد و غبار را از روی عکس های خود پاک کنید
آسان است. فقط با استفاده از ابزار حذف نقطه که قبلاً انتخاب کرده اید ، روی هر نقطه کلیک کنید. امتیازها به طور خودکار ناپدید می شوند. Lightroom منطقه مشابهی را انتخاب می کند که با لکه های گرد و غبار ترکیب می شود. در صورت تمایل می توانید این انتخاب را بکشید و رها کنید.

با رسیذن به این بخش از آموزش adobe lightroom (ادوبی لایت روم) ابزاری که در سمت راست می بینید (اندازه ، پر ، تیرگی) مسواک نقطه ای را هدایت می کنند. اندازه کاملاً واضح است – قطر انتخاب را تغییر می دهد. یک پر به سختی مرز انتخاب می شود. کدورت شفافیت مسابقه است.

4. حساسیت را افزایش دهید
حال در این مرحله از مقاله ی صفر تا صد آموزش لایت روم فقط برای دیدن نقاط بهتر گرد و غبار می توانید روشنایی یا سایه های تصویر را بیش از حد افزایش دهید. آنچه خواهید دید نواحی کنتراست در عکس است و تا زمانی که موفق شوید کنتراست بسیار ناچیز لکه های گرد و غبار را در پس زمینه بردارید.

5- ابزار VOTAL VISUALIZE SPOTS را فعال کنید
قبل و بعد از آن ، ابزارهای رنگ آمیزی را در اتاق نور برای از بین بردن لکه های گرد و غبار تصور کنید
@ bradleyimages
بدون نزدیک شدن به تصویر ، دیدن همه چیز دشوار است

لکه های گرد و غبار ، حتی اگر بسیاری از آنها در تصویر وجود داشته باشد. Lightroom دارای ویژگی بسیار خوبی به نام Visualize Spots برای مکان یابی آسانتر این نقاط است که عکاسان با آموزش لایت روم برای عکاسان بهتر با این قابلیت می توانند آشنا شوند.

همانطور که مشاهده می کنید هنگام فعال کردن گزینه Visualize Spot لکه های گرد و غبار بسیار بیشتر دیده می شوند. اکنون علامت گذاری و بهبود و از بین بردن لکه های ناخواسته گرد و غبار آسان است. می توانید یک کادر تأیید در نوار ابزار انتخاب کنید یا فقط روی “A” روی صفحه کلید ضربه بزنید تا حالت روشن و خاموش شود. از این طریق خیلی سریعتر است.

اگر نوار ابزار به طور پیش فرض نشان داده نمی شود ، طبق آموزش لایت روم به «Window> Show Toolbar» بروید یا از میانبر «T» استفاده کنید.

6. نکته BONUS: از ابزار DEHAZE استفاده کنید
این نسخه گزینه کمتری مورد بررسی قرار گرفته است و تعداد کمی از مردم آگاه هستند که می تواند به آشکار سازی لکه های گرد و غبار کمک کند. همانطور که در بالا اشاره کردیم ، ابزار Spot Removal با Visualize Spots برای 99٪ تصاویر کار می کند. هر چند وقت یک بار تصویری دریافت خواهید کرد که Visualize Spots روی آن به اندازه کافی کار نمی کند.

در این روش صفر تا صد آموزش لایت روم ، ما همچنان از ابزار Spot Removal Tool استفاده خواهیم کرد ، اما به جای استفاده از Visualize Spots برای آشکار کردن نقاط گرد و غبار ، از Lightroom’s Dehaze Tool استفاده می کنیم. به زبان ساده ، این ابزار باعث کاهش یا افزایش کنتراست در تصویر می شود.

بسیار خب این مقاله از مطالب صفر تا صد آموزش لایت روم هم به پایان رسید.