کد خبر: 1729117/34

زمان: 08:06  
1399/10/14

بازدید: 2,470

صالحی امیری، رییس کمیته ملی المپیک چند روز پیش نسبت به لغو عضویت این کمیته در مجمع عمومی فدراسیون فوتبال گلایه کرده بود و گفته بود در این باره با رییس فیفا نامه نگاری کرده است. 

به گزارش “ورزش سه”، بعد از این مصاحبه در خبری عنوان شد که رییس فیفا پاسخ کمیته ملی المپیک ایران را داده است و با عضویت دوباره این کمیته در مجمع عمومی فدراسیون فوتبال موافق است. حالا فدراسیون فوتبال در این باره توضیحاتی داده است: 

 

در سایت فدراسیون فوتبال به این نکات اشاره شده است: 

1_کمیته ملی المپیک به موجب اساسنامه قدیمی فدراسیون هم عضو مجمع عمومی فدراسیون فوتبال نبوده است. بنابراین طرح این موضوع که کمیته ملی المپیک از عضویت مجمع عمومی خارج شده است از اساس اشتباه است و این کمیته اصولا عضو مجمع عمومی نبوده که متعاقبا از عضویت خارج شده باشد.

2_آنچه فیفا در نامه مورخ 22 دسامبر 2020 به کمیته ملی المپیک پاسخ داده با آنچه در رسانه ها مطرح شده متفاوت است.فیفا در پاسخ به درخواست کمیته ملی المپیک عنوان کرده که فدراسیون فوتبال ایران می تواند ناظرانی را بدون حق رای و بدون حق اظهارنظر به مجمع عمومی دعوت کند.

3_آنچه مشخص است فدراسیون فوتبال هیچ گونه الزام و تکلیفی در این باره ندارد و آنچه فیفا پاسخ داده صرفا اشاره به اختیاری است که مجمع عمومی فدراسیون براساس اساسنامه دارا می باشد و مستلزم طی مراحل قانونی و تشریفات مقرر در اساسنامه است.