به گزارش “ورزش سه”، در هفته پانزدهم رقابت های سری آ ایتالیا، تیم های رم و سمپدوریا در استادیوم المپیک رم به مصاف هم رفتند که این بازی با تک گل ادین ژکو به سود جالوروسی ها به پایان رسید تا آنها فاصله خود را با صدر جدول حفظ کنند.

این بازی حساس زیر بارش شدید باران برگزار می شد و حتی زمین استادیوم نیز دچار آب گرفتگی شده بود. قرار بود در ابتدا مارکو گویدا داور مشهور ایتالیایی این بازی را قضاوت کند اما در نهایت با تصمیم کمیته داوران فوتبال ایتالیا دنیله چیفی داور این بازی شد و گویدا به عنوان داور VAR انتخاب شد.

 

 

 


 

 

اما در دقایق پایانی این دیدار اتفاق جالب توجهی رخ داد که باعث توقف جریان بازی نیز شد. سامپدوریا برای جبران گل خورده، شدیدا بر روی دروازه رم هجوم می برد ولی آنها در رسیدن به دروازه حریف ناکام بودند. 

در یکی از این حملات و در دقیقه 92 میکل داماسگارد مهاجم جوان سامپدوریا پشت محوطه جریمه رم صاحب توپ بود و برایان کریستانته را در مقابل خودش داشت. او که قصد داشت برای عبور از سد هافبک رم با یک چرخش، او را دور بزند، ناگهان با مانعی غیر منتظره مواجه شد.

او ناگهان به دنیله چیفی داور این دیدار برخورد کرد و او برای لحظاتی میان کریستانته و داماسگارد پرس شد و به زمین افتاد و در واقع در نقش یک مدافع عمل کرد و مانع از حمله سامپدوریا شد.

 

 

 

 

مزاحمت دنیله چیفی برای بازیکن سامپدوریا باعث شد توپ در اختیار کریستانته قرار گرفته و او با یک پاس بسیار خوب، یک فرصت فوق العاده را در اختیار بورخا مایورال قرار داد و این بازیکن که از زمین تیم خودی استارت زده بود، در حالی که مدافعی را روبروی خودش نمی دید، با سوت چیفی از حرکت ایستاد.

ظاهرا داور مسابقه پس از چند ثانیه به یاد آورد که در جریان بازی تأثیرگذار بوده است و پس از اینکه متوجه شد حضور فیزیکی او در این صحنه باعث خلق یک موقعیت ایده آل برای رم شده است، دستور به توقف بازی داد.

به هر حال این بازی با همان تک گل ادین ژکو و به سود گرگ های رمی به پایان رسید ولی دنیله چیفی داور مسابقه نزدیک بود اتفاق عجیبی را در سری آ رقم بزند و سازنده گل دوم رمی ها باشد.