کد خبر: 1728693/29

زمان: 14:40  
1399/10/11

بازدید: 15,884

امیل روسود عضو سابق هیئت مدیره بارسا و نامزد ریاست باشگاه اعلام کرد که با ارلینگ هالند به توافق اولیه رسیده است.

به گزارش “ورزش سه”، امیل روسود چند ماه پیش از هیئت مدیره بارسلونا اخراج شد. او یکی از شش نفری بود که تخلفات جوزپ ماریا بارتومئو در مورد عقد قرارداد با یک شرکت اینترنتی برای فعالیت بر علیه بازیکنان فعلی و سابق و نیز مخالفان باشگاه در شبکه های اجتماعی را فاش ساخت. این قضیه به بارساگیت معروف شد و روسود با حکم بارتومئو از هیئت مدیره اخراج شد.

 

 

 

 

چند ماه بعد او نامزد ریاست باشگاه شده و دیروز جوزپ ماریا مینگیا استعدادیاب سابق بارسا که سال ها یک مدیر برنامه های فوتبالی بود را به عنوان مدیر ورزشی خود معرفی کرد. مینگیا را نفر شماره یک در جذب لیونل مسی می دانند و او بود که برای تماشای بازی های مسی به آرژانتین رفت و جذب وی را توصیه کرد.

 

مینگیا روز گذشته در کمپین انتخاباتی روسود خبر از توافق با ارلینگ هالند ستاره نروژی دورتموند داد. روسود ابتدا این ادعا را مطرح کرد و سپس مینگیا آن را به تایید رساند:« با مینو رایولا(مدیر برنامه های ایتالیایی مشهور هالند) دوست صمیمی هستم و فردای روزی که برنده شویم، با وی تماس خواهم گرفت و توافق بر سر هالند را نهایی می کنیم. ما حاضریم تمام شرایط او را قبول کنیم و توافق اولیه صورت گرفته است.»

 

 

 

 

مینگیا در مورد جذب کیلیان امباپه هم صحبت کرد:« سه سال و نیم پیش و زمانی که امباپه برای موناکو بازی می کرد، جذب او را به مسئولان ورزشی وقت بارسا توصیه کردم ولی عثمان دمبله را جذب کردند. امباپه آن زمان ارزان تر بود و واضح است که جذب او حالا خیلی دشوار است. باید صبر کنیم تا قرارداد او به اتمام برسد.»