به گزارش “ورزش سه”، پیروز قربانی، مدافع اسبق استقلال که این روزها در کادرفنی سایپا حضور دارد بعد از پایان دیدار این تیم مقابل نفت آبادان در گفتگویی با رسانه‌ها به مسائل مختلفی پاسخ داد و به مشکلات این روزهای فوتبال ایران پرداخت. صحبت‌های جنجالی و جالب توجه پیروز قربانی را در ادامه می‌توانید بخوانید. 

 

مربی نارنجی‌پوشان درباره عملکرد فنی این تیم گفت: ما در 9 بازی قبلی هم فوتبالی روی زمین را در دستور کار قرار داشتیم اما به نظرم سمبه دوستان دیگر پر زور تر است و روی آنها مانور داده می‌‎شود. بازی‌های ساده ای از تیم های دیگر می بینیم اما ما طی سه دیدار اخیر موقعیت های خوبی داشتیم. نیاز به کار بیشتری داریم اما فوتبالی که بازی می کنیم از کلاس ایران بالاتر است.

 

قربانی در واکنش به درگیری رقم خورده در پایان بازی نیز اینطور توضیح داد: اتفاقی نیفتاد و فقط یکی از بازیکنان صنعت نفت فکر کنم بازی را برعکس دیده بود. در نیمه دوم باید با اختلاف 7-6 گل به نفع ما می‌شد اما این بازیکن به یکی از مربیان ما حرفی زد که اصلا به او ربط نداشت و طبیعتا برخوردی صورت گرفت. چیز خاصی نبود و امیدوارم یک روز این بدشانسی تمام شود و بچه های ما مزد بازی زیبای خودشان را بگیرند. 

 

مربی سایپا با اشاره به عملکرد فنی تیمش گفت: نیمه دوم این بازی، بازی با پیکان و ماشین و … . متاسفانه یک سری از دوستان، منظورم به شخص خاصی نیست و اصلا خودم را می‌گویم، اینکه بیایید در کنفرانس بعد از بازی یک جوری صحبت کنید که انگار مالک صد درصد زمین و میدان بودید، فقط فریب خودتان است. من به کادرفنی پیکان احترام می‌گذارم اما بروند فیلم بازی را ببینند که نتیجه باید چه می‌شد و بعد بیایید مصاحبه کنید. شاید چهار نفر از دور و بری‌های آنها حرف شان را تایید کنند و بقیه به شما می‌خندند! بازی که باید 7-1 می‌باختید را به آن شکل مصاحبه می‌کنید. من در همین بازی هم به تیم خوب صنعت نفت احترام می‌گذارم اما در نیمه دوم حداقل با اختلاف 6 گل باید به نفع ما تمام می‌شد ولی شما مصاحبه می کنید و چه کسی را می‌خواهید فریب بدهید؟ 10-15 سال است که تیم دارید و انشالله بشود 30 سال اما چه اتفاقی برای فوتبال ایران رقم خورده جز اینکه یک سری راهکار بلدید که فقط در فوتبال ایران می‌توانید نتیجه بگیرید و در آسیا هیچ حرفی برای گفتن ندارید. 

 

وی در ادامه کنایه‌های خود به کادرفنی پیکان گفت: کشورهای اطراف منطقه ما برای اینکه فقط روی فوتبال کار می کنند، نتیجه می‌گیرند اما ما در حال پسرفت هستیم. به دلیل اینکه یک سری مربی با سواد  فوتبالی پایین داریم و آن مربی‌ها از عدم سواد فوتبالی استفاده می کنند و مصاحبه هایی می کنند که اصلا با واقعیت 180درجه فرق دارد. خدا را شکر که دوربین فیلمبرداری اختراع شده. من تعجب می‌کنم که ما باید یک بازی را 7 تا می زدیم و تیم حریف یک موقعیت گل داشته ولی مربی آنها مصاحبه می کند که می توانستیم بازی را ببریم. بابا این چه حرفی است و به خدا قسم که فریب خودتان و مردم است. مربی پیکان که می‌آیی و می‌گویی تا دقیقه 60 تسلط کافی روی بازی داشتم خودت، مردم و مدیر باشگاهت را فریب می‌دهی.  فیلم بازی هست و بنشینید بر اساس آن تحلیل کنید. بازی ای که باید با اختلاف 6 گل می‌باختید نباید یک جور صحبت کنید انگار باید 4 گل می‌زدید. شاید تیم ما در این زمینه ضعیف عمل می کند اما یک روزی این بدشانسی های ما تمام می شود آن روز کل فوتبال ایران باید به احترام نمایشی که سایپا دارد کلاه از سر خودشان بردارند و احترام بگذارند. باز هم به همکاران خودم می گویم که شما را به قرآن مردم را فریب ندهید و بگذارید فوتبال ایران یک تکانی به خودش بدهد.

قربانی در واکنش به صحبت های چند وقت اخیر در خصوص “تیم خاص” و اینکه این خاص بودن وجود دارد و پوئنی نصیب تیمی می‌شود گفت: این حرف ها فریب دادن و سرپوش گذاشتن روی ضعف های خود است. اگر منظورتان پرسپولیس است من یک استقلالی هستم و از جوانان این تیم به کاپیتانی این تیم رسیدم. این حرفم را به عنوان فنی می زنم ” پرسپولیس یکی از فنی ترین تیم های ایران است و فوتبالش را هم مقابل نساجی و حتی فینال آسیا دیدید. این حرف‌ها فریب دادن خودمان است و من کاری به برنامه ریزی و چیزهای دیگر ندارم. هر برنامه ریزی که انجام می شود در نهایت در زمین فوتبال انجام می شود. شما از نظر فنی خودتان را قوی کنید و بیاید در نهایت پرسپولیس و سایپا و استقلال و هر تیمی که ادعا می کند خاص است ببرید اما همه ما به مسائل حاشیه ای می پردازیم. فقط می خواهیم اذهان عمومی را به سمت دیگری ببریم و سواد فنی ما پایین است و این حرف هایی که هیچ سندی ندارد را با یک دور باطل به آن دامن میزنیم. کشورهای منطقه با فراری از کنار ما رد می شوند ولی ما را ببینید که اوضاع به چه شکل است.

 

کاپیتان اسبق استقلال در واکنش به این سوال که چرا پیش از این حاضر نشده به عنوان دستیار استراماچونی در استقلال کار کند اما الان در کادرفنی ابراهیم صادقی حضور یافته گفت: من برای کاری که می کنم ارزش قائل هستم. من باید کار کنم و برای عکس گرفتن کنار آقای استراماچونی شاید برای خیلی ها افتخار باشد اما برای من نیست. من دوست دارم جایی کار کنم که میدان عمل داشته باشم و کاملا این محیط را سایپا فراهم کرده و کار می کنیم اما اگر کسی می خواهد نیمکت پرکن باشد، از من جلوتر خیلی ها هستند که می توانند کنار آقای استراماچونی برای عکس یادگاری باشند.