کد خبر: 1727595/34

زمان: 09:24  
1399/10/06

بازدید: 5,883

با وجود حساسیت دیدار با پرسپولیس، وحید فاضلی سرمربی نساجی در این بازی به دو بازیکن جوان تیمش میدان داد که این یکی از نکات مثبت دیدار نساجی با پرسپولیس بود. 

به گزارش “ورزش سه”، جدا از سایپا که به جوان های زیادی بازی می دهد در هفته های اخیر چند تیم دیگر هم از بازیکنان جوان در ترکیب خود بهره بردند. می توان به صنعت نفت اشاره کرد که از محمد حسین زواره ای بازیکن تیم ملی جوانان در ترکیب بهره می برد. یا نفت مسجد سلیمان که از مهدی احمدی استفاده می کندکه بازیکن تیم ملی جوانان است. یا استقلال که به سبحان خاقانی بازی می دهد. 

 

در بازی با پرسپولیس وحید فاضلی هم به دو بازیکن جوان میدان داد. اولی علی داوران بود که در دقیقه 67 بازی به جای روزبه شاه علیدوست وارد میدان شد. هم چنین عرفان گل محمدی که در دقایق پایانی بازی جای فرزاد زامهران را گرفت. البته پیش از این هم شاهد حضور نیما میرزازاد جوان در درون دروازه نساجی بودیم که بعد از 6 بازی در دیدار با پرسپولیس جای خود را به مهرداد طهماسبی داد که دروازه بان باتجربه تری بشمار می رود. 

 

بازی دادن به جوان ها یکی از اتفاقات خوب بازی های لیگ برتر این فصل است که می تواند فوتبال را صاحب ستاره های جدیدی کند؛ جوانانی که شاید کم تجربه باشند اما انگیزه و هم چنین دوندگی بی امان آنها در مستطیل سبز می تواند کم تجربگی آنها را پوشش دهد. متاسفانه نتیجه گرایی در فوتبال موجب شده تا خیلی از مربیان از جوان ها فقط برای نشستن روی نیمکت و تکمیل کردن پازل تمرین استفاده کنند. اما در فوتبال حرفه ای میدان دادن به جوان ها به قدری اهمیت دارد که بازیکنان تیم ملی جوانان و تیم امید که در ترکیب تیم های باشگاهی حضور دارند تنها در روزهای فیفا مجاز به ترک اردوی باشگاهی و همراهی تیم های ملی کشور خود هستند.

 

علی داوران؛ او در بازی با پرسپولیس به جای روزبه شاه علیدوست باتجربه وارد میدان شد و در جلوی خط دفاعی نساجی ارایه گر بازی خوبی بود.

 

عرفان گل محمدی؛ او در بازی دوستانه با امید های نساجی که بعد از شکست در برابر مس رفسنجان انجام شد هت تریک کرد و به همین بهانه در دقایقی از بازی با پرسپولیس وارد میدان شد.