عکاسی پر سر و صدا در برخی از دوره های شغلی – غم انگیز اما اجتناب ناپذیر – مشکلی برای همه ویراستاران خواهد بود. هنگام ضبط صدا به صدا در می آید و معمولاً توسط سوژه ای مبتنی بر نور انجام می شود. کمبود نور روی تصویر ، شیشه معیوب ، ISO بالا ، همه می توانند در ایجاد نویز تصویر سهیم باشند. خوشبختانه Premiere Pro راهی برای کمک به شما در کاهش اندازه ویدیوها دارد.

اگر در حال ساخت ویدئویی با نویز هستید ، متوجه می شوید که حتی مقدار کمی دانه باعث حواس پرتی شما از قسمت های تاریک تصویر می شود. این می تواند یک فیلم عالی دیگر را خراب کند! هیچ راهی بهتر از صرف عکس های پر سر و صدا از صرف زمان کافی برای گرفتن آنها نیست. اگر در آخر شما باید صداها را به روز کنید ، در اینجا چند روش ساده وجود دارد که می توانید بدون استفاده از پلاگین در Premiere Pro CC و After Effects CC امتحان کنید.
قسمت 1: کاهش صدا چیست؟
کاهش نویز روند حذف قسمتهای زیادی از واکسن. دوربین دیجیتال در دوربین (CCD) نویز ایجاد می کند و نور پیکسل تصویر شما را اندازه گیری می کند. نحوه تنظیم دوربین شما نحوه اندازه گیری اطلاعات توسط سنسور را تعیین می کند.

هنگام شلیک نور ، ممکن است اطلاعات کافی برای ثبت تصویر در عمق و جزئیات آن وجود نداشته باشد. از آنجا که حسگر روشنایی بالا را تشخیص می دهد ، تاریک ترین قسمت تصویر شما بیشتر تحت تأثیر قرار می گیرد.

در حین عکسبرداری ، بهترین کاری که می توانید برای مقابله با نویز فیلم انجام دهید افزودن نور بیشتر به عکسبرداری است. و به یاد داشته باشید ، راحت تر ارزیابی کردن عکس های خود نسبت به ایجاد هرگونه سر و صدا از عکس های خود ، تیره تر است. اگر ویدیوی شما دانه دانه است ، ممکن است بخواهید این روش های کاهش نویز را امتحان کنید تا کمتر مورد توجه قرار گیرد.

قسمت 2: مراحل کاهش نویز در Adobe Premiere Pro
اولین چیزی که باید در مورد این روش کاهش سر و صدا بدانید این است که گزینه “یک اندازه متناسب با همه” وجود ندارد. اگر اثر کشیدن و رها کردن وجود داشته باشد که بتواند نویز را تشخیص و کاهش دهد ، چیز خوبی است. اما تا آن زمان ، هر کلیپ باید به صورت جداگانه اداره شود.

مراجعه به سایت اصلی آموزش CLICK HERE .

مرحله 1: اثر متوسط ​​را اضافه کنید
در Premiere دو اثر وجود دارد که می تواند برای کاهش دانه استفاده شود: متوسط ​​و گرد و غبار و خراش. اگرچه می توانید از افزونه برای دستیابی به نتیجه مشابه استفاده کنید ، شما اینجا هستید تا بیاموزید چگونه این کار را بدون استفاده از افزونه ها انجام دهید. بنابراین در اینجا یک روش ساده برای جلوگیری از نویز ویدئو وجود دارد:

فیلم خود را به جدول زمانی خود اضافه کنید.
در پنجره جلوه ها ، به دنبال میانه باشید.
آن را بکشید و به کلیپ خود رها کنید.
مرحله 2: ماسک را روی دانه ترین قسمتها بزنید
مرحله بعدی این است که مطمئن شوید فقط با استفاده از ماسک ، جلوه را به جزئی ترین قسمت های کلیپ خود اضافه می کنید:

در صفحه کنترل جلوه ها ، مناسب ترین شکل ماسک را برای کلیپ خود انتخاب کنید.
با استفاده از ابزار قلم ، ماسک را به دور صفحه حرکت دهید و آن را بزرگ کنید تا ناحیه را بپوشاند.
برای متناسب بودن می توانید نقاط بیشتری به شکل ماسک خود اضافه کنید.
تنظیم پر را به +100 تغییر دهید تا جلوه ای از لبه قابل مشاهده نباشد.
این کار را با بسیاری از ماسک ها تکرار کنید تا جایی که ناحیه دانه ای شات شما پوشانده شود.
مرحله 3: تنظیمات شعاع را تنظیم کنید
اکنون که تمام مناطق دانه ای را با ماسک پوشانده اید ، باید تنظیمات جلوه را برای کاهش سر و صدا تنظیم کنید. اثر متوسط ​​در واقع گرانولها را کاهش نمی دهد. فقط آن را تار می کند. تا زمانی که از ظاهر کلیپ راضی نباشید ، باید تنظیمات شعاع را تجربه کنید.

باشه! دقیق تر شدن ویدیوی شما اکنون باید خیلی بهتر به نظر برسد. اگر می خواهید کنترل بیشتری داشته باشید ، استفاده از رویکرد افتر افکت را که در بخش بعدی مشخص شده است ، در نظر بگیرید.

قسمت 3: برای کاهش نویز افتر افکت از پیوند پویا استفاده کنید
اگر After Effects دارید ، روش دیگری (و بهتر) وجود دارد که می توانید هسته ها را در فیلم های خود کاهش دهید. ممکن است از خود بپرسید: “چرا من به جای پرداخت هزینه اشتراک After Effects ، فقط پلاگین نمی خرم؟” خوب ، دلایل مختلفی وجود دارد که ممکن است این گزینه مورد نظر باشد:

اگر اشتراک Adobe Suite دارید ، از قبل به افتر افکت دسترسی خواهید داشت بنابراین هزینه ای برای شما نخواهد داشت.
اگر در حال خرید یک افزونه لغو سر و صدا هستید ، این احتمالاً تمام کارهایی است که انجام می دهد. افتر افکت گزینه های بی پایان در جعبه ابزار ویرایش ویدئو به شما می دهد.
افزونه ها توسط اشخاص ثالث و نه Adobe ایجاد می شوند. می توانید برای یک افزونه هزینه کنید که در عرض یک سال دیگر در Premiere Pro کار نمی کند. ممکن است مجبور شوید هزینه به روزرسانی های بعدی افزونه را پرداخت کنید ، یا ممکن است شخصی که آن را ایجاد کرده است ترجیح دهد آن را به روز نکند و کار آن کاملاً متوقف می شود.
اگر به افتر افکت دسترسی دارید ، ساده ترین روش حذف صدا را امتحان کنید.

مرحله 1: یک کلیپ به صورت پویا ایجاد کنید
اولین قدم این است که کلیپ خود را به قسمت افترافکت منتقل کنید. خوشبختانه ، Premiere Pro یک راه حل موثر برای انجام این کار دارد:

در جدول زمانی Premiere Pro ، کلیپی را که می خواهید به After Effects منتقل کنید ، انتخاب کنید.
روی کلیپ کلیک راست کرده و به قسمت After Effects بروید.
افترافکت باز می شود و به شما امکان می دهد پروژه جدید را ذخیره کنید. پروژه افتر افکت را در کنار یک Premiere Pro ذخیره کنید تا بتوانید آنها را با هم ذخیره کنید.