اگر این مقاله را می خوانید ، احتمالاً به تازگی خطای مخوف “پیش نمایش پنهان برای بازپخش نیاز به 2 فریم یا بیشتر دارد” را در افتر افکت دریافت کرده اید. این خطا معمولاً این احساس را در من ایجاد می کند . در اینجا به نحوه رفع خطای ‘Cached Preview’ در افتر افکت خواهیم پرداخت. برای آموزش بیشتر در حوزه یادگیری موشن گرافیک اینجا کلیک کنید.

اما این بدان معنا نیست که شما نمی توانید کاری در این مورد انجام دهید.
در این مقاله قصد داریم در مورد نحوه رفع این خطای رایج صحبت کنیم. اگر همه مراحل زیر را دنبال کنید ، این احتمال وجود دارد که فقط در عرض چند ثانیه این خطا را برطرف کنید.
اگر فقط می خواهید خطا را برطرف کنید می توانید مراحل زیر را دنبال کنید ، اما ابتدا فکر کردیم که مفید است که در وهله اول دلیل این خطا را بگوییم.
مشکل “پیش نمایش Cached” چیست؟
افترافکت با ایجاد پرونده های ویدیویی موقت که در دستگاه شما ذخیره شده است ، پیش نمایش ها را پیش نمایش می کند. این پرونده ها به عنوان پرونده های پیش نمایش ‘cached’ شناخته می شوند و دارای دو رنگ هستند: فایل های حافظه پنهان دیسک و حافظه پنهان RAM.
پیش نمایش حافظه پنهان برای به 2 فریم یا بیشتر نیاز دارد
فایلهای حافظه نهان RAM ، فایلهای پیش نمایش ویدیویی هستند که پس از برخورد با نوار فاصله ، After Effects پخش می شود. نوار سبز روشن در بالای جدول زمانی ، بخشی از ترکیب شما را نشان می دهد که از RAM شما بازی می کند. بیشتر اوقات هنگام دریافت خطای ‘Cached Preview Needs 2 or More Frames to Playback’ به این دلیل است که فضای کافی روی حافظه RAM (حافظه) شما برای بارگذاری این پرونده های ویدیویی موقتی وجود ندارد. از آنجا که After Effects از RAM برای پخش فایلهای پیش نمایش استفاده می کند ، توصیه می شود که حداقل 8 گیگابایت یا RAM داشته باشید تا اطمینان حاصل کنید که حافظه کافی برای پخش ترکیبات بزرگ را دارید. برای نحوه رفع خطای ‘Cached Preview’ در افتر افکت بهتر است پرونده های حافظه پنهان دیسک فایل های ویدیویی موقت هستند که معمولاً در پس زمینه ارائه می شوند ، در حالی که شما در After Effects کار می کنید. افترافکت مستقیماً از حافظه پنهان دیسک پیش نمایش فیلم را انجام نمی دهد. در عوض ، هنگامی که آماده پیش نمایش هستید ، فایل های ویدئویی از حافظه پنهان دیسک در حافظه پنهان RAM بارگیری می شوند. با جستجوی نوار آبی تیره در بالای جدول زمانی افتر افکت می توانید تشخیص دهید که آیا قاب در حافظه نهان دیسک ارائه شده است. پرونده های حافظه نهان دیسک را می توان در هر کجا که بخواهید ذخیره کرد. حتی می توانید حافظه پنهان دیسک را در زیر فهرست تنظیمات کنترل کنید.
چگونه خطای ‘پیش نمایش Cached’ را برطرف کنیم
در اینجا یک راهنمای گام به گام برای رفع خطای “Cached Preview نیاز به 2 فریم یا بیشتر برای پخش” در After Effects دارد.
1. حافظه ذخیره سازی PURGE RAM (حافظه)

اولین کاری که باید در نحوه رفع خطای ‘Cached Preview’ در افتر افکت انجام دهید پاک کردن RAM است. با این کار هرگونه حافظه پنهان موقت که در حال حاضر در حافظه شما ذخیره شده است پاک می شود. برای انجام این کار به Edit> Purge> All Memory بروید. با این کار حافظه پنهان RAM شما از ابتدا تنظیم مجدد می شود.
2. حافظه پنهان دیسک خود را خالی کنید

همچنین می توانید حافظه نهان دیسک خود را خالی کنید. سریعترین راه برای انجام این کار این است که به Edit> Purge> All Memory and Disk Cache بروید. با این کار هم RAM و هم حافظه پنهان دیسک پاک می شود.
3. RAM را که برای سایر برنامه ها ذخیره شده تغییر دهید

افترافکت به شما امکان می دهد مقدار RAM موجود برای برنامه های دیگر را تنظیم کنید. این امر به ویژه اگر همزمان چندین برنامه را باز داشته باشید بسیار مهم است. اگر زیاد از افترافکت استفاده می کنید توصیه می کنم تا آنجا که می توانید به افتر افکت رم بدهید. به قسمت After Effects> Preferences> Memory بروید… از منوی بازشو مقدار “RAM ذخیره شده برای برنامه های دیگر” را به تعداد کم تغییر دهید.
4. برنامه های غیر ضروری را ببندید

اگر برنامه های زیادی روی دستگاه خود دارید ، ممکن است لازم باشد آنها را ببندید تا After Effects برای حافظه رقابت نکند. هنگامی که روی پروژه های After Effects کار می کنم ، عادت ناخوشایندی دارم که Premiere Pro را باز بگذارم. پیش بروید و هرگونه برنامه کاربردی غیرضروری را ببندید. این شامل Spotify و iTunes است. اگر نمی توانید سکوت را تحمل کنید ، فقط از طریق تلفن به موسیقی گوش دهید.
5. تغییر کیفیت پیش نمایش

سریعترین راه برای کاهش اندازه پرونده ای که روی RAM شما نوشته می شود ، کاهش کیفیت پیش نمایش در دستگاه است. برای تغییر این منو را در پایین پانل ترکیب قرار دهید. به طور پیش فرض باید روی “خودکار” تنظیم شود. اگر پروژه پیچیده ای دارید که ارائه نمی شود ، پیش می رود و این کار را به نصف ، سوم یا سه ماهه کاهش می دهید. همچنین برخی از میانبرهای صفحه کلید مفید برای انجام این کار وجود دارد:
کامل: Cmd + J
نیمه: Cmd + Shift + J
چهارم: Cmd + Opt + Shift + J