به گزارش “ورزش سه”، 3 هفته پیش  بود که خوان لاپورتا رسما خبر از نامزدی اش برای ریاست باشگاه بارسلونا داد. او بین سال های 2003 تا 2010 رئیس باشگاه بود و توانست بارسلونا را به یک قدرت بزرگ و در مقطعی مطلق در دنیای فوتبال تبدیل کند.

لاپورتا که یک بار سال 2015 انتخابات را به جوزپ ماریا بارتومئو باخت، اکنون با هشت نفر دیگر برای رسیدن به ریاست باشگاه رقابت دارد. انتخابات قرار است 5 بهمن ماه برگزار شود.

 

 

 

 

لاپورتا 2 هفته پیش در حرکتی عجیب و جالب یک بنر تبلیغاتی عظیم از خود را در 100 متری ورزشگاه برنابئو نصب کرد. یک سوی یک ساختمان در منطقه چامارتین مادرید توسط این بنر اشغال شده و روی آن نوشته شده است:« دوست دارم دوباره ببینمت.» لاپورتا در حساب توئیتر خود نیز نوشت:« سلام مادرید.»

این اتفاق به سرعت در شبکه های اجتماعی بازتاب یافت و با استقبال هواداران بارسا روبرو شد. آنها رویاپردازی می کنند که با بازگشت لاپورتا، بارسا بتواند همچون یک دهه پیش، از رئال سبقت بگیرد.

 

 

 

 

در دوران ریاست لاپورتا بارسلونا دو برد تاریخی 2-3 در برنابئو و 5-0 در نوکمپ را جشن گرفت.

لاپورتا در مصاحبه با یک کانال یوتیوبی و در مورد دلیل نصب این بنر گفت:« هدف این بود که به رئال پیامی خاص برسانم. اینکه دوست دارم دوباره ببینم شان. دوست دارم رئیس بارسا شوم و یک بار دیگر شش گل به این تیم بزنیم.

این بنر به معنای شیطنت، آمادگی، تجربه و…. است. اینکه من مشتاقانه منتظر هستم که دوباره این رقابت را با احترام بین دو تیم از سر بگیرم. برای این کار باید وضعیت اقتصادی باشگاه را با تدبیرهایی خاص، متحول کنیم.»