کد خبر: 1729951/2

زمان: 23:10  
1399/10/17

بازدید: 10,502

در شرایطی که همه آسیا از احتمال برگزاری مسابقات مقدماتی جام جهانی به صورت متمرکز صحبت می‌کنند، خوب است بدانید قطر تجربه این کار را پیش از این نیز داشته است.

به گزارش “ورزش سه” علاقه‌مندان به فوتبال ایران در دهه‌های 60 و 70 مسابقات انتخابی جام جهانی 1994 آمریکا در قطر را خوب به خاطر دارند، مسابقاتی که شش تیم برگزیده در یک دوره رقابت فشرده رو در روی یکدیگر قرار گرفتند تا دو تیم کره‌جنوبی و عربستان به جام جهانی 1994 صعود کنند.

تیم ملی ایران نیز که در این مسابقات با هزاران امید و آرزو حضور پیدا کرده بود، در اولین مسابقه سه بر صفر مقابل کره‌جنوبی شکست خورد. ملی‌پوشان ایران در بازی دوم دو بر یک ژاپن را شکست دادند اما دوباره در مسابقه سوم به عراق دو بر یک باختند.پس از پیروزی مجدد دو بر یک مقابل کره‌شمالی، پایان کار ایران با شکست 4 بر 3 مقابل عربستان در بازی پایانی رقم خورد، شکستی که حذف چند ساله علی پروین از فوتبال ایران را رقم زد>

تصویری که می‌بینید، مربوط به لوگوی مسابقات مقدماتی جام جهانی 1994 در قطر است که با حضور حداکثر روزنامه‌نگاران ایرانی و در شرایطی برگزار شد که ایران در بدو حضور در این مسابقات، امید بسیاری به صعود به جام جهانی داشت اما با شکست‌های سنگین غم بزرگی بر جامعه فوتبال ایران مستولی شد.