کد خبر: 1728519/47

زمان: 17:51  
1399/10/10

بازدید: 13,399

سعید مظفری زاده می‌گوید که داور پشت دروازه تصمیم درستی درباره پنالتی های استقلال گرفت.

به گزارش ورزش سه، در دیدار تیم های استقلال و گل گهر دو پنالتی به نفع آبی های پایتخت اعلام شد که هر دو خطا توسط علیرضا حقیقی دروازه بان حریف انجام شده بود. اولی در دقیقه ۴ و زمانی بود که حقیقی قصد داشت در محوطه جریمه گل‌گهر به ارسلان مطهری سرتوپ بزند که مهاجم استقلال از او توپ‌گیری کرد و در حالی که توپ به سمت گل می‌رفت، دروازه‌بان گل‌گهر روی پای مطهری ضربه‌ای وارد کرد که در این صحنه کمک داور پشت دروازه به داور وسط مشورت داد تا این برخورد با پنالتی همراه شود.

 

در دقیقه ۲۷ بازی نیز وریا غفوری باز هم با نفوذ سریع از سمت راست زمین و عبور از کنار علیرضا ابراهیمی، مدافع سیرجانی‌ها وارد محوطه جریمه گل‌گهر شد که پس از پاس در عرض او به مطهری، علیرضا حقیقی با خروج از دروازه روی غفوری مرتکب خطای پنالتی شد که مجددا داور پشت دروازه این برخورد را به محمدرضا اکبریان، داور وسط اعلام کرد تا او مثل پنالتی اول، چنین تصمیمی بگیرد.

 
سعید مظفری زاده کارشناس داوری فوتبال ایران در خصوص این دو صحنه به خبرنگار ما گفت که هر دو پنالتی صحیح بودند و داور پشت دروازه در خصوص این دو پنالتی موثر عمل کرد و تصمیم درست را گرفت.