کد خبر: 1728957/13

زمان: 11:10  
1399/10/13

بازدید: 4,373

نماینده اراک در اولین تجربه لیگ برتری خود نمایشی قابل قبول ارائه کرده است.

به گزارش “ورزش سه”، صعود به لیگ برتر، پروژه بزرگی است که موفقیت در آن پایان کار نیست بلکه تازه شروع پروژه ای بزرگتر است. خیلی از تیم ها در سال های اخیر با اقتدار لیگ برتری شده اند اما حضوری ناامید کننده و به دنبال آن کوتاه در لیگ برتر داشته اند. نمونه های زیادی برای این موضوع وجود دارد و همین باعث شده تا تیم های تازه وارد همواره نگاهی سنگین را روی خود احساس کنند.

 

یکی از تیم هایی که توانسته در پروژه بزرگتری که در بالا به آن اشاره کردیم موفق عمل کند، آلومینیوم اراک است. این تیم پس از ۱۸ سال انتظار و صعود به لیگ برتر به‌ عنوان نایب ‌قهرمان لیگ یک، در نه هفته ابتدایی به خوبی نشان داده که قدر حضور در سطح اول فوتبال ایران را می‌داند و نمی‌خواهد مثل بسیاری از تیم‌هایی که حضور کوتاه مدت در لیگ برتر داشتند، مهمان یکی، دو ساله در سطح اول فوتبال ایران باشد. آلومینیوم در حال حاضر با 8 بازی و یک بازی کمتر با 10 امتیاز دهم است و این شانس را دارد که با حفظ روند خوب فعلی خود، به جایگاهی شایسته در اولین حضور لیگ برتری اش دست پیدا کند.

 

شاگردان خطیبی شروع شیرینی در لیگ برتر نداشتند و با دو باخت متوالی از آنها استقبال شد. اراکی ها اما به خوبی از پس هفته های نخست و نگاه های سنگین برآمده و هفته به هفته بهتر شدند. آنها بعد از دو شکست ابتدای فصل در مسیر جدیدی قرار گرفتند؛ مسیری که تا این لحظه 2 برد و 4 تساوی برایشان به همراه داشته و آنها را در شرایطی به مراتب بهتر از خیلی از تیم های پرسابقه لیگ برتری قرار داده است.