به گزارش “ورزش سه”، هفته چهاردهم سوپر لیگ ترکیه امروز با برگزاری سه دیدار به پایان رسید که در یکی از این دیدارها تیم بشیکتاش یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در استادیوم خانگی خود، وودافون پارک به مصاف سیواس اسپور رفت.

 

در این بازی، گوون یالچین مهاجم 21 ساله بشیکتاش گل نخست را در شرایطی مشکوک وارد دروازه حریف کرد. اما در حالیکه نیمه نخست به پایان رسیده بود و بازیکنان به همراه کادر داوری در حال خروج از زمین مسابقه بودند، یک اتفاق جنجالی باعث بازتاب این دیدار شد.

 

هاکان ارسلان هافبک 32 ساله و کهنه کار سیواس اسپور که کاپیتان این تیم نیز هست، در اعتراض به تصمیم آردا کاردسلر داور مسابقه یک تلفن همراه را روبروی او گرفت و اعلام کرد که این داور در تصمیم خود روی گل بشیکتاش مرتکب اشتباه شده است.

 

بازیکنان سیواس اسپور معتقد بودند چند ثانیه قبل از اینکه یالچین دروازه آنها را باز کند، پاس برنارد به والنتین رزیه در شرایطی به او رسیده است که این مدافع فرانسوی توپ را بیرون از زمین مسابقه کنترل کرده است.

 

تصاویر تلویزیونی اینگونه نشان می دهد که نظر بازیکنان سیواس درست بوده و رزیه توپ را بیرون از زمین مسابقه به رشید غزال سپرده است و سانتر او با ضربه سر یالچین همراه گردید که منجر به باز شدن دروازه سیواس اسپور شد. این در شرایطی است که کمک داور مسابقه به این صحنه فوق العاده نزدیک است و اینکه چرا او در آن لحظه، اعلام نکرد که توپ از  زمین مسابقه بیرون رفته است، جای تعجب دارد.
در پایان این دیدار در نیمه نخست، بازیکنان و کاپیتان سیواس اسپور به همین مسئله معترض بودند و اصرار ارسلان روی اعتراض خود و نشان دادن صحنه بیرون رفتن توپ به داور آن هم با گوشی تلفن، باعث شد تا داور مسابقه یک کارت زرد را به او نشان دهد.

 

 

 

 

 

 

 

 

اما با این وجود، کاپیتان سیواس اسپور دست بردار اعتراض خود نبود و در نهایت گوشی تلفن همراه خود را به زمین کوبید. او که در حال خروج از زمین مسابقه بود، ناگهان به وسیله ای که سر راهش بود، ضربه محکمی وارد کرد که این جسم به یکی از حاضرین کنار زمین برخورد کرد.

 

این صحنه که از چشم آردا کاردسلر قاضی مسابقه دور نمانده بود، باعث شد او دوباره دست به جیب شود و در فاصله چند ثانیه کارت زرد دوم و در نهایت کارت قرمز را به هاکان ارسلان نشان دهد که از ورودی رختکن نیز رد شده بود.

 

این بازی در پایان با نتیجه سه بر صفر به سود بشیکتاش به پایان رسید. این در حالی است که گل های دوم و سوم بشیکتاش در دقایق 84 و 92 به ثمر رسیدند و شاید اگر اخراج بی مورد هاکان ارسلان پیش نمی آمد، بازیکنان سیواس می توانستند این بازی را به تساوی بکشانند.

در نهایت بشیکتاش با کسب 28 امتیاز و یک امتیاز کمتر از گالاتاسرای به رده دوم صعود کرد و سیواس اسپور نیز 17 امتیازی و در رده پانزدهم جدول 21 تیمی سوپر لیگ ترکیه باقی ماند.