به گزارش “ورزش سه” و به نقل از مهر، لغو مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا و به دنبال آن مسابقات جام جهانی فوتسال به تدریج رنگ واقعیت می‌گیرد. مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا طبق برنامه باید فروردین ۱۴۰۰ به میزبانی کویت برگزار شود. این مسابقات در حکم رقابت‌های انتخابی جام جهانی لیتوانی هم هست و پنج تیم برتر آسیا مجوز حضور در جام جهانی را کسب می‌کنند.

 

هفته گذشته بود که یک خبرنگار اسپانیایی اعلام کرد مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا و رقابت‌های جام جهانی این رشته در سال ۲۰۲۱ لغو خواهد شد.

این خبر واکنش‌های بسیار گسترده‌ای در دنیا در پی داشت. سرمربی تیم ملی فوتسال برزیل اعلام کرد که منتظر خبرهای رسمی می‌ماند اما از این همه غفلت و کوتاهی در قبال فوتسال خسته شده است.

 

محمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی فوتسال ایران هم در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام کرد از این موضوع بی اطلاع است و تنها چیزی که می‌داند، تعویق یک ماهه این رقابت‌ها است.

 

فیفا هم در واکنش به استعلام رسانه‌های دنیا نسبت به برگزاری یا لغو مسابقات جام جهانی تاکید کرد کارها با هماهنگی لیتوانی میزبان جام جهانی پیش می‌رود.

داود پرهیزکار رئیس کمیته فوتسال ایران در گفتگو با خبرنگار مهر خبر لغو جام جهانی و جام ملت‌های آسیا را گمانه زنی دانست و اعلام کرد اگر خبری بوده، مهدی تاج رئیس ایرانی کمیته فوتسال AFC آن را اطلاع می داده است.

 

این در حالی است که «فهاد المنیر» سردبیر نشریه «فوتسالا» کویت و عضو سابق کمیته فوتسال فدراسیون کویت شب گذشته با انتشار پیامی به صورت رسمی اعلام کرد مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا برای انتخابی جام جهانی لغو شده است.

فیفا و کنفدراسیون آسیا هنوز چیزی به صورت رسمی اعلام نکرده‌اند و باید منتظر اعلام رسمی خبر بود.