کد خبر: 1728918/2

زمان: 22:52  
1399/10/12

بازدید: 68,087

مهمترین خبر فوتبال قاره آسیا

باوجود انتشار اخبار مثبت مبنی بر کنترل احتمالی ویروس کرونا در اواسط سال جدید میلادی اما ظاهرا قاره آسیا برای مقابله با آثار این بیماری مسابقات اتی خود را هم بصورت متمرکز برگزار می‌کند.

به گزارش ورزش سه ، بنابر اخبار منابع  نسخه عربی سایت گل AFC سیستم متمرکزبرگزاری مقدماتی جام جهانی 2022 و لیگ قهرمانان آسیا و تمام مسابقات قاره ای برای سال 2021 را تصویب کرده و به مرحله اجرا خواهد گذاشت.

مسابقات لیگ قهرمانان آسیا 2020 پس از توقف مسابقات به دلیل بحران جدید ویروس کرونا  و تأثیرات آن بر پروازها و دشواری مسافرت بین کشورهای جهان ، به صورت متمرکز در قطر برگزار شد و این کشور امکانات فوق‌العاده خود را برای برگزاری مسابقات بسیج کرد.

در حال حاضر همه مسابقات مقدماتی جام جهانی قطر و جام ملت های آسیا 2023 آسیا در چین به دلیل بیماری همه گیر کرونا در دور هفتم متوقف شده و کنفدراسیون تصمیم گرفته دور هفتم و هشتم را فروردین آینده برگزار کند اما در صورت بروز مجدد مشکلاتی مثل عدم کنترل کرونا در کشورها تا آن بازه زمانی ، این مسابقات بصورت متمرکز در خردادماه اینده در قطر برگزار می‌شود.این ممکن است خبر خوبی برای تیم ملی ایران باشد که اساسا با برگزاری بازیهای متمرکز شرایط بهتری نسبت به رقبا خواهد داشت . ایران درحال حاضر پس از شکست مقابل عراق و قطر شرایط سختی در گروه خود دارد.البته تصویب این موضوع به معنای سلب میزبانی ایران از دو بازی حساس مقابل عراق و بحرین خواهد بود اما بازیکنان ایران با زمینهای قطر خو گرفته و با شرایط کاملا آشنایند.

در عین حال با توجه انجام لیگ قهرمانان آسیا با حضور 40 تیم ، AFC  اردیبهشت آینده را برای راه اندازی نسخه جدید مسابقات تعیین کرده است ، جایی که مسابقات از انجام بازیهای پلی آف و مقدماتی آغاز شده و سپس تورنمنت درآذرماه 2021 تکمیل می شود.

از ایران ، فولاد و استقلال در پلی آف و پرسپولیس و تراکتور در مسابقات گروهی به میدان خواهند رفت.