به گزارش “ورزش سه”، صعود پرسپولیس به فینال رقابت های لیگ قهرمانان آسیا بیش از گذشته اختلاف میان هواداران دو تیم پایتخت‌نشن فوتبال ایران را آشکار کرد و کار حتی از کری خوانی معمول که در سطح هواداران وجود دارد، گذر کرد و به پیشکسوتان دو تیم رسید؛ جایی که شاهد درگیری غیرمحترمانه‌ای میان برخی از آنها نظیر مهدی فنونی‌زاده بازیکن سابق استقلال و سپهری حیدری بازیکن سابق سرخپوشان پایتخت هم بودیم.

در این بین اما مرتضی فنونی‌زاده مدافع سابق پرسپولیس که نزدیک به یک دهه با برادرش مهدی فنونی زاده که 5 سال از او کوچک‌تر است، در تیم ملی بازی کرده، از فضایی که میان برادرش و سپهر حیدری ایجاد شده ابراز ناراحتی می‌کند و در گفتگویی که با “ورزش سه” داشت، حرف هایش را در مورد کری‌خوانی‌‌های میان هواداران که برادرش هم درگیر آن شده و تاکید روی این نکته که مهدی فنونی‎‌زاده در گذشته خودش را درگیر فضاهای این‌چنینی نمی‎کرده، اینطور آغاز کرد و گفت:« ما هر وقت تلویزیون می رفتیم با هم می رفتیم. به من حتی می گویند شما تاج (استقلال) را دوست داشتید. من هم می‌گویم، بله من بچه که بودم، تاج را دوست داشتم، ولی وقتی به پرسپولیس آمدم، عطای آن علاقه را به لقایش بخشیدم. آن زمان 14 سالم بود و به خاطر دو سه نفری مثل مرحوم حجازی و مظلومی و همینطور آقای جباری و جانملکی استقلال را دوست داشتم.»

او سپس به دوران حضورش در پرسپولیس اشاره کرد و گفت:« بعد به پرسپولیس آمدم. خودتان می دانید ما برای این تیم زحمت کشیدیم. از نظر مالی که صفر بود و چیزی برایمان نداشت؛ ولی مقداری شهرت برایمان داشت.»

 

مرتضی فنونی زاده سپس با دفاع از برادرش ادامه داد:« مهدی هم بنده خدا هر جا حرف زده، جسته گریخته بوده. همیشه گفته علی آقای پروین را دوست دارم. خب دهه شصت همه دوست های من، دوست های آقا مهدی هم بودند. خب مهدی دوستانی در استقلال دارد که من فکر می‌کنم کسانی دوستان آقا مهدی در استقلال شیطنت کردند. این یک بازی ملی بوده است و نباید اینطور تحت تاثیری فضای هواداری دو تیم پرطرفدار پایتخت قرار گرفت. به خدا اگر استقلال هم بود، ما آرزو می‌کردیم استقلال ببرد و ستاره‌هایشان سه تا بشود. پیشکسوتان استقلالی نباید درگیر این موضوع شوند..»

مدافع سابق پرسپولیس در ادامه به فضای کری خوانی دو تیم پرداخت و گفت:« استقلالی ها پستی را منتشر کردند که دست دوستی به تیم کره جنوبی داده بود و می‌گفتند زمانی که استقلال هم فینال آسیا را در پیش داشت، پرسپولیسی‌ها با پرچم کره و عربستان به استادیوم می رفتند. شاید هم فتوشاپ بوده، چون در آن زمان تا جایی که من یادم می‌آید از این فضاها در میان هواداران نبود. در مجموع می‌گویم کار جالبی نیست. حتی دو سه تا از بچه های قدیمی مثل آقای پنجعلی با من تماس گرفتند. خیلی ها البته دنبال فالوور جمع کردن هستند ولی مهدی خودش آدم مطرح و شناخته شده‌ای است و نباید علیه پرسپولیس پشت می گذاشت. به هر حال استقلالی‌ها و پرسپولیسی‌ها هر جا هم ما را با هم می بینند، لطف دارند و به ما احترام می‌گذارند.»

مرتضی فنونی زاده در ادامه با اشاره به این موضوع که او همبازی دوران سابقش وحید قلیچ را هم به دلیل کری‌خوانی افراطی‌ در فضای مجازی مورد انتقاد شدید قرار داده، توضیح داد:« بله. وحید قلیچ دوست 40 ساله من است، ولی نباید بیاید در اینستاگرام ( البته من اینستاگرام ندارم دخترم به من نشان داد) به خانواده من توهین کند و به برادرم بگوید تو اگر اهل نازی آبادی، من بچه شهبازم! مگر ما گروکشی داریم. اصلا وحید خان خیلی برای پرسپولیس زحمت کشیده است. حالا آقا مهدی یک چیزی گفته، وحید قلیچ نباید جوابش را بدهد.»

 

بخش بعدی صحبت های فنونی زاده که حالا گرد پیری روی موهایش نشسته و یک سال بعد 60 سالگی را تمام می‌کند، در رابطه با سپهرحیدری بود که از او دلخور است و اضافه کرد:« حالا ما از سپهر حیدری و بچه‌های جوان تر زیاد انتظار نداریم، ولی سپهر حیدری در تمرینات پیشکسوتان پرسپولیس حاضر می شد و به خدا از فاصله دور به ما سلام می‌کرد و احترام می‌گذاشت. من حرفم این است که او هم نباید خودش را وارد این ماجرا می‌کرد. به خاطر من نباید این بی احترامی را به خانواده‌ام می‌کرد. او به مهدی و خانواده من توهین کرده و در واقع به من توهین کرده است. من مثل برادرهای دیگر نیستم که پشت برادرم را خالی کنم.»

مرتضی فنونی زاده در ادامه به دربی‌های که او مقابل برادرش در قالب تیم پرسپولیس به میدان رفته پرداخت و گفت:« آقا مهدی 5 بار مقابل من در دربی بازی کرده که دو تا را برده و دو تا مساوی کرده. ما گذشته از فوتبال خون‌مان یکی است و اگر کسی به داداش من توهین کند، انگار به من توهین کرده است. به نظرم آقای حیدری بهتر است از کاری که کرده عذرخواهی کند. خانواده برای ما مقدم تر از فوتبال است و حتی خط قرمز ما است. من قبلا هم گفته ام؛ اگر علی پروین، حمید درخشان و ضیاء عربشاهی به مهدی چیزی می گفتند، ناراحت نمی‌شدم. به هر حال من هواداران پرسپولیس را هم می‌شناسم و به خاطر من حداقل کمتر در اینستاگرام توهین کردند.»

مرتضی فنونی زاده در واکنش به این سوال که آیا خودش با او در مورد پستی که منتشر کرد، حرف زده یا خیر، توضیح داد:« بله صحبت کردم، ولی انگار پستی که منتشر شده خواسته او نبوده است.»

در بخش پایانی، مرتضی فنونی زاده مدافع میانی سابق تیم ملی و باشگاه پرسپولیس بار دیگر به ناراحتی‌اش از سپهر حیدری اشاره کرد و گفت:« او جوان است و نباید در مورد خانواده من حرف می‌زد. او نباید دخالت می‌کرد. حالا پیام صادقیان که جویای نام است و می گوییم جوان است و خامی کرده؛ ولی سپهر حیدری عضو خانواده پرسپولیس است و نباید چنین حرفی می زد. مهدی 56 سالش است و سپهر 40 سالش است. هر طوری حساب کنید، بزرگتر است و نباید دخالت می‌کرد. بهتر است سپهر حیدری هم این موضوع را با عذرخواهی و پذیرش اشتباهی که انجام داده، تمام کند.»