به گزارش “ورزش سه”، مسعود اوزیل در حال مذاکره با تیم دی‌سی یونایتد است. گفته می‌شود این تیم که در لیگ MLS آمریکا حضور دارد، پیشنهادی بسیار وسوسه ‌انگیز به اوزیل داده که شامل گسترش برند M10 اوزیل به سراسر ایالات متحده آمریکا نیز می‌شود.

مسعود اوزیل امسال در نیم فصل اول لیگ برتر توسط توپچی‌ها به کار گرفته نشد و در هفته‌های اخیر نیز جدا از تیم اول آرسنال به تمرین پرداخته.

 

 

 

پیشنهاد دی‌سی یونایتد به اوزیل همچنین شامل استفاده از برند قهوه‌ی او در استادیوم آئودی‌فیلد، خط تولید جداگانه محصولات اوزیل و همچنین برنامه‌ای برای تبدیل مسعود اوزیل به چهره این تیم مستقر در واشنگتن می‌شود.
ایجنت مسعود اوزیل با مدیر اجرایی تیم دی‌سی یونایتد که در 2018 نقشی مهم در آوردن وین رونی از اورتون به این تیم داشت نیز روابط نزدیکی دارد.

میکل آرتتا سرمربی آرسنال در رابطه با برنامه‌های این تیم در فصل نقل و انتقالات گفت: “ما نفرات زیادی در تیم داریم و از این موضوع آگاهیم. خیلی اتفاقات باید در تابستان می‌افتاد اما به دلایلی نتوانستیم برنامه‌هایمان را عملی کنیم.
بازیکنان زیادی هستند که قرار است قرض داده شوند و تیم را ترک کنند. اولویت ما در حال حاضر این است چرا که نمی‌توانیم با این تعداد نفراتی که در هر پست داریم ادامه دهیم.”

اوزیل ستاره سابق رئال مادرید در این فصل از ترکیب آرسنال در لیگ برتر و لیگ اروپا کنار گذاشته شد و آرتتا دلیل اصلی تصمیم خود برای کنار گذاشتن او را “دلایل فوتبالی” عنوان کرد.

 

 

 

آرسنال در چند فصل گذشته قصد کنار گذاشتن اوزیل را داشت اما ملی‌پوش سابق آلمان همواره اصرار بر ماندن در امارات استادیوم داشت. اوزیل فرصت ترک آرسنال در تابستان را رد کرد. آرسنال حتی حاضر بود در صورتی که اوزیل به صورت قرضی به تیم دیگری برود، 50 درصد دستمزد او را پرداخت کند.

پیوستن مسعود اوزیل به آرسنال در 2013 با مبلغ 42.5 میلیون یورو، در آن زمان تبدیل به رکورد توپچی‌ها شد. او در هفت سال حضورش در آرسنال 54 پاس گل داد که 19 تا از آنها در فصل درخشان 16-2015 بود. اوزیل مهره‌تی حیاتی در آرسنال ونگر بود که توانست سه قهرمانی FA Cup  در طول چهار فصل را به دست بیاورد.

آخرین حضور او در کنار توپچی‌ها، قبل از شروع قرنطینه و در پیروزی 0-1 برابر وست‌هم یونایتد بود.