به گزارش “ورزش سه”، تیم پیکان تهران روز گذشته در چارچوب رقابت‌های هفته دهم لیگ برتر با نتیجه دو بر یک نساجی مازندران را شکست داد و به رتبه چهارم جدول صعود کرد. بعد از این مسابقه اعضای تیم نساجی مصاحبه‌های تندی را علیه داور مسابقه انجام دادند و اعتقاد داشتند در حق شان اجحاف شده است. باشگاه نساجی امروز هم در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که به کمیته اخلاق و صیانت فدراسیون فوتبال از داور شکایت کرده است.

این اعتراض‌ها حالا با واکنش علی اصغر مدیرروستا سرپرست پیکانی‌ها مواجه شده است. مدیرروستا در این باره به خبرنگار “ورزش سه” گفت: قبل از هرچیز به اعضای تیم نساجی بابت بازی خوبشان خسته نباشید می‌گویم. تشکر ویژه‌ای از مدیر تیم نساجی آقای سیف‌الله‌پور دارم. همانطور که در جلسه هماهنگی قبل از بازی صحبت کردیم، ایشان به خوبی نیمکت تیمش را آرام کرد و از ایشان و اعضای نساجی غیر از این هم توقع نداشتیم.

وی ادامه داد: واقعیت این است که همه تیم‌ها در لیگ برتر به نوعی از اشتباهات داوران ضربه می‌خورند و این مساله انکار ناپذیر است. داوران انسان هستند و جایزالخطا. حالا که می‌شنویم دوستان ما در نساجی روی بعضی از صحنه‌ها اعتراض دارند، ما نیز باید اعتراض خود را به برخی اتفاقات و اشتباهات داور اعلام می‌کنیم. ما فیلم بازی را تماشا کردیم و به اعتقادمان باید حداقل دو پنالتی به سودمان گرفته می‌شد و ما نیز از داوری ضرر کردیم.

مدیر تیم پیکان در بخش دیگری از صحبت‌هایش عنوان کرد: من اگر بازی را باخته بودیم نیز به همین شکل حرف می‌زدم. خواهشم این است تیم ها بعد از آنکه سوت پایان بازی زده می‌شود، داور بازی را زیر سوال نبرند.

مدیرروستا درباره اقدام پیکانی‌ها برای شکایت از داور بازی به کمیته اخلاق تاکید کرد: این مساله حرفه‌ای نیست و دور از اخلاق محسوب می‌شود. ما باید با موضوعات داوری کنار بیاییم. اگر یادتان باشد در هفته سوم بازی‌ها مقابل ذوب‌اهن داور به اشتباه یک پنالتی به سود ما گرفت و پس از صحبت با بازیکن ما نظرش را برگرداند. بازیکن ما آنجا جوانمردی کرد و گفت خطایی رویش انجام نشده.در حالی که می‌توانست این کار را نکند.

وی خاطرنشان کرد: آقای فاضلی یک مربی جوان است اما نشان داد تجربه خوبی در امر هدایت تیم دارد. او در بازی دیروز هم تاکتیک های مختلفی را به کار گرفت و نشان داد آینده خوبی دارد. باشگاه نساجی هم نباید با این اقدامات دور از اخلاق عملکرد سرمربی و سرپرست جنتلمن خود را زیر سوال ببرد.

مدیرروستا در پایان افزود: من به همه اعضای تیم نساجی و مالک این باشگاه آقای حدادیان که از هزینه شخصی تیمش را می‌چرخاند خسته نباشید می‌گویم اما به نظر همه تیم ها باید احترام داوران را نگه داریم و با اقدامات اینچنینی خاطر دیگران را مکدر نکنیم. این مسائل تا زمانی که سیستم VAR به ایران نیاید ادامه دارد و باید تحمل کنیم.