به گزارش “ورزش سه”، موضوع مربوط به اتهامات دیگر تیم‌ها، جدال با ذوب آهن، بازگشت احتمالی رامین رضاییان و علیپور به پرسپولیس و … از جمله سوالاتی بود که دستیار یحیی گل محمدی در دومین حضورش در نشست خبری پیش از جدال با ذوب آهن به آن پاسخ داده بود. وی پیش از این یک بار در نشست خبری مربوط به این بازی حضور یافته بود اما این بازی در فاصله ساعاتی مانده به آن لغو شد و اکنون بعد از چند هفته بار دیگر این دو تیم قرار است برابر یکدیگر قرار گیرند.

 

 حمید مطهری در ابتدای صحبت هایش با اشاره به درگذشت هوادار این تیم بعد از فینال لیگ قهرمانان گفت: جا دارد خدمت خانواده خورشیدیان که بعد از فینال فوت کردند و آرزوی سلامتی برای همه هواداران دارم. نمی دانید که چه غم بزرگی بعد از این اتفاق در جمع تیم ما بود. باز هم تسلیت می گویم و به هواداران می گویم این رابطه بین ما و آنها مثل یک اتوبان دو طرفه است و تمام تلاش خودمان را برای خوشحالی هواداران خواهیم کرد.

 

مربی پرسپولیس در ادامه درباره جدال معوقه برابر ذوب آهن گفت: برای ما مبهم است که بازی قبلی ما مقابل این تیم چرا برگزار نشد و اگر برگزار می شد با شرایط بهتری در فینال حاضر می شدیم. باشگاه ما دو بار نامه زد و حداقل توقع ما از فدراسیون و سازمان لیگ این بود که پاسخ ما را بدهد. همیشه ارتباط خوبی بین ما و فدراسیون و سازمان لیگ بوده و این توقع بی جایی نبود که حداقل جواب ما را بدهد.

 

مطهری با اشاره به شناخت کافی از حریف برای این بازی گفت: ذوب آهن به خوبی از طرف گروه ما مورد آنالیز قرار گرفته و زوایای مختلف کیفی این تیم مورد بررسی قرار گرفته است. کاملا می دانیم از بازی چه می خواهیم و طراحی ما مشخص است. اصولا مربیان سبک های مختلفی دارند. یک سری فقط به سبک و شیوه خود فکر می کنند. یک سری هم تیم حریف را آنالیز می کنند و یک سری هم، علاوه بر اصول فنی خود به بررسی حریف و شیوه تاکتیکی آنها را هم می‌پردازند که تیم ما جزو گروه سوم است. عقاید و طراحی تاکتیکی ما مهمتر از هر چیزی است. اصول خودمان را داریم و به دنبال این هستیم تا اهداف تاکتیکی خودمان را به حریف دیکته کنیم. ذوب آهن تیم خوبی است، از سرعت مناسب برخوردار هستند و در بخش انتقال از دفاع به حمله خطرناک هستند و باید کنترل شوند. می‌دانیم همه بازی های لیگ سخت است و ذوب آهن هم تیم قابل احترامی هستند و بازیکنان خوبی دارند. اما پرسپولیس تیم بزرگی است و با بازیکنانی با ذهنی برنده خواه، مربیانی که به دنبال فوتبال قابل احترام و به دنبال سه امتیاز هستیم. در این بازی به دنبال این خواهیم بود تا در کنار بازی زیبا، سه امتیاز را بگیریم.

 

وی درباره شرایط مهاجمان تیم برای این بازی گفت: مهم این است که از نظر کار گروهی کار رو به جلو را انجام دهیم. در فینال آسیا مهاجم جوان ما گل زد. مهم این است که تیم کارش را به درستی انجام دهد و مشکلی نیست که بخواهم درباره آن صحبت کنم.

 

مطهری در واکنش به سوالی درباره اینکه به نظر می رسد پرسپولیس با جدایی بشار در بخش ایجاد موقعیت به مشکل بربخورد گفت: نظر شما محترم است اما اگر بازی‌های قبلی ما را رصد کرده باشید، در خلق موقعیت به نتیجه خوبی خواهید رسید. در فینال آسیا هم هوشمندانه کار کردیم و موقعیت های خوبی خلق کردیم. در همین بازی نساجی که برخی دوستان گفتند پرسپولیس حرفی برای گفتن نداشت، باید بگوییم که در آن زمین 507 پاس دادیم، 64 درصد مالکیت و 8 کرنر زدیم و تیم حریف که به آن زمین عادت دارد بدون کرنر، نشان دهنده این است که پرسپولیس در خلق موقعیت مشکلی ندارد و تفکرات خود را به تیم حریف دیکته می کند.

 

 

مربی پرسپولیس در پاسخ به کنایه‌هایی که درباره تیم خاص و توجه به این تیم گفت: من آقای خاص شنیده بودم که مورینیو بود اما تیم خاص را نه. تشکر می کنم از دیگر تیمها و دوستانی که به ما خاص می گویند و برازنده تیم ماست. تیمی که چهار دوره قهرمان لیگ شود، دو بار به فینال برود. کار بزرگی است رسیدن به فینال آسیا و بازیکنان ما با تمام وجود، تاکتیکی پذیری، جنگندگی خود به این نتیجه رسیدند و تشکر می کنم از دوستانی که به ما خاص گفتند و با توجه به قهرمانی های ما خاص هستیم. چیز پیچیده ای نیست و پرسپولیس همیشه روی اهداف و موفقیت نگاه می‌کند و قدرتمند کار را جلو می برد، دوستان درگیر توهمات خودشان هستند و ما از این مساله استفاده می کنیم و تمرکزمان روی موفقیت خودمان است.

 

مطهری درباره تاریخ برگزاری دربی گفت: ما همیشه به نظرات دوستان احترام گذاشتیم. گفتند که پرسپولیس باید دیدارهای معوقه را انجام دهد و بعد دربی. ما تابع تصمیمات سازمان لیگ بودیم و احترام گذاشتیم. دوستان اما دوباره صحبت های دیگری را مطرح می کنند. الان می بینید که استقلال بازی هفته نهم را انجام می دهد و بعد دربی که این صحبت ها خیلی هم خوانی ندارد. قبلا یک صحبت هایی انجام شد و الان صحبتی دیگر. آن عزیزان فکر برنامه و کار خودشان هستند اما ما همیشه احترام گذاشتیم و تابع تصمیمات سازمان لیگ هستیم.

 

مربی پرسپولیس در واکنش به شایعات درباره احتمال بازگشت رامین رضاییان و علیپور به این تیم گفت: الان هفته ششم ماست و اینکه از الان تا نیم فصل ما بخواهیم لیستی بدهیم؟ بضاعت ما همین است و از بازیکنان جوان تا باانگیزه همه در خدمت تیم هستند. هنوز صحبتی نشده. ما یک تیم منسجم هستیم و روحیه جنگندگی در این تیم فوران می کند. در بازی نساجی این بازیکنان در یک بازی سخت آن آمار را به جا گذاشتند. ما به این تیم و بازیکنان افتخار می کنیم و به بازیکن متکی نیستیم و کارمان را جلو می بریم.

 

مطهری با تمجید از صحبت های پیروز قربانی، پیشکسوت سابق استقلال و مربی کنونی سایپا که مدعی شده بود بهانه جویی نباید کرد و پرسپولیس بهترین تیم فنی کنونی لیگ است گفت: من درود به شرف آقای قربانی می فرستم، پیشکسوت عزیز استقلالی. نه به خاطر اینکه از پرسپولیس تعریف کردند این حرف را بزنم. به خاطر اینکه او می تواند الگو باشد به خاطر حرف های واقع گرایانه و نگاه فنی به فوتبال که می تواند الگوی خوبی باشد. دنبال مسائل حاشیه ای دیگر نیستند و ایشان صحبت کردند درباره پرسپولیس و گفتند فنی ترین تیم ایران است. انتظارم این است که تیم ها به جای اینکه دنبال یک سری توهمات و اینکه ذهن مردم را به بیراهه ببرند، به واقعیت بپردازند. ما باید از فوتبال لذت ببریم نه اینکه به داستان تکراری بپردازیم و هیچ سودی نبریم. من گفتم که تمرکزمان روی بازی های خودمان و مسائل تاکتیکی است ولی دوستان روی مسائل دیگر. پرسپولیس همیشه روی بازی خودش تمرکز می کند. بازنده‌ها همیشه درباره برنده ها نظر می دهند اما بازنده‌ها هیچ وقت درباره بازنده‌ها نظر نمی‌دهند.