کد خبر: 1729093/42

زمان: 22:34  
1399/10/13

بازدید: 11,775

مانوئل نویر از جان لوییجی بوفون به عنوان بهترین دروازه بان تاریخ نام برد.

به گزارش “ورزش سه”، نشریه ایتالیایی گاتزتا دلااسپورت در یک نظرسنجی بزرگ از 18 دروازه بان مطرح تاریخ فوتبال در مورد انتخاب بهترین سنگربان تمامی ادوار سوال کرده و در نهایت جان لوییجی بوفون، دروازه بان باتجربه یوونتوس این عنوان را به خود اختصاص داده است. مانوئل نویر، سنگربان مطرح و پرافتخار آلمانی نیز در این نظرسنجی شرکت داشته و جیجی بوفون و لئو یاشین را به عنوان دو دروازه بان مورد علاقه خود انتخاب کرده است.  بوفون از نظر هشت نفر بهترین سنگربان لقب گرفته و عنوان نخست این نظرسنجی را از آن خود کرد.

 

 

حالا کاپیتان تیم ملی آلمان و بایرن مونیخ در گفت و گویی یا گاتزتا به تمجید از بوفون و ویژگی های اخالاقی این دروازه بان ایتالیایی پرداخته است. البته خود مانوئل نویر نیز در این یک دهه عملکرد درخشانی در عرصه ملی و باشگاهی داشته و بی تردید یکی از بهترین دروازه بان های تاریخ فوتبال به شمار می آید.

 

مانوئل نویر گفت: “جیجی بوفون یک انسان واقعا بزرگ و یک شخصیت فوق العاده است. بوفون برای من همیشه یک نمونه و الگو بوده است. او نه تنها در زمین یک دروازه بان بزرگ با عکس العمل هایی فوق العاده است، بلکه در خارج از مستطیل سبز نیز شخصیت بزرگی محسوب می شود. مرور آنچه بوفون در 26 سال گذشته انجام داده دیوانه کننده است.”