کد خبر: 1729409/29

زمان: 14:18  
1399/10/15

بازدید: 13,255

گزارش؛

تمام شوت های لیونل مسی در بازی شب گذشته برابر اوئسکا یا به بیرون رفت یا با درخشش گلر حریف راهی به دروازه پیدا نکرد.

به گزارش “ورزش سه”، لیونل مسی معمولا عادت به بدشانسی ندارد و در فصول گذشته حداقل از حیث گلزنی آمار بسیار بهتری نسبت به فصل جاری داشت. 16 هفته از لالیگا گذشته و مسی تنها توانسته 7 گل به ثمر برساند و با دوست صمیمی اش لوئیس سوارز که اکنون برای اتلتیکو خوش می درخشد، دو گل فاصله دارد.

 

 

 

 

مسی که در آخرین بازی سال برابر وایادولید توانسته بود گلزنی کرده و رکورد پله به عنوان بیشترین گل زده برای یک تیم باشگاهی را بشکند، در بازی برابر ایبار که 1-1 مساوی شد غیبت داشت ولی دیشب برابر اوئسکا از ابتدا در زمین بود و توانست بازی شماره 500 خود در لالیگا را به ثبت برساند. او در این بازی یک پاس گل به دی یونگ داد تا رکورد 300 پاس گل در دوران فوتبالش را نیز ثبت کند(260 با بارسا و 40 با آرژانتین).

 

 

 

 

مسی اما در امر گلزنی ناکام ماند و شوت های او راه به جایی نبردند. او هشت شوت زد که 5 تایش بیرون چارچوب بود، یک شوت را مدافعان برگشت دادند و دو بار نیز فرناندز گلر اوئسکا توانست به زیبایی ضرباتش را مهار کند. یک ضربه کاشته مسی از زیر تیر بیرون کشیده شد و یک ضربه دیگر او از شش قدم را دروازه بان به زیبایی برگشت داد.

مسی در بازی شب گذشته چهارصدمین ضربه کاشته خود را در لالیگا زد. او توانسته 35 بار از این طریق گلزنی کند و در واقع 8.75 درصد این ضربات راهی گل شده اند. پس از او از این حیث، رونالدینیو با 7.32 درصد موفقیت و رونالدو با 6.13 درصد موفقیت قرار دارند.