کد خبر: 1729338/57

زمان: 10:30  
1399/10/15

بازدید: 9,787

روایت باورنکردنی از فوتبال زنان ایران؛

ارقام قراردادی پایین و مشکلات مالی بیشتر باشگاه‌های حامی فوتبال زنان باعث شده تا اتفاقاتی عجیب برای آن‌ها رخ بدهد؛ در آخرین اتفاق، یکی از بازیکنان سرشناس و شاخص فوتبال زنان مشغول به فعالیت در یک کافی‌شاپ شده است!

به گزارش “ورزش سه” مشکلات مالی و مدیریتی در فوتبال زنان ایران به یک اپیدمی بدل شده و گویا فعلا هم قصدی نیست تا این مشکلات بزرگ نیز مرتفع شود تا شکاف عمیق ایجاد شده میان قراردادهای مالی فوتبال آقایان و زنان جبران شود؛ شاید بتوان گفت قرارداد شاخص‌ترین بازیکن لیگ برتر فوتبال زنان در ایران تقریبا یک دهم آن‌چیزی که است که یک بازیکن معمولی در لیگ برتر فوتبال آقایان می‌گیرد.

 

در آمریکا به تازگی قانونی وضع شده که این مهم یکسان‌سازی شده اما قطعا تا زمانی که این قانون در فوتبال ایران اجرایی شود، زمان زیادی باید سپری شود؛ گلنوش خسروی یکی از فوتبالیست‌های به نام ایرانی‌ست که فصل گذشته توانست عنوان جوان‌ترین لژیونر فوتبال زنان ایران را به دست آورد و راهی فوتبال ترکیه شد. او که فصل نسبتاً درخشانی را در ترکیه گذراند، به واسطه شیوع شدید بیماری کرونا در ترکیه و البته مشکلات تحصیلی که داشت مجبور شد تا به ایران بازگردد و حضوری کوتاه و دوباره در فوتبال ایران را تجربه کند.

 

خسروی در بازگشت به ایران با وچان کردستان قرارداد بست؛ با این‌که متعهد شده بود باشگاه سنندجی 50 درصد قرارداد بازیکنان را تا نیم فصل پرداخت کند اما با گذر از مسابقات نیم فصل و سپری کردن روزهای پایانی تعطیلات میان فصل و شروع نیم فصل دوم، هنوز این مهم از سوی مدیران باشگاه پرداخت نشده و اغلب بازیکنان این تیم از شرایط پیش آمده ناراضی هستند.

چرا که آن‌ها معتقدند مبالغ قرارداد این بازیکنان چندان بالا نیست و آن‌ها برای چرخش زندگی خود، حساب ویژه‌ای روی دریافتی‌شان باز کرده‌اند؛ البته این موضوع مختص وچانی‌ها نیست و در فوتبال زنان یک امر طبیعی به شمار می‌رود چرا که بیشتر باشگاه‌های شرکت کننده در لیگ برتر از اوضاع مالی خوبی برخوردار نیستند. اما حالا یک تصویر تکان‌دهنده از شب گذشته در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود.

 

گلنوش خسروی که یکی از خریدهای فصل جدید وچان بود اما هیچ‌گاه نتوانست در نیم فصل نخست، جایگاه ثابتی در ترکیب این تیم پیدا کند، حالا این روزها در سنندج در کنار تمرینات روزانه فوتبالی خود، مشغول کار در یک کافی‌شاپ است تا بتواند با توجه به بدقولی‌های مالی که صورت گرفته، از عهده مخارج زندگی خود بر بیاید. به ویژه آن‌که خسروی به واسطه مشکلات خانوادگی، در شرایط ویژه‌ای به سر می‌برد.

 

تلاش‌های خبرنگار “ورزش سه” برای گفتگو با گلنوش خسروی موفقیت‌آمیز نبود تا خود نیز او توضیحات تکمیلی درباره این عکس منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی را عنوان کند اما گویا بدقولی مدیران وچان در پرداخت حق و حقوق بازیکنان نیز تا نیم فصل، یکی از دلایل اصلی تصمیم خسروی برای کار کردن در سنندج در کنار فعالیت فوتبالی‌اش بوده است!