به گزارش “ورزش سه” پارگی رباط صلیبی و پس از آن گذراندن دوران نقاهت و هم‌زمانی تعطیلات لیگ فوتسال زنان ایران باعث شد تا فرشته کریمی که همچنان عنوان بهترین فوتسالیست زن آسیا را در اختیار خود دارد، قریب به 16 ماه دور از مسابقه و فوتسال کار خود را دنبال کند؛ کریمی برای بازگشت به زمین مسابقه، پیشنهاداتی از داخل ایران داشت و همچنین این فرصت را داشت تا بتواند لژیونر شود و در نهایت تصمیم گرفت تا کار خود را در القادسیه کویت از سر گیرد.

 

کریمی در قامت فرشته نجات القادسیه تاکنون توانسته در دو مسابقه، 4 گل برای تیمش بزند و ستاره ترکیب زردپوشان کویتی باشد؛ او در شرایطی به لیگ کویت کوچ کرده که امسال، سومین فصل این تورنمنت است که به صورت حرفه‌ای با حضور 5 تیم در حال برگزاری است و القادسیه فعلا در جایگاه چهارم جدول رده‌بندی حضور دارد.

به واسطه انتقال پر سر و صدای فرشته کریمی به فوتسال کویت و درخشش او در دو بازی اخیر القادسیه، او گفتگویی مفصل را با خبرنگار “ورزش سه” داشته که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

 

با حضور خانم مظفر، کویتی‌ها پیشرفت چشمگیری داشته‌اند

راجع به لیگ کویت بخواهم بگویم، خیلی‌ها از شرایط اینجا مطلع هستند و می‌دانند که سال سومی است که لیگ آن‌ها شروع شده و در واقع ورزش فوتسال زنان در این کشور آغاز شده است؛ به همین واسطه قطعا شرایطشان ضعیف‌تر است، اما در این دو سه سال با وجود خانم مظفر بازیکنان ملی‌پوش کویت پیشرفت چشمگیری داشتند و به آن‌ها نیز کمک می‌کند و همه بازیکنان کویتی نیز خانم مظفر را خیلی دوست دارند.
چون همه ما خانم مظفر را خیلی خوب می‌شناسیم و از توان فنی ایشان آگاهیم و می‌دانیم متواضعانه چقدر در کارشان تلاش می‌کنند و شاگردان‌شان را راهنمایی می‌کنند. هم‌چنین خانم باورساد هم در قامت مربی دروازه‌بان‌ها اینجا مشغول فعالیت هستند.

 

استعداد فوتسالی در کویت سخت پیدا می‌شود

واقعا خانم مظفر کار خیلی سختی دارند چون کویتی‌ها از لحاظ فوتسالی سطح پایینی دارند چرا که کشور کویت، جزو کشورهای کوچک و کم‌جمعیت قاره آسیاست و تعداد چندان بالایی علاقه‌مند به ورزش و فوتسال در میان زنان این کشور کم‌جمعیت وجود ندارد و در میان علاقه‌مندان نیز آدم مستعد سخت پیدا می‌شود و این کم بودن نفرات، سختی کار را دوچندان می‌کند. اگر بخواهیم این شرایط را با آن‌چه در ایران داریم مقایسه کنیم، قطعا خیلی متفاوت است.

 

وقتی تورم 10 برابر شده، حقوق زنان فوتسالیست نباید حداقل دو برابر شود؟

من کاملا با آگاهی کویت را برای ادامه فوتسال خودم انتخاب کردم؛ من حتی می‌دانستم که شرایط چقدر در اینجا سخت است و به قول معروف حتی برخی از بازیکنان توانایی یک بغل پای ساده را هم ندارند و شرایط باشگاه‌ها متفاوت است اما من در کشور خودم راستش را بخواهم بگویم، پیشنهاداتی را داشتم و من هم به تیم‌ها پیشنهادات خودم را ارائه کردم؛ حرف من این بود که وقتی تورم 10 برابر شده، نه تنها حقوق من بلکه هم بازیکنان لیگ‌برتری فوتسال زنان نباید دو برابر شود؟

 

می‌خواستم در ایران بمانم اما کسی برایم ارزش قائل نشد!

من تصمیم گرفتم هر تیمی که به من احترام گذاشت را انتخاب کنم، چون تیمی هستیم که قهرمان آسیا شدیم و همگی ما جزو بهترین‌های آسیا هستیم و تک تک ما که در تیم ملی هستیم، آنقدر حقوق‌هایمان پایین است که من دوست داشتم تیم‌ها به ما احترام بگذارند چون این همه کشور ما سرمایه ملی دارد، در واقع منظورم این است که کشور فقیری نیستیم و اگر از سرمایه‌هایمان درست استفاده کنیم، جزو پولدارترین کشورهای جهان هستیم. اما با این اوصاف، متاسفانه تیمی برای من ارزش قائل نشد و من هم تصمیم گرفتم به جایی بیایم که برای من ارزش قائل هستند.

 

 

 

به عنوان بهترین بازیکن آسیا جذب شدم و احترام ویژه‌ای به من می‌گذارند

جایی که از من به عنوان بهترین بازیکن آسیا دعوت کردند و اکنون نیز همگی اعضای تیم با احترام خاصی نسبت به من رفتار می‌کنند، چه تیم نتیجه بگیرد و یا چه نتیجه نگیرد، چون می‌دانند که من با همه وجودم برای موفقیت تیم تلاش می‌کنم و در تمرینات با جان و دل به آن‌ها کمک می‌کنم تا پیشرفت کنند. چون که این‌ها به من احترام گذاشتند و پیشنهادی که به من دادند، پیشنهاد نسبتا خوبی بود و شرایط حضور در کویت به این منوال بود.

 

فصل قبل در ایران به من بی‌مهری شد

متاسفانه پارسال شرایط خوبی نداشتم، هم بی‌مهری دیدم و هم خودم آسیب دیدم و اصلا شرایط مناسبی نداشتم و بابت این موضوع ترجیح دادم تا امسال خارج از شهرم باشم که حالا پیشنهادی از خارج از کشور آمد و با مشورت خانواده، پیشنهاد کویت را پذیرفتم.

 

رقبای القادسیه بازیکنان باکیفیتی دارند

در اینجا، تیم الکویت مدافع عنوان قهرمانی است و بازیکنان شاخص و باکیفیتی از خود تیم ملی کویت در این تیم حضور دارند و دو بازیکن اوکراینی در سطح تیم ملی اوکراین هم در این تیم بازی می‌کنند؛ تیم الفتات هم که نسیمه غلامی را از ایران جذب کرده و دو بازیکن شاخص تونسی هم در این تیم به میدان می‌روند، بازیکنان ملی‌پوش خودشان هم هستند و شرایط خوبی دارند. در تیم العربی تقریبا همه بازیکنان کویتی هستند و تنها یک بازیکن اردنی حضور دارد، همچنین در تیم سالوا هم دو بازیکن بحرینی حضور دارند و شرایط آن‌ها هم در قیاس با تیم القادسیه که من پیشنهادش را پذیرفتم، خیلی بهتر است.

 

با آگاهی انتخاب کردم و می‌دانم راه سختی در پیش دارم

زمانی که من آمدم القادسیه یک امتیاز داشت و خوشبختانه الان چهار امتیازی هستیم، خوشبختانه با پیروزی در دیدار قبلی به صعود به مرحله پلی‌آف امیدوار شدیم؛ البته شرایط تیم ما متفاوت‌تر از همه است که من این موضوع را می‌دانستم و با آگاهی انتخاب کردم. چون به دنبال کمک به تیم بودم و می‌خواستم به آرامش روانی برسم و جایی باشم که به من احترام بگذارند و شرایط خوبی باشد که در نهایت من اینجا را انتخاب کردم و می‌دانم راه سختی را در پیش دارم.

 

روزهایی متفاوت از همیشه را در کویت سپری می‌کنم

درباره شرایط بدنسازی و جسمانی هم باید بگویم که اینجا ما 40 دقیقه کاملا بازی می‌کنیم و این موضوع برای من متفاوت از همیشه است؛ چون من تا الان در تیم‌های خوبی بازی می‌کردم و بازیکنان ملی‌پوش در کنارم بودند که 3 4 دقیقه مفید بازی می‌کردم و بقیه بازی را استراحت می‌کردم چون تایم فوتسال هم این‌چنین است که دائما بازیکنان در حال تعویض هستند. اینجا اما از حیث بدنی، مطمئنا چون کامل بازی می‌کنیم، فشار بیشتری است؛ به هر حال بازیکنان لیگ کویت از بُعد تاکتیکی شاید دچار مشکل باشند اما از نظر بدنی، تمرینات اختصاصی خود را دنبال می‌کنند و شرایط خوبی دارند و این موضوع رقابت تنه به تنه را سخت می‌کند.

 

لیگ ایران جزو پنج لیگ برتر دنیاست اما …

از نظر تاکتیکی بخواهم توضیح بدهم واقعا اینجا شرایط متفاوتی‌تری نسبت به ایران است؛ چون در ایران مثلا من باید با تاکتیک تیم خودم در ضربات ایستگاهی و شروع مجدد و … کار می‌کردم اما اینجا باید بازی را مدیریت کنم که فکر می‌کنم برای خود من خیلی اتفاق خوبی است چون یک تجربه متفاوت از همیشه است. من خودم خیلی دوست داشتم اول از همه در لیگ‌های اروپایی و سپس لیگ ایران بازی کنم، چون لیگ کشورمان از نظر من جزو پنج لیگ برتر دنیاست ولی گفتم شرایط مناسبی نبود.

 

 

به مخالف‌مان تصمیم خودم احترام می‌گذارم اما حق دارم حرف‌شان را قبول نکنم

شاید آدم‌هایی که خیلی راحت راجع به آدم‌های دیگر و تصمیمات‌شان صحبت می‌کنند، نمی‌توانند خود را جای ما بازیکنان بگذارند که قهرمان آسیا شدیم ولی من مطمئنم و قاطعانه می‌گویم، اگر کسی پیشنهادی داشته باشد، مطمئنا قبول می‌کند یعنی این‌طور نیست که بازیکنان ایرانی مسائل دیگری را در نظر می‌گیرند بلکه هر کسی از کویت پیشنهاد داشته باشد، قبول می‌کند و بازی کردن را دوست دارند. به کسانی راجع به ما صحبت می‌کنند، احترام می‌گذارم اما این حق را هم دارم که حرف آن‌ها را قبول نکنم و امیدوارم شرایط مساعد باشد و ببینیم خدا در آینده برای ما چه می‌خواهد.

 

در پستی برای القادسیه بازی کردم، که در عمرم بازی نکرده بودم!

در زمین و شرایط بازی، واقعا تک و تنها هستم و خیلی سخت است، چون باید گاهی بک بازی کنم و در فوتسال بک، فلنک و پیوت پست‌های تخصصی هستند و آدم باید در جای خودش در طول بازی ثابت باشد؛ اما من در بازی اول در پست بک بازی کردم، پستی که در طول تمام دوران بازیکنی‌ام در آن بازی نکرده بودم اما خداراشکر موفق شدم. در بازی دوم هم می‌دانستیم بازی با الکویت که قهرمان لیگ بوده، بازی دشواری است و تلاش‌مان این بود که بتوانیم نزدیک به حریف‌مان در زمین حاضر شویم و پرسینگ کنیم چون حریف بازیکنان خوبی از جمله دو بازیکن اوکراینی در ترکیب داشت.

 

کار تیمی نتیجه نهایی بازی را می‌سازد، نه تلاش یک نفر

الکویت به العربی 11 گل زده بود، اما سیاست ما این بود که بازی را مدیریت کنیم و کمتر گل بخوریم و بتوانیم گلزنی هم کنیم که خوشبختانه موفق هم شدیم و شرایط برای به تساوی کشاندن بازی هم بودم که متاسفانه این امر رخ نداد و به بی‌تجربگی تیم‌مان بازی را باختیم و واقعا این‌طور هم نیست که یک نفر بتواند بازی را برای تیمش در بیاورد و کار تیمی در نتیجه نهایی دخیل است.

 

16 ماه خیلی سخت گذراندم

باید از خانواده و همه دوستانم که در این دوران دوری از مسابقه و تمرین به من کمک کردند، بی‌نهایت تشکر کنم؛ واقعا 16 ماه خیلی سخت را گذراندم اما خوشحالم الان به میدان برگشتم و ببینیم در ادامه راه خدا چه می‌خواهد.