به گزارش “ورزش سه”، محمود فکری در نشست خبری قبل از دیدار با آلومینیوم اراک در هفته دهم لیگ برتر حضور یافت و صحبت هایی را انجام داد که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید:

**خطیبی دو بار پارسال استقلال را برد
قبل از شروع صحبت‌هایم به خانواده محترم یونس علیشیری تسلیت عرض می‌کنم.بازی فردا بازی سختی است چون هر تیمی که با استقلال بازی دارد انگیزه لازم را دارد و کار ما را سخت خواهد کرد. آلومینیوم به جز یکی دو هفته اول سر و شکل خوبی در این هفته‌ها پیدا کرده و خطیبی سال گذشته با تیم ماشین سازی 2 برد از بازی با استقلال کسب کرده و این نشان می‌دهد کارش را بلد است.

**برای 3 امتیاز به میدان می‌رویم
این موضوع می‌تواند کار را برای ما سخت کند ولی ما در تلاش هستیم 3 امتیاز بازی فردا را کسب کنیم و شرایط را در جدول حفظ کنیم.

**3 امتیاز بازی فردا به اندازه دربی مهم است
هم دربی برای ما مهم است و هم 3 امتیاز بازی فردا. ما باید سعی کنیم قبل از دربی آرامش را در تیممان حفظ کنیم. 3 امتیاز بازی فردا برای ما خیلی مهم است و این بازی فدای دربی نخواهد  شد.

**دیاباته به بازی فردا می‌رسد
دیاباته به بازی می رسد و او در اردوی ما حضور دارد ولی نادری باید تمرینات را جداگانه انجام دهد تا مشکل خاصی برای این بازیکن در دربی به وجود نیاید.

**سکوت درباره تعویض های بازی قبل
وی در خصوص تعویض مسعود ریگی و قائدی در بازی گذشته گفت: بهتر است وارد این موضوع نشویم.

 

**مشکل میلیچ حل می‌شود
بحثی که استقلال چند سال درگیر آن بوده نظم، انضباط و دیسیپلین است و متاسفانه این موضوع در باشگاه ما کمرنگ شده است. یکی از مهمترین کارهای ما این است که نظم و انضباط را جا بیندازیم و همه بازیکنان باید جایگاه خود را بدانند. میلیچ باید بداند وقتی بازی می کند دلیلی ندارد و وقتی هم بازی نمی کند دلیل خاصی نمی خواهد. ما بازیکنان نجیبی داریم که  تا همینجا صبوری کرده‌اند و اگر قرار باشد یک بازیکن اینگونه رفتار کند آنوقت مدیریت کردن بقیه بازیکنان سخت می شود و آن بازیکنان هم آلوده خواهند شد.به هیچ وجه اجازه نمی‌دهیم هیچ بازیکنی از حیطه مسئولیت خودش خارج شود. میلیچ قرار است جلسه انضباطی اش بعد از بازی با آلومینیوم برگزار شود و مشکل او هم حل می شود.

 

**بازیکنان پایشان را از گلیم‌شان دراز‌تر نکنند!
هر بازیکنی بخواهد پایش را از گلیمش دراز کند با او برخورد می شود ولی برخورد به معنی قطع همکاری نیست و آنها در کمیته انضباطی حاضر می شوند و پاسخ می دهند. ما تیم و بازیکنان یکدلی داریم چون مشکلات زیادی داشتیم که با صبوری آنها را حل کردیم.

**بازیکنان ما فقط 10 درصد پول گرفتند
شاید خیلی ها ندانند ولی بازیکنان ما تا الان فقط 10 در صد طلبشان را گرفته اند. وقتی بازیکنان ما در مقابل این مشکلات صبوری کرده اند و حرفی نزده اند باید در مسائل دیگر هم نظم را رعایت کنند. ما و باشگاه هم باید حواسمان باشد کسی این وسط کار را خراب نکند. هدف ما این است که با تلاش و یکدلی جلو برویم. استقلال باید در هر لیگی بالای جدول باشد و اگر مشکلات خرده و ریز حل شود این تیم می تواند هر سال قهرمانی کسب کند.

 

**امیدوارم آلودگی هوا مشکل ساز نشود
ما هر سال در زمستان این مشکلات را داریم. امیدوارم این مساله زیاد تاثیری روی بازیکنان نگذارد. در این فصل با توجه به سرما همیشه این شرایط را حتی در تمرینات هم داریم. از نظر من باید با آلودگی هوا هم مثل کرونا بسازیم.

 

**واکنش به شلوغ‌کاری نیمکت‌ها
جا دارد از سازمان لیگ تشکر کنم که این قانون را عملی کرد چون فضای فیرپلی و بازی جوانمردانه باید رعایت شود و اگر تیمی از این حربه‌ها استفاده کند بازی جوانمردانه از بین می رود. این نوع رفتارها باید متوقف شود و مسئولان با  تیم های متخلف برخورد محکم داشته باشند.تیم ها باید با آرامش به بحث فنی بپردازند تا اگر تیمی کار فنی خوب و شانس بیشتری داشت نتیجه لازم را کسب کند.

 

**آیا به شما اولتیماتوم داده‌اند؟
اولتیماتوم برای مربی که صدر جدول است؟ ( با خنده) این همان داستانی است که گفتم، شاید باید خرج کنیم؟ شاید اولتیماتوم پاداشی است که دوستان برای ما درست کردند. از شما  که نماینده هستید و سوال می‌کنید هم خواهش می‌کنم این سوالات را مطرح نکنید چون کسی که این سوال را می پرسد خودش را زیر سوال می برد.

**این سوالات را مطرح نکنید

ما از 3 بازی خانگی بیرون از خانه 7 امتیاز کسب کردیم.ما از شما شناخت داریم و اصلا نباید این سوال ها را از طرف دیگران مطرح کنید. من به استقلال آمده‌ام و تمام تلاشم را برای موفقیت تیم  می کنم. شاید برخی از رفتارهای من خوششان نیاید ولی کاری که ما می کنیم هیچ خودخواهی و نفس اماره‌ای در آن وجود ندارد.

**طرفداران بازیچه دست افراد نشوند
بارها گفته ام من به اندازه کافی در استقلال تجربه دارم و فضا را به خوبی می شناسم. از هواداران هم می‌خواهم چه قبل و چه بعد از دربی باید رفتارهایی کنند که به نفع تیم باشد.خیلی از طرفداران استقلال به ما کمک می‌کنند و به ما انرژی خوب می دهند.روی صحبتم با طرفداران است، آقایانِ طرفدار استقلال بازیچه دست این و آن نشوید تا به امید خدا این تیم را به قهرمانی آسیا برسانیم.