به گزارش “ورزش سه”، تمرینات استقلالی ها برای بازی با گل گهر امروز نیز همچون روزهای گذشته در مجموعه تهرانسر برگزار شد که بنا بر اعلام باشگاه استقلال، اصحاب رسانه پیش از شروع تمرین آبی پوشان، با سرمربی استقلال و بازیکنان این تیم به انجام مصاحبه مشغول شدند.

محمود فکری سرمربی آبی پوشان با حضور در جمع خبرنگاران، پاسخگوی سوالات آنها بود. بخش مهم صحبت های فکری، به اعتراض او به تاریخ برگزاری دربی منجر شد و اینکه او اعتقاد داشت باید استقلال و پرسپولیس قبل از شهرآورد، تعداد بازی برابری را انجام می دادند.

 

هر چقدر از قلعه نویی تعریف کنیم، کم گفته ایم
بعد از بازی با ذوب آهن دو روز به بازیکنان استراحت دادیم. با توجه به اینکه فاصله بازی ذوب آهن با گل گهر زیاد بود، در این مدت فرصت داشتیم و تمرینات پرفشارتری را انجام دادیم و کارهای تاکتیکی را با بچه ها انجام دادیم. امیدوارم از مدت زمان تعطیلی که بین بازی ها نصیبمان می شود، ایراداتی که در بحث فنی تیم وجود دارد را برطرف کنیم و بازی به بازی بهتر شویم.
گل گهر یکی از تیم‌های خوب لیگ امسال ما است و اولین تیمی بود که کارهای آماده ‌سازی ‌اش را شروع کرد. از مربی بسیار خوشنام و باتجربه‌ ای برخوردار است که هر چقدر از وی تعریف کنیم کم است. گل گهر بازیکنان خیلی خوبی هم در اختیار دارد و مجموعه این باشگاه هم خیلی خوب است. ضمن اینکه مجموعه مدیریتی این باشگاه هم فوتبالی هستند، شاید گل گهر دیر به لیگ برتر آمده باشد اما ساختار بسیار خوبی دارد و مجموعه خوبی را تشکیل داده اند.. اکنون هم صدرنشین لیگ است و بازی سختی با این تیم داریم که امیدوارم از این دیدار با دست پر بازگردیم.

 

 

 

روی مصدومیت دیاباته ریسک نمی کنیم
دیاباته تقریبا تمرینات خودش را شروع کرده و نصفه و نیمه در کارهای تاکتیکی شرکت می ‌کند، ولی سعی داریم می کنم رفته رفته او را به تیم اصلی اضافه کنیم تا دوباره مصدوم نشود. هنوز آن آمادگی بازم که باید پس از رفع مصدومیتش داشته باشد، به وجود نیامده و به همین دلیل ما هم ریسک نمی ‌کنیم. جدا از تمرینات اختصاصی نصف و نیمه با تیم تمرین می ‌کند. ان‌ شاالله موردی پیش نیاید و در هفته‌های آ‌تی بیشتر از وی استفاده کنیم. دیاباته بازیکن تأثیرگذاری است و می تواند در همه دیدارها به ما کمک کند حالا چه دربی باشد چه بازی های دیگر. تمام بازی ها 3 امتیاز دارد و برای ما مهم است.

 

نه پوکربازم، نه شرط بند، نه دلال و نه هیچی
اینکه گفته می شود استقلال تا اینجای کار مانند تیم استراماچونی زیبا بازی نمی کند، نظر کارشناسان نیست. اینها نظر دوستانی است که سناریو را از قبل چیده اند. من بچه نیستم و سالهای سال در استقلال بازی کرده ام و کاپیتان و مربی این تیم بوده ام و فضا را می شناسم. اینها سناریو است که چیده شده و اگر ما باختیم یا مساوی کردیم و یا حتی برنده شدیم، به چه موضوعی بپردازند. من سایر بازی های لیگ برتر را نگاه کردم، مگر آنها کهکشانی بازی می کنند؟ چرا از هیچ تیم دیگری انتقاد نمی شود؟

ایراد این است که من آدم سالمی هستم. من نه پوکر بازم، نه شرط بندم، نه جادوگر دارم، نه دلال دارم، نه از بازیکن پول می گیرم، نه حق کسی را می خورم و نه دروغ می گویم. ایراد کار، من است. امثال من وقتی مردند، فقط به درد روز مردن می خورند که اگر مردی، همه به به و چه چه کنند و بگویند او آدم خوبی بود. چون زمانی که از این آدم مرده تعریف کنند، دروغ نگفته اند. کلا در جامعه ما، آدم های سالم را دوست ندارند فقط برای روز مردن و جهت تعریف کردن از او دوستش دارند.

 

سهیل مهدی قول داد تعداد بازی های ما و پرسپولیس برابر باشد
اگر قرار بود تعداد بازی های ما بیشتر از پرسپولیس باشد، همان زمانی که این تیم از فینال لیگ قهرمانان برگشت، می توانستند با ما بازی کنند و سایر دیدارهای معوقه شان را برگزار کنند یا اینکه در آخر نیم فصل بازی های عقب افتاده شان را برگزار کنند. اگر قرار باشد تعداد بازی های ما از پرسپولیس بیشتر باشد، فرق خاصی نکرده است.
شاید مقداری زور باشگاه استقلال در این زمینه کمتر است و این اتفاقات رخ می دهد. آقای سهیل مهدی به ما قول دادند تعداد بازی های ما و پرسپولیس تا زمان برگزاری دربی برابر باشد. اگر قرار باشد ما 2 بازی بیشتر انجام داده باشیم، خب بعد از فینال آسیا دربی را برگزار می کردند.

 

 

 

ما شبیه قوم بنی اسرائیل شده ایم
مدیریت در حال حاضر از تیم حمایت می ‌کند ولی این فشارها هم روی مدیریت تاثیر می ‌گذارد و تمرکز آنها را به هم می ‌زند. یک واقعیت این است که هیچکدام از دوستان قبول نمی ‌کنند و این فضای ناجوانمردانه را به وجود می‌ آورند. اگر من امتیاز نمی‌ گرفتم می ‌گفتند چرا امتیاز نمی ‌گیرد. حالا که امتیاز گرفتیم می‌گویند چرا خوب بازی نمی ‌کنیم. ما شبیه قوم بنی‌ اسرائیل شده ‌ایم و هر کاری می ‌کنیم یک ایراد و بهانه ‌ای گرفته می ‌شود.

ولی در مجموع، من یک روحیه‌ ای دارم که با تمام وجودم برای تیمم تلاش می ‌کنم. از مجموعه تیم و بازیکنان راضی هستم و بازیکنان با تمام وجودشان تلاش می‌کند. برطرف کردن ایرادات تیم زمان می‌خواهد، حالا چه از قلعه‌ نویی که اسم بردید یا دوستان دیگر که در تیم‌های دیگر بودند مطمئنا بدون زمان موفق نشدند. برای همه آنها زمان قائل شدند تا موفق شدند. با توجه به مشکلات ساختاری که در استقلال وجود دارد، زمان می ‌خواهد که تا این مشکلات برطرف شود که امیدوارم این اتفاقات رخ بدهد. اگر من هم بروم و هر دوست دیگری بیاید ساختار درست نشود استقلال این مشکلات را خواهد داشت.

 

صبوری کردم و حرفی در مورد مشکلات تیم نزدم
تمام تلاشمان را می کنیم مسائل حاشیه ای روی تیم تأثیری نگذارد ولی آقای منصوریان دوست خوب ما هستند و از روی دلسوزی حرف هایی را در برنامه فوتبال برتر انجام دادند و احساس کردند اگر موضوع مطرح شود، بهتر است که با واکنش آقای مرفاوی مواجه شد. اما من به کادرفنی تیم کاملا اعتماد دارم. آنها وقت می گذارند و کار می کنند.
تمام این مشکلات به دلیل کمبود زمان بوده است. ما این حرفها را به هر گوش شنوایی بگوییم، ناشنوا می شود. وقتی قرار است تیمی ساخته شود و کارهای تاکتیکی آن انجام بدهد، 6 تا 8 هفته زمان نیاز است که همه دوستان این را می دانند. از طرف دیگر، استراحت بین فصل بسیار ضروری است. این حرف های من نیست، تمام کسانی که سالهای سال در ورزش کار کرده اند، به این نتیجه رسیده اند که استراحت بین دو فصل لازم است ولی ما این استراحت را نداشتیم.

خیلی از مشکلات دیگر در تیم وجود داشته است که من صبوری کردم و حرف نزدم. من در مورد مشکلات صحبتی نکردم و ایراد گرفتند چرا حرف نزده ام. حالا هم که در این مورد حرف زده ام، می گویند چرا صحبت کرده ای. همانطور که گفتم ما شبیه به قوم بنی اسرائیل شده ایم.

 

چه دربی را ببریم و چه ببازیم، اتفاق خاصی رخ نداده است
من جزو کسانی هستم که بیشترین آمار بازی در دربی را دارم. هم تجربه شکست و پیروزی در دربی را دارم. در فوتبال برد و باخت وجود دارد و ایرادی که اکنون در تیم ما هست، بحث ساختار است که به زمان نیاز دارد تا ساخته شود. حتی اگر ما دربی را ببریم، فکر نمی کنم به چیزی که مدنظر من است، بلافاصله برسیم یا حتی اگر ببازیم اتفاق خاصی نمی افتد.
درست است که برد و باخت در دربی برای طرفداران خیلی مهم است و دوست دارند برنده بازی باشند یا حداقل بازنده نباشند. ولی در مجموع نباید استقلال امسال را با تیم های دیگر مقایسه کنیم. استقلالی که چند سال است مشکلاتی را با خودش حمل می کند که باید با کمک مجموعه استقلال این مشکلات آرام آرام برطرف شود.

خیلی از استقلالی ها هستند که نسبت به طرفداران پرسپولیس از باخت ما خوشحال می شوند. ایرادی که استقلال دارد این است که طرفداران چند فرقه هستند. این ها طرفدار تیم استقلال نیستند و طرفدار شخص هستند. این ما را اذیت می کند و در مجموع باشگاه استقلال را اذیت می کنند. اما اگر ما و تمام کسانی که در باشگاه استقلال کار می کنند، پشت پرچم استقلال باشند. مشکلات حل خواهند شد. تمام هواداران استقلال اگر می خواهند تیمشان درست شود باید حمایت کنند و اگر نه هم که ما جلو می رویم تا ببینیم چه می شود.