به گزارش “ورزش سه”، تیم های فولاد خوزستان و مس رفسنجان در ورزشگاه خانگی تیم فولاد با تساوی یک بر یک به پایان رسید. در این بازی لوسیانو پریرا یک گل برای تیم میزبان به ثمر رساند و توانست خود را به عنوان گلزن ترین بازیکن خارجی فوتبال ایران مطرح کند. گل او تا دقیقه آخر عامل پیروزی فولادی ها بود اما مهرداد آوخ یار جانشین ربیعی با ضربه سرش دروازه را گشود و مس رفسنجان را به یک امتیاز ارزشمند رساند.

 

هفته دهم لیگ برتر خلیج فارس
ورزشگاه فولاد آره نا، تماشاگر: صفر
تیم داوری:

 

ترکیب فولاد:

محسن فروزان، موسی کولیبالی، زبیر نیک‌نفس، محمد قاسمی نژاد، احمد عبداله‌زاده، آیاندا پاتوسی، مجتبی نجاریان، عارف آغاسی، لوسیانو پریرا، ساسان انصاری و وحید حیدریه

 

سرمربی: جواد نکونام

 

ترکیب مس رفسنجان:

داود نوشی صوفیانی، محسن طرهانی (61- آقاجانپور)، حامد نورمحمدی، عقیل کعبی، محمد قاضی، فراز امامعلی (60- ارجمندیان)، مهرداد رضایی، میثم نقی زاده، محسن آذرپاد، مسیح زاهدی و سجاد آشوری

 

سرمربی: محمد ربیعی

 

کارت زرد:

نجاریان دقیقه 30  وحید حیدریه دقیقه 74 از فولاد خوزستان

 

مهرداد آوخ دقیقه 93 از مس رفسنجان

 

شرح گل:

 

فولاد 1 – مس صفر (لوسیانو پریرا- دقیقه 55): لوسیانو مهاجم تیم فولاد در موقعیت تک به تک قرار گرفت و در حالی که محمد قاسمی نژاد هم برای مدافعان مس مزاحمت ایجاد کرده بود، پریرا توانست دروازه را باز کند.

 

 

فولاد 1 – مس 1 (مهرداد آوخ – دقیقه 90+3): بازیکنان تیم مس رفسنجان در نزدیکی محوطه جریمه در سمت راست صاحب یک ضربه آزاد شدند. این کاشته به شکلی تماشایی روی دروازه فولاد ارسال شد و مهرداد آوخ دروازه را گشود.

 

اتفاق ویژه:

گل دقیقه 90+3 مهرداد آوخ اتفاق ویژه این مسابقه بود. فولاد با گلی که لوسیانو پریرا به ثمر رساند، در آستانه پیروزی قرار داشت اما مهرداد آوخ سانتر ارسالی از سمت راست را با ضربه سری تماشایی تبدیل به گل کرد تا سه امتیاز خانگی از دست فولاد برود. آن ها در صورت پیروزی با یک بازی کمتر، به رتبه سوم صعود می‌کرد و فرصت گرفتن جای صنعت نفت آبادان را هم داشت که این اتفاق حالا دستکم تا پایان هفته دهم رخ نخواهد داد.

 

دقایق حساس

 

دقیقه 15: شوت آیاندا پاتوسی به راحتی در اختیار دروازه بان قرار گرفت.

دقیقه 20: حرکت تیمی بازیکنان مس به شوت مهرداد رضایی از پشت محوطه جریمه ختم شد که این ضربه به شکلی خطرناک به تیرک افقی دروازه فولاد خورد و گل نشد.

دقیقه 27: لوسیانو پریرا در موقعیت تک به تک قرار گرفت اما توپ از پای او فاصله گرفت و نتوانست به آن ضربه بزند.

دقیقه 67: زبیر نیک نفس با شوت از راه دور دروازه را نشانه رفت اما نوشی صوفیانی با واکنش خوب توپ را به کرنر فرستاد.

دقیقه 80: ارسال روی دروازه مس با ضربه لوسیانو پریرا همراه شد اما این توپ راهی به دروازه نیافت.