به گزارش “ورزش سه”، هفته گذشته بحث بدهی فدراسیون فوتبال به شستا بابت پرداخت مطالبات ویلموتس خبر ساز شد تا جایی که رییس کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال اعلام کرد شستا از طریق اجرای احکام مجتمع قضایی ساختمان فدراسیون را توقیف کرد و ساختمان فدراسیون فوتبال توسط کارشناسان حدود ۶۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

همچنین شب گذشته احسان قاضی زاده نماینده مجلس اعلام کرد به غیر از ساختمان فدراسیون فوتبال، ساختمان باشگاه پرسپولیس نیز به دلیل اینکه سند آن به نام فدراسیون است از سوی شرکت شستا توقیف شده است.

صفی‌الله فغان‌پور رئیس کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال، در گفتگویی با ایرنا توقیف ساختمان باشگاه پرسپولیس به دلیل بدهی فدراسیون فوتبال به شستا را تایید کرد و گفت: به کمک های وزیر صمت برای متوقف شدن این شکایت امیدوار است.

صفی‌الله فغان‌پور در این مورد توضیحاتش را اینطور آغاز کرد: فدراسیون فوتبال درصدد است مشکل باشگاه پرسپولیس را حل کند و قطعا قبل از اینکه اتفاقی برای ساختمان باشگاه رخ دهد فدراسیون مشکل را برطرف خواهد کرد.

وی با اشاره به دلایل انتخاب ساختمان فدراسیون فوتبال و باشگاه پرسپولیس برای توقیف و انتخاب نشدن ساختمان باشگاه استقلال از سوی شستا، ادامه داد: در بحث انتخاب ساختمان‌ها برای توقیف، فدراسیون هیچ نقشی نداشته و قطعا ما تا چند روز آینده موضوع ساختمان پرسپولیس را حل خواهیم کرد و جایی برای نگرانی وجود ندارد.

رییس کمیته حقوقی فدراسیون فوتبال ادامه داد: برای فدراسیون پرسپولیس و استقلال، دو تیم بزرگ و سرمایه ورزش کشور به حساب می‌آیند و برای ما هیچ تفاوتی میان این دو تیم وجود ندارد. تنها سند ساختمان پرسپولیس و استقلال به نام فدراسیون است، اما هیچ ادعایی در خصوص مالکیت آن نداریم.

وی تصریح کرد: در طول ۸ ماه گذشته جلسات مختلفی میان من به عنوان نماینده فدراسیون با حضور نمایندگان باشگاه پرسپولیس و استقلال در وزارت ورزش تشکیل شده است تا به شیوه‌ایی برای انتقال سند به این دو باشگاه برسیم. در صورتی‌که راهکار قانونی برای انتقال ساختمان این دو باشگاه پیدا شود در اولین فرصت این اتفاق رخ خواهد داد و سند به نام این دو باشگاه زده خواهد شد.

فغان‌پور تاکید کرد: فدراسیون فوتبال هیچ گاه نسبت به اصل مالکیت این دو ساختمان ادعایی نداشته و آماده انتقال آن به دو باشگاه پرسپولیس و استقلال هستیم.