کد خبر: 1729796/34

زمان: 10:27  
1399/10/17

بازدید: 4,485

برای ورود به انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال 

علی کریمی برای حضور در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال اعلام آمادگی کرده است. او در مصاحبه ای به این موضوع اشاره صریح داشته است. 

به گزارش “ورزش سه”، علی کریمی بعد از آویزان کردن کفش ها وارد عرصه مربیگری شد. حتی در شروع به کادر فنی تیم ملی ملحق شد اما خیلی زود از این سمت کناره گیری کرد و هدایت تیم ها در لیگ برتر را برعهده گرفت. به یاد داریم او وقتی وارد مربیگری شد خطاب به خبرنگاران گفت در حال آزمایش خود در عرصه مربیگری هستم و اگر به این نتیجه برسم نمی توانم کمکی به فوتبال کنم کناره گیری می کنم و در نهایت هم این کار را انجام داد. منتقد فدراسیون فوتبال در دوره مهدی تاج حال تصمیم تازه ای برای خود گرفته است. حضور در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال و استراتژی او پاکسازی فوتبال و مبارزه با فساد در فوتبال است. 

 

اما سوال اساسی این جاست آیا صلاحیت علی کریمی برای حضور در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال تایید خواهد شد؟ علی کریمی برای شرکت در انتخابات نیاز به تایید 5 عضو از اعضای مجمع عمومی دارد که به نظر می رسد به راحتی نظر 5 عضو را به خود جلب خواهد کرد. تصمیم او با موافقت خیلی از مدیران فوتبال همراه شده است. از جمله سعید آذری – مدیر عامل باشگاه فولاد. او به دلیل 4 سال بازی در لیگ برتر و تیم ملی دیگر نیاز به 10 سال سابقه مدیریتی ندارد. شرایط برای شرکت در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال و اعضای هیات رییسه به نسبت گذشته تعدیل شده است و اینبار خیلی ها می توانند در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال و اعضای هیات رییسه شرکت کنند. اینبار صندلی ریاست فدراسیون فوتبال با توجه به اینکه هر نامزد باید 5 فرم امضاء از اعضای مجمع عمومی تحویل دهد می تواند 18 نامزد داشته باشد. 

 

اما شرایط عمومی برای شرکت در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال چیست؟ نامزد ریاست – دبیر کل و خزانه دار حتما باید دارای مدرک لیسانس باشند اما اعضای هیات رییسه با مدرک فوق دیپلم و حتی دیپلم می توانند  در انتخابات اعضای هیات رییسه شرکت کنند؛ در حالی که پیش تر این چنین نبود و اعضای هیات رییسه هم باید حداقل مدرک لیسانس ارایه می کردند. علی کریمی در صورتی که در رشته ای دارای مدرک کارشناسی باش،د می تواند نامزد ریاست فدراسیون فوتبال شود اما در غیر اینصورت صلاحیت او در صورت ثبت نام تایید نخواهد شد. 

 

یکی از مدیران فدراسیون فوتبال این خبر را تایید کرد و گفت کسی که می خواهد نامزد ریاست فدراسیون فوتبال شود حتما باید دارای مدرک لیسانس باشد. او در پاسخ به این سوال که آیا علی کریمی این مدرک را ارایه خواهد داد؟ گفت: من در اینباره اطلاعاتی ندارم. حتما او دارای مدرک کارشناسی است که می خواهد برای ریاست فدراسیون فوتبال کاندید شود.