دیدار تیم های فوتبال پرسپولیس و فولاد خوزستان در هفته یازدهم لیگ برتر روز سه شنبه در ورزشگاه آزادی با قضاوت محمد حسین زاهدی فر برگزار شد و یونایتد تهرانی با نتیجه 2-1 رقبای خود را شکست داد.

مهمترین اتفاق این مسابقه که جنجال زیادی به پا کرد و به هواداران و بازیکنان پرسپولیس فرصت داد تا از داور انتقاد کنند ، صحنه و توپ در دقیقه 60 شانه های محمد حسین کنعانی زادگان را لمس کرد اما داور یک ضربه فولادا به او داد. شنبه توپ را به گل تبدیل کرد.

محمد حسین زاهدی فر در گفت وگو با خبرنگار مهر به تشریح این ماجرا پرداخت و گفت: “خطای دید در صحنه برخورد بازیکن پرسپولیس به توپ من را مجبور به پرداخت جریمه نقدی کرد.” توپ چند اینچ با محوطه جریمه فاصله داشت ، اما من بخاطر خطای دید جریمه شدم.

زاهدی فر ادامه داد: من از هواداران پرسپولیس به خاطر این اشتباه ، خطای بی دقتی و بصری عذرخواهی می کنم. خوشبختانه ، این تصمیم تأثیر زیادی در نتیجه بازی نداشت ، اما این اشتباهی است که باید بخاطر آن عذرخواهی کنم.

داور فوتبال ایران در مورد اتفاقات بازی استقلال و سپاهان و ثبت اشتباه او گفت: “من در همان بازی تصادفاً توپ را به سپاهان ندیدم.” در آن زمان می خواستم با هواداران استقلال مصاحبه کنم و از این اشتباه عذرخواهی کنم اما رئیس هیئت داوران به من اجازه مصاحبه نداد و مجبور شدم در کلاس داوری در جمع خبرنگاران از هواداران استقلال عذرخواهی کنم.

محمد حسین زاهدی فر مهد در ادامه مصاحبه خود با خبرنگار اظهار داشت: هواداران استقلال و پرسپولیس و همه هواداران فوتبال باید باور داشته باشند که در حکم قضات هیچ قصدی وجود ندارد و فقط خطای انسانی را برای این اتفاقات به همراه دارد. با این حال وظیفه او بود که دوباره از هواداران استقلال و پرسپولیس عذرخواهی کند.

وی در پایان تأکید کرد که اگرچه این بار دیگر اجازه مصاحبه نداریم ، من مسئولیت کمیته داوران این پرونده را به عهده دارم اما فکر کردم لازم است از هواداران پرسپولیس عذرخواهی کنم.