به گزارش”ورزش سه” سایت 90min در گزارشی اقدام به انتخاب بهترین دروازه بان های حال حاضر از هر قاره کرده و در این گزارش امیرعابدزاده به عنوان بهترین دروازه بان حال حاضر آسیا معرفی شده است.

در این گزارش آمده است:” ما از بین 6 کنفدراسیون فوتبال جهان بهترین دروازه بان های فعلی هر قاره را انتخاب کرده ایم.

1- امیر عابدزاده –آسیا
بهترین دروازه بان آسیایی اینروزها امیرعابدزاده دروازه بان تیم ملی ایران و ماریتیمو پرتغال است. او که در برنتفورد آموزش دید در رده های پایین تاتنهام و همچنین فوتبال در ایالات متحده نیز فعالیت کرد. کارلوس کی روش امیر را به جام جهانی 2018 برد و او اکنون نیز یکی از دروازه بان های اصلی تیم ملی ایران است.

 

 

 

2-آندره اونانا-آفریقا
در میان آفریقایی ها برجسته ترین دروازه بان حال حاضر یک کامرونی است که در آژاکس بازی می کند. او که در لاماسیا کارش را شروع کرد در سال 2015 توسط تیم هلندی خریدای شد بدون اینکه در تیم اصلی بازی کند. او از آن زمان رشد زیادی کرده به طوری که قیمتش در بازار 36 میلیون یورو است. او دروازه بان تیم ملی کامرون هم هست.

 

3- یان اوبلاک -اروپا
دروازه بان اسلوونیایی نه تنها در اروپا بلکه در جهان یکی از بهترین دروازه بانان و البته با ارزش ترین دروازه بان حال حاضر بازار نقل و انتقالات است. این دروازه بان 27 ساله از 2014 وارد اتلتیکو شده و یکی از مهمترین مهره های سیمئونه است.

 

4-کیلر ناواس –کونکاکاف
پس از چند قهرمانی با رئال مادرید ، ویود تیبو کورتوا باعث شد که او باشگاه را ترک کند اما در پاری سن ژرمن توانست سطح خودش را حفظ کرده و به مقام قهرمانی در لیگ 1 و همچنین فینال لیگ قهرمانان برسد. 

 

5-آلیسون بکر-آمریکای جنوبی
بهترین دروازه بان آمریکای جنوبی در لیورپول بازی می کند. او که در اینتر آموزش دید قبل از رسیدن به لیورپول از رم عبور کرد. او با تیم ملی برزیل قهرمان کوپا امریکا 2019 شد و تا الان 44 بازی ملی انجام داده است.

 

6-متیو رایان –اقیانوسیه
بهترین دروازه بان اقیانوسیه در تیم برایتون بازی می کند. رایان با 28 سال سن از سال 2017 و از والنسیا به لیگ برتر آمده است. او 58 بازی برای تیم ملی استرالیا انجام داده است.