به گزارش ورزش سه، استقلال با دو گل آلومینیوم اراک را شکست داد و پرسپولیس برای سومین بار متوالی به نتیجه ای بهتر از تساوی نرسید. حالا آبی ها به صدر جدول رسیده‌ و بیش از هر زمان دیگری به فتح دوباره لیگ ایران امیدوار شده‌اند. آن‌ها حالا اطمینان دارند که با شکست در دربی نیز این جایگاه را به رقیب سنتی نمی‌بازند و شاید همین موضوع شمشیر دو لبه برای شاگردان محمود فکری باشد؛ برد آرامش یا باخت از سر غافل‌گیری.

 

اما رقیب تیم آبی، حریفی زخم خورده و به شدت با انگیزه است. تیمی که تا پای جام آسیا هم رفت اما به چیزی بهتر از مدال نقره ای رنگ نرسید و بعد از آن هم هرچه تلاش کرد که این کابوس را پشت سر بگذارد، به یک سد محکم و اما-اگر خورد.

 

 

 

 

 

 

آن ها برای پیروزی مقابل نساجی حریف گلر جوان تیم شمالی نشدند و تا دقیقه ۹۰ از ذوب آهن پیش بودند اما… اما بازی با سپاهان بی حرف و حدیث بود. تیم یحیی گل‌محمدی نمایش دلپذیری ارائه نکرد و در ترکیب مهاجمی هم نداشت که به آن دل خوش کند. پس شاید نگرانی هواداران این تیم طبیعی باشد.

 

اردوی تیم فکری هم خیلی آرام و بی اضطراب نیست. شیخ دیاباته آقای گل لیگ نوزدهم اگرچه در مقابل آلومینیوم گلزنی کرد اما هنوز به مهاجم قاتل مدنظر آبی ها تبدیل نشده و خط هافبک آبی ها نیز با ایده آل کادرفنی فاصله دارد.

 

در جدول استقلال با ۱۸ امتیاز صدرنشین است و پرسپولیس با دو برد و پنج تساوی، ۱۱ امتیاز دارد و در رتبه دهم جای گرفته است. آن ها برای صدرنشینی باید هر سه بازی عقب افتاده (استقلال، مس، گل گهر) را با پیروزی پشت سر بگذارند. 

 

 

* با تمام این تفاسیر، شما چه فکر می‌کنید؟ اوضاع کدام تیم بهتر است و در فاصله شش روز تا دربی کدام یک شانس بیشتری برای پیروزی در این بازی دارند؟