کد خبر: 1728589/52

زمان: 21:28  
1399/10/10

بازدید: 15,523

دیه گو سیمئونه، سرمربی آرژانتینی اتلتیکومادرید با نشستن روی نیمکت این تیم در بازی امشب برابر ختافه برای پانصدمین بار هدایت روخی بلانکو را برعهده خواهد داشت.

به گزارش “ورزش سه”، دیه گو سیمئونه در سال 2011 هدایت اتلتیکو مادرید را برعهده گرفت. او در اولین مسابقه خود با این تیم مقابل مالاگا به تساوی بدون گل دست یافت و بعد از آن روند پیشرفت فوق العاده روخی بلانکو با این آرژانتینی آغاز شد و تا به اینجا نیز ادامه داشته است.

 

دیه‌گو سیمئونه در مدت زمان حضور خود در این باشگاه اسپانیایی مجموعاً با اتلتیکو مادرید به 7 جام مختلف دست یافته که مهمترین آنها به قهرمانی لالیگا در فصل 14-2013 برمی گردد؛ جایی که تیم او بالاتر از غول‌های فوتبال اسپانیا یعنی بارسلونا و رئال مادرید جام قهرمانی لالیگا را بالای سر ببرد.

 

 

 

 

با این حال لیگ قهرمانان اروپا تنها رقابتی است که دیگو سیمئونه نتوانسته با اتلتیکو مادرید در آن به قهرمانی دست پیدا کند. این در حالی است که تیم سرمربی آرژانتینی دو مرتبه تا آستانه کسب جام مهم‌ترین تورنمنت فوتبال اروپا پیش رفته بود اما هر بار مقابل تیم همشهری یعنی رئال مادرید کار را واگذار کرد.

 

با این حال بر هیچ کس پوشیده نیست که سرمربی آرژانتینی یک تیم نه چندان قدرتمند که همیشه در اواسط جدول لالیگا حضور داشت را به باشگاهی مدعی در سطح اول فوتبال اروپا تبدیل کرده و باعث شده که دیگر تیم‌های بزرگ از تقابل با با روخی بلانکو هراس داشته باشند.

 

 

 

 

 

اتلتیکو مادرید در حالی از دقایقی دیگر از سری مسابقات هفته شانزدهم لالیگا به مصاف ختافه خواهد رفت که سیمئونه برای 500 امین با روی نیمکت این تیم خواهد نشست که در نوع خود رکورد فوق العاده ای محسوب می شود.