کد خبر: 1728266/13

زمان: 16:42  
1399/10/09

بازدید: 41,979

در دیدار ماشین سازی و سپاهان یک رکورد عجیب را شاهد هستیم.

به گزارش “ورزش سه”، نیمه اول دیدار تیم های ماشین سازی و سپاهان در حالی به پایان رسید که سه گل از چهار گل از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید. سهم سپاهان از سه پنالتی اعلام شده دو ضربه و سهم ماشین یک پنالتی بود. به این ترتیب به طور میانگین در هر 15 دقیقه شاهد اعلام یک ضربه پنالتی در نیمه اول بودیم اما این پایان کار نبود.

 

در  نیمه دوم و در عین ناباوری بازهم شاهد تداوم اعلام پنالتی بودیم؛ در دقیقه 60 از تقابل دو تیم،  سعاد وفاپیشه چهارمین ضربه پنالتی بازی را این بار برای ماشین گرفت تا سهم تیم میزبان هم از ضربات پنالتی به عدد دو رسیده و میانگین هر 15 دقیقه یک پنالتی هم همچنان حفظ شود!

پیمان بابایی ضربه پنالتی اعلام شده در نیمه دوم را در حالی به گل تبدیل کرد که پیام نیازمند با تشخیص دقیق آن را مهار کرده بود اما مهاجم سبزپوشان در ریباند موفق شد توپ را وارد دروازه سپاهان کند. بعد از این گل ماشین سازان بازهم به حملات خود ادامه دادند تا اینکه در دقیقه 75 یک بار دیگر، داور بازی ضربه پنالتی سوم را هم برای آنها گرفت تا پیمان بابایی با یک ضربه چیب آن را به گل تبدیل کرده و کار را به تساوی سه بر سه بکشاند. با اعلام پنجمین ضربه پنالتی در پنجمین پانزده دقیقه بازی، رکورد هر پانزده دقیقه یک پنالتی در این دیدار همچنان پابرجا ماند.

 

به این ترتیب با اعلام پنج پنالتی تا این لحظه، شاهد یک رکورد عجیب در لیگ برتر فوتبال ایران هستیم. رکوردی که تکرار آن شاید به سال ها زمان نیاز داشته باشد! جالب اینجاست که هفته گذشته در لیگ ستارگان قطر نیز شاهد رخ دادن چنین اتفاقی بودیم. ‌این اتفاق در جریان هفته دهم لیگ ستارگان قطر، روز سه شنبه و در بازی میان دو تیم القطر و الاهلی رخ داد و ‌داور این مسابقه سه پنالتی به سود القطر و یک پنالتی به سود الاهلی اعلام کرد.