کد خبر: 1728851/39

زمان: 14:38  
1399/10/12

بازدید: 6,220

تیم پیکان تهران در حالی مقابل نفت مسجدسلیمان به برتری رسید که نیمی از ترکیب اصلی‌اش را محصولات آکادمی خودش تشکیل دادند.

به گزارش “ورزش سه”، خودروسازان لیگ برتر در لیگ بیستم برخلاف فصول گذشته با مدیریت اکبر محمدی که یک مدیر فوتبالی است و هدایت مهدی تارتار به عنوان یکی از مربیان موفق فوتبال ایران شرایط خوبی پیدا کردند و حریف سرسختی برای همه تیم‌های لیگ برتری محسوب می‌شوند.

پیکان در بازی گذشته خودش مقابل نفت مسجدسلیمان قرار گرفت و موفق شد یک برد ارزشمند بیرون از خانه را به دست بیاورد و به رده‌های بالای جدول برسد.

یکی از نکات قابل توجه در ترکیب پیکان در مسابقه گذشته استفاده از بازیکنان جوان پرتعداد در ترکیب خودش دارد. مهدی تارتار که همواره به استفاده از بازیکنان جوان در ترکیب تیمش و میدان دادن به این نفرات علاقه‌مند است در بازی گذشته نیز نیمی از ترکیب اصلی خودش را به محصولات آکادمی پیکان اختصاص داد.

در ترکیب اولیه پیکان مقابل نفت آرش قادری، نادر محمدی، اسماعیل بابایی، امیرحسین رنگرز جدی و امیر روستایی 5 بازیکنی بودند که از تیم های پایه این باشگاه رشد کردندو حالا در حالی که زیر 23 سال سن دارند، در لیگ برتر به میدان می‌روند. جالب اینکه کادرفنی پیکان در دقایق پایانی برای اولین بار به یک مدافع جوان جدید هم میدان داد. سامان فلاح بازیکن دیگری که از رده‌های پایه پیکان رشد کرده، روز چهارشنبه با نظر تارتار در دقایق پایانی به زمین رفت تا اولین بازی‌اش در لیگ برتر را تجربه کند.

بی تردید با روندی که پیکانی‌ها با هدایت تارتار در پیش گرفتند، در آینده شاهد معرفی بازیکنان جوان و بااستعداد دیگری نیز به فوتبال ایران خواهیم بود. بازیکنانی که می‌توانند رشد کنند و نام‌شان مطرح شود.