به گزارش “ورزش سه”، تیم ماینتس آلمان معرفی جدید خود را انتخاب کرد؛ بو اسونسن. سرمربی دانمارکی که سابقه بازی در کپنهاگن و بورسیا مونشن گلادباخ را دارد و دوران حرفه ای بازیگری را در ماینتس آلمان به پایان رساند و مربیگری را نیز بلافاصله، در همین تیم استارت زد. او حالا به تیم قدیمی اش برگشته و یک مربی ایرانی را نیز همراه خود دارد.

 

مربی ۳۴ ساله ایرانی است که تقریبا در تمام مقاطع با بو اسونسن همکار بوده است. این دو در تیم های پایه ماینتس کار خود را آغاز کردند و بعد به حدی بایکدیگر هماهنگ شدند که حتی پس از ترک تیم آلمانی نیز همکاری باقی ماندند و اکنون در یک سفر جذاب، اتریش را به مقصد آلمان ترک کرده‌اند.

 

بابک کیهان‌فر

بابک کیهان‌فر ۳۴ ساله پس از حضور کوتاه مدت در اتریش، روی نیمکت ماینتس می‌نشیند.

 

آن ها در لایفرینگ اتریش که تیم دوم سالزبورگ محسوب می‌شد، حضور داشتند. کیهانفر علاوه بر مربیگری در این تیم، وظیفه مشارکت در پرورش بازیکنان زیر ۱۸ سال را هم برعهده گرفته بود؛ جایی که به زعم رسانه های آلمانی در آن تخصص دارد. اما حالا باید از این تخصص فاصله بگیرد و تمام وقتش را به مهره های بزرگسال در یکی از مهم ترین لیگ های دنیا اختصاص بدهد.

 

بابک کیهانفر ژانویه ۲۰۲۰ در زمان ترک ماینتس گفته بود: ماینتس خانه من باقی می ماند. اینجا به دنیا آمده و رشد کرده ام. به همین دلیل تصمیم رفتن، برایم سخت بود. اما حالا زمان ورود به یک تجربه جدید است تا با این چالش پیشرفت کنم.

 

او و اسونسون که در نگاه اول هیچ نقطه مشترکی ندارند، اعتقاد دارند که فوتبال را مثل هم می‌بینند و با اعتماد به یکدیگر کار را پیش می‌برند و شاید همین موضوع سبب شده تا در این سال ها به عنوان زوج مربیگری در کنار هم باشند.

 

 

کریستین هایدل عضو هیئت‌ مدیره ماینتس در خصوص این انتخاب گفت: بو در ماینتس پرورش یافته و فکر می‌کنم زمانش بود که به اینجا برگردد. او تمام ویژگی هایی که ما به عنوان سرمربی میخواهیم را دارد. اسونسون تجربه کار با کلوپ و توخل را دارد و فکر میکنم انتخاب خوبی است.

 

روزنامه کیکر با انتشار مطلبی در خصوص تغییر سرمربی در ماینتس نوشته که رونمایی از بو اسونسون و دستیارش بابک کیهانفر، ساعت ۱۲ ظهر به وقت آلمان انجام می‌شود و این دو در یک نشست خبری هم شرکت می‌کنند.

 

ماینتس هفته گذشته با پنج گل بازی را به بایرن مونیخ واگذار کرد تا با شش امتیاز از ۱۴ بازی در رتبه هفدهم بوندس‌لیگا قرار گیرد و گزینه جدی سقوط باشد. بنابراین ماموریت اصلی زوج دانمارکی – ایرانی، نجات این تیم قرمزپوش از سقوط به بوندسلیگای دو خواهد بود؛ ماموریتی که در صورت انجام آن، این دو را احتمالا در سطح اول فوتبال آلمان ماندنی خواهد کرد.