کد خبر: 1728210/50

زمان: 12:39  
1399/10/09

بازدید: 28,867

تجدید خاطره با حذف رئال مادریدِ کارلوس کی‌روش

ژروم روتن ملی‌پوش سابق فرانسوی در صحبت از خاطرات خود به روزی اشاره کرد که زیدان هم‌تیمی او در فرانسه با پیراهن رئال مادرید به او فحاشی کرده است.

به گزارش “ورزش سه”، ژروم روتن ملی‌پوش سابق فرانسوی که در دوران فوتبالی خود در تیمهای مختلف فرانسوی از جمله پاری سن ژرمن و موناکو بازی کرده در گفتگو با RMC و ذکر خاطراتش به یک خاطره جالب اشاره کرد و از روزی گفت که زین الدین زیدان هم‌تیمی وقت او در تیم ملی فرانسه در یک بازی بین رئال مادرید و موناکو به او فحاشی کرده است.

 

 

روتن به روز 6 آوریل 2004 و دیدار دو تیم رئال مادرید و موناکو به میزبانی موناکو در استادیوم لویی دوم اشاره دارد. رئال مادرید کهکشانی در آن روز در یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان به مصاف موناکویی رفته بود که هدایتش به عهده دیدیه دشان بود و ژروم روتن به عنوان بازیکن فیکس در آن بازی می کرد.

 

موناکو در آن روز شگفتی آفرید و موفق شد رئال مادرید که هدایتش به عهده کارلوس کی‌روش بود را 3-1 شکست دهد. دیدار رفت دو تیم در برنابئو هم با تساوی 1-1 به پایان رسیده بود و به این ترتیب موناکو با پیروزی 4-2 بر کهکشانی‌ها راهی مرحله نیمه نهایی چمپیونزلیگ شد.

 

روتن در خاطرات خود از آن بازی به اتفاقی اشاره کرد که برایش خیلی مهم بوده. این بازیکن فرانسوی می گوید در یک درگیری وقتی روی زمین افتاده بود زیدان که هم تیمی او در تیم ملی فرانسه بوده بالای سرش حاضر شده و به شدت فحاشی کرده. روتن می گوید زیدان برای توهین به او از کلمه حرامزاده استفاده کرد.

 

 

ژروم روتن در این باره گفت:” آن ماجرا یکی از نقاط سیاه دوران فوتبالی من است. ما در تیم ملی فرانسه همبازی بودیم و من واقعا درک نمی کنم چرا باید زیزو آن حرف را می زد. من با او رابطه خوبی داشتم هر چند زیدان از کسانی نبود که در تیم ملی جزء دوستان نزدیک من باشد. ما در اواخر بازی بودیم و با پیروزی 3-1 صعودمان قطعی شده بود که من یک خطا کردم. زیدان که تازه توپ را از دست داده بود و حذف کهکشانی‌ها برایش سخت بود به سراغم آمد و توهین بدی کرد و گفت حرامزاده از روی زمین بلند شو”.