کد خبر: 1728239/47

زمان: 14:43  
1399/10/09

بازدید: 44,694

2+1 پرسپولیسی به همراه آزمون و طارمی؛

باوجود لغو مراسم های برترین های فوتبال آسیا در سال 2020 پایگاه های معتبر در جستجوی بهترین بازیکن سال قاره کهن هستند و بازیکنان ایرانی هم جایگاه ویژه خود را در میان نامزدها دارند.

به گزارش “ورزش سه”، در فاصله یک روز تا پایان سال میلادی 2020 اعلام شد که کنفدراسیون فوتبال آسیا قصد ندارد مراسم برترین های این قاره در این سال را برگزار کند. اما با این حال فاکس اسپورت آسیا به عنوان یکی از رسانه هایی که در حوزه فوتبال قاره مشغول به فعالیت است، طبق روال هر سال با همکاری تیتان اسپورت برترین بازیکنان قاره کهن را معرفی خواهد کرد.

 

در فهرستی که فاکس اسپورت اعلام کرده، نام 24 بازیکن قرار دارد و نکته مهم این است که بازیکنان خارجی شاغل در آسیا و آسیایی های شاغل در قاره های دیگر نیز شانس حضور در این فهرست را داشته اند. در این بین پنج بازیکن خارجی توانسته اند خود را به نفرات نهایی برسانند؛ عبدالرزاق حمدالله، بافاتیمبی گومیس، الکس تکسیرا، آندرس اینیستا و جونیور نگرئو.

در بین بازیکنان آسیایی نقش پررنگ تری را داشته اند؛ از اکرم عفیف که با پیراهن السد درخشید تا عجیب ترین بازیکن این فهرست صفوی راشید بازیکن تیم ملی مالزی که پس از درخشش با جوهور دارالتعظیم به پورتیموننس پرتغال منتقل شد. نکته جالب این است که عربستان سعودی هیچ نماینده ای در این لیست ندارد و عراق، قطر و ازبکستان هم با یک نماینده در تلاش برای کسب جایزه بهترین بازیکن آسیا هستند.

 

از ایران محمدحسین کنعانی زادگان و شجاع خلیل زاده به همراه سردار آزمون و مهدی طارمی در فهرست نهایی فاکس اسپورت قرار دارند. تیم قهرمان آسیا یعنی اولسان هیوندای با وون دو جائه، یون بیت گارام و جونیور نگرئو به استقبال توپ طلا می‌رود و پرسپولیس هم همین تعداد نماینده دارد.

 

غیبت علیرضا بیرانوند دروازه بان تیم ملی ایران در این نظرسنجی جالب توجه است. از لیگ ایران همچنین بازیکنانی چون علی علیپور، شیخ دیاباته، مهدی ترابی و احسان حاج صفی هم می‌توانستند در نظرسنجی نهایی حضور داشته باشند اما شاید ناکامی آن ها در لیگ قهرمانان آسیا موجب چشم پوشی کارشناسان فاکس اسپورت و تیتان اسپورت شده است.

 

پنج بازیکن ژاپنی، چهار بازیکن کره ای و دو بازیکن استرالیایی هم در این نظرسنجی جای گرفته اند. با این حال شانس سون هیونگ مین که فصل گذشته به عنوان بهترین بازیکن تیم تاتنهام انتخاب شد، برای کسب جایزه بیشتر از بقیه است و البته در نهایت کارشناسان، روزنامه نگاران و مربیانی از کشورهای مختلف قاره آسیا این انتخاب را رقم خواهند زد.

 

 

* فهرست نامزدهای بهترین بازیکن سال آسیا:

عبدالرزاق حمدالله (مراکش) – النصر
اکرم عفیف (قطر) – السد
الکس تکسیرا (برزیل) – جیانگسو سونینگ
آندرس اینیستا (اسپانیا) – ویسل کوبه
بشار رسن (عراق) – پرسپولیس
بافاتیمبی گومیس (فرانسه) – الهلال
دیاچی کامادا (ژاپن) – اینتراخت فرانکفورت
حسین کنعانی زادگان (ایران) – پرسپولیس
هوانگ هی چان (کره جنوبی) – لایپزیش و سالزبورگ
جلال الدین ماشاریپوف (ازبسکان) – پاختاکور
جونیور نگرئو (برزیل) – اولسان هیوندای
کائورو میتوما (ژاپن) – کاوازاکی فرونتاله
متئو رایان (استرالیا) – برایتون
مهدی طارمی (ایران) – ریوه آوه و پورتو
میچ لانگرک (استرالیا) – ناگویا
صفوی راشید (مالزی) – پورتیموننس و جوهور دارالتعظیم
سردار آزمون (ایران) – زنیت سن پترزبورگ
شجاع خلیل زاده (ایران) – پرسپولیس و الریان
سون هیونگ مین (کره جنوبی) – تاتنهام
تاکه فوسا کوبو (ژاپن) – مایورکا و ویارئال
تاکهیرو تومیاسو (ژاپن) – بولونیا
واتورو اندو (ژاپن) – اشتوتگارت
وون دو جائه (کره جنوبی) – اولسان هیوندای
یون بیت گارام (کره جنوبی) – اولسان هیوندای