به گزارش “ورزش سه”، حیدر بهاروند در آخرین مصاحبه‌ای که با سایت رسمی فدراسیون فوتبال داشت، اعلام کرد که عضویت هیأت رئیسه و ریاست کمیته شغل پاره‌وقت است و بازنشستگان می‌توانند عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال شوند. با این حال اما هم او و هم علی‌نژاد به عنوان معاونت وزارت ورزش به این نکته تأکید کرده‌اند که بازنشستگان امکان حضور در پست ریاست فدراسیون فوتبال را نخواهند داشت.

 

مشخص شدن این موضوع و اعلام رسمی‌اش، بعد از ابهام‌های فراوانی که در این رابطه مطرح می‌شد، بسیاری از گزینه‌هایی که احتمال کاندیداتوری‌شان برای انتخابات فدراسیون فوتبال مطرح می‌شد را از گردونه رقابت خارج کرده است.

کیومرث هاشمی، علی رغبتی، علی کفاشیان، محمد دادکان و حبیب کاشانی از افرادی هستند که به علت بازنشستگی نمی‌توانند برای انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال کاندیدا شوند. علی کفاشیان که پیش از این اعلام کرده بود، بازنشستگی مانع حضور او در انتخابات نیست و خودش تمایلی به ریاست دوباره ندارد، حالا نه تنها به علت بازنشستگی نمی‌تواند در انتخابات نامزد شود که براساس اساسنامه جدید فدراسیون فوتبال ریاست هر فرد برای بیش از سه دوره، امکانپذیر نیست.

 

حبیب کاشانی هم گرچه پیش از این به دلیل عمل قلب و شرایط جسمانی‌اش برای حضور در انتخابات مردد شده بود، اما حالا مشخص است که به‌خاطر بازنشستگی قطعاً نمی‌تواند در انتخابات نامزد شود.

 

 

کاشانی که مدیر بازنشسته آموزش و پرورش است، پیش از این زمزمه‌هایی درباره تلاش‌اش برای بازگشت به کار شنیده می‌شد. تحقق این امر اما تابع قوانین خاصی است که درباره حبیب کاشانی محقق نشد، چراکه بازگشت به کار یک فرد تنها در صورتی انجام می‎شود که بالاترین دستگاه اجرایی در آن حوزه، برای بازگشت به کار او در همان حوزه کاری اعلام نیاز کند که درباره حبیب کاشانی، وزارت آموزش و پرورش باید این کار را انجام دهد. در صورت انجام این مراحل کاشانی تنها می‌تواند در آموزش و پرورش مشغول به کار شود، نه نهاد دیگری مثل فدراسیون فوتبال.

 

محمد دادکان، کیومرث هاشمی و علی رغبتی هم تا کنون اعلام کرده‌اند که تصمیمی برای حضور در انتخابات ندارند. امیررضا واعظی‌آشتیانی یکی دیگر از گزینه‌هاست که احتمال حضورش در انتخابات مطرح می‌شود، اما به گواه خودش در دسته بازنشستگان جایی ندارد.

 

 

در کنار همه این نام‌ها اما حیدر بهاروند، یکی دیگر از بازنشستگانی است که در آخرین مصاحبه‌هایش مدعی شده مشکل بازنشستگی خود را حل کرده است. گفته می‌شود او سنوات و مستمری خود در شغل قبلی‌اش را قطع کرده و در شرکتی زیر پوشش بیمه تأمین اجتماعی به عنوان مشاور مشغول به کار شده، حقوق می‌گیرد و حق بیمه‌اش را می‌پردازد و به این طریق موفق شده مشکل بازنشستگی خود را حل کند.

 

این البته ادعای خود بهاروند است و معلوم نیست که این شیوه فرار او از قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان آیا مورد تأیید کمیته انتخابات فدراسیون فوتبال قرار خواهد گرفت و او هم در میان نامزدهای نهایی حضور خواهد داشت یا او هم در نهایت به دلیل بازنشستگی از گردونه انتخابات حذف خواهد شد؟