کد خبر: 1729371/50

زمان: 12:28  
1399/10/15

بازدید: 5,257

هانس یواخیم واتزکه، رئیس باشگاه دورتموند، معتقد است که ارلینگ هالند امسال این باشگاه را ترک نخواهد کرد.

به گزارش “ورزش سه”، ارلینگ هالند از زمان انتقال 20 میلیون یورویی‌اش از سالزبورگ به دروتموند در سال 2019، در نقش یک ستاره ظاهر شده است. مهاجم نروژی 33 گل در 33 بازی به ثمر رسانده که 17 تای آنها در نیمه اول مسابقات بوده است. 

 

 

از زمان حضور این بازیکن 20 ساله در وستفالن، ستایش‌های بسیاری از او شده است و رئال مادرید از تیم‌هایی است که مشتاق آوردن او به سانتیاگو برنابئو است تا بتواند در کنار مهاجم قدیمی‌شان، کریم بنزما، از او استفاده کند. منچستر یونایتد و منچستر سیتی نیز او را تحت نظر دارند، ولی واتزکه، رئیس باشگاه، معتقد است که هالند باید راه رابرت لواندوفسکی را در پیش بگیرد. کسی که چهار سال در دورتموند بازی کرد و پس از آن به بایرن مونیخ پیوست. 

 

او در مورد احتمال جدایی هالند در سال 2021 به کیکر گفت: “فکر نمی‌کنم چنین اتفاقی بیفتد. ارلینگ هالند و مدیر برنامه هایش، مینو رایولا، می‌دانند که چقدر برای ما مهم‌اند. من فقط می‌توانم به او توصیه کنم که راه لواندوفسکی را در پیش بگیرد.”

 

 

او همچنین اضافه کرد که هالند، قبل از اینکه خود را در چالش بزرگ‌تری ببیند، باید تجربه بیشتری کسب کند: “هالند باید به خودش زمان بدهد تا به بازیکنی در کلاس جهانی تبدیل شود. این امر در طول یک سال اتفاق نمی‌افتد. زمانی که او ما را ترک کند، قطعا به تیمی بزرگ‌تر خواهد رفت. مثلا فرض بگیریم که به رئال مادرید برود. برای بازی کردن در رئال باید کلاس فوق‌العاده‌ای داشته باشید.”

 

هالند تا سال 2024 با دورتموند قرارداد دارد، اما بند فسخ 75 میلیون یورویی نیز در قرارداد او لحاظ شده است که می‌تواند در سال 2022 فعال شود.