به گزارش “ورزش سه”، تنها هفت دقیقه از بازی بارسا و ایبار گذشته بود که آبی اناری ها به پنالتی دست یافتند. داور برای بررسی صحنه به کنار زمین رفت و در ادامه در سوت خود به نشانه پنالتی دمید.

بر خلاف انتظارات، مارتین برایثویت بود که پشت ضربه پنالتی قرار گرفت و به بدترین شکل ممکن توپ را به اوت زد. مهاجم دانمارکی بارسا با اعتماد به نفس خاصی پشت توپ قرار گرفته بود.

 

 

 

 

پس از بازی بسیاری از کارشناسان به آنتوان گریزمان تاختند که چرا او پشت پنالتی قرار نگرفت و برخی قدرت رهبری او در زمین را زیر سوال بردند.

سوال این است که چگونه مهاجمی برجسته و پرافتخار مثل گریزمان برای قبول پنالتی اعلام آمادگی نکرد و این کار را به بازیکنی سپرد که هنوز یک سال نیست به بارسا پیوسته و نامی معتبر در دنیای فوتبال نیست.

 

 

The reasons which Setién prefers Braithwaite before Griezmann

 

 

طبق ادعای رادیو کاتالونیا، گریزمان و برایثویت پیش از بازی در این مورد هماهنگ کرده بودند و قرار شد اگر پنالتی حاصل شود، برایثویت پشت توپ قرار بگیرد. گریزمان که چندی پیش یک پنالتی بارسا را هدر داده بود و فصل جاری تنها سه گل به ثمر رسانده، از کمبود اعتماد به نفس رنج می برد و از دست رفتن دوباره پنالتی می توانست برای او تبعات سنگین تری به دنبال داشته باشد.

بسیاری همین روحیه پایین گریزمان را دلیلی برای اشتباه بودن خریدش در تابستان 2019 می دانند. برای جذب گریزمان 120 میلیون یورو هزینه شده است.