به گزارش “ورزش سه”، سعید عباسی با بیان اینکه هفته گذشته به کمیته داوران بابت انتخاب داوری شجاع و نترس برای دیدار با آلومینیوم هشدار داده بودیم، اظهار کرد: با توجه به اتفاقات پیش آمده در بازی های گذشته و اشتباهات متعدد داوری در بازی های آلومینیوم، از کمیته محترم داوران خواهش کرده بودیم که در انتخاب داوری شجاع و نترس دقت کنند و ظن و گمان‌ها را به سمت و سوی ملاحظات بازی دربی نبرند، اما متاسفانه داور بازی با استقلال تحت تاثیر شهرآورد سوت زد و دو پنالتی مسلم تیم آلومینیوم را نگرفت.

 

او ادامه داد: متاسفانه داور در این دیدار ملاحظه شهرآورد استقلال و پرسپولیس را کرد و در همان دقیقه نخست بازی پنالتی مسلم تیم ما را نگرفت و همین موضوع باعث شد که روند بازی تغییر کند.

 

مدیرعامل باشگاه آلومینیوم تصریح کرد: در ادامه بازی هم داور در دفعات مختلف می‌توانست به بازیکنان تیم استقلال اخطار نشان دهد که با ملاحظه بازی شهرآورد، از این کار خودداری کرد تا تیم ما در عین شایستگی از کسب امتیاز در استادیوم آزادی باز بماند.

 

عباسی تاکید کرد: متاسفانه در دیدارهای تیم آلومینیوم در این فصل از مسابقات لیگ برتر، داورانی که تجربه قضاوت کمی داشتند، به‌عنوان داور انتخاب شدند که همین موضوع باعث شد امتیازات زیادی از تیم ما گرفته شود.

 

او با تمجید از عملکرد بازیکنان تیم آلومینیوم در این بازی عنوان کرد: بازیکنان ما در این بازی در طول ۹۰ دقیقه عملکرد قابل قبولی داشتند و در نیمه اول حتی می توانستیم از استقلال پیش باشیم که با اشتباهات داوری و کم تجربگی بازیکنان، سه امتیاز بازی را از دست دادیم.

 

مدیرعامل باشگاه آلومینیوم اراک یادآور شد: ما بابت باخت در این بازی ناراحت نیستیم، بلکه انتظار داریم نتایج بازی‌ها در زمین و با بازی و قضاوت جوانمردانه رقم بخورد. کمیته داوران باید در انتخاب داوران دقت کرده و ملاحظات را کنار بگذارد. تیم ما محلی برای با تجربه شدن داوران نیست و با این قضاوت‌ها بخش خصوصی و سهام‌داران از تیم‌داری دلسرد شده و شاید عطای تیم‌داری را به لقایش ببخشند و به هیچ عنوان تداوم این اشتباهات داوری علیه آلومینیوم پذیرفتنی نیست.