شما می توانید با آموزش روتوش ، با یک سری آموزش های روتوش ، بدون رفتن به کلاس آموزش روتوش ، به یک ویرایشگر عکس حرفه ای تبدیل شوید. سرانجام ، شما می توانید با آموزش روتوش کار کنید یا تصاویر شخصی خود را با آموزش روتوش تغییر دهید. این آموزش روتوش یکی از انواع آموزش روتوش با همان و دو نشان است.

در این آموزش روتوش عکس در فتوشاپ من سه روش بسیار معمول برای ایجاد تنظیمات محلی رنگ و رنگ را مرور می کنم. برخی از این تنظیمات به سادگی در حال رفع مواردی هستند که من به طور تصادفی انجام داده ام. به عنوان مثال ، این تصویر از لوئیز تامپسون ، توسط عکاس روت رز ، در روندی رنگارنگ طراحی شده است که سبزیجات سرد و آبی را به سایه اضافه می کند. این با پس زمینه کار می کند و سایه ای جالب مانند فیلم به رنگ پوست می بخشد ، اما متاسفانه مو چندان خوش شانس نبود و کمی آبی شد.

من وسط سایه ها را نیز بالا آوردم ، زیرا یک تصویر نسبتاً تاریک بود ، اما بر سفید شدن شلوار جین تأثیر گذاشت. بنابراین گاهی اوقات من چیزها را به یک روش طراحی می کنم ، و سپس از تنظیمات محلی برای رفع تمام مشکلاتی که با آن ایجاد کرده ام استفاده می کنم.

مرحله 01

از نگاه منتقد ، یکی از اولین مواردی که باید در این تصویر به آن توجه کنیم این است که ناحیه تنه کمی سرد و رنگی به نظر نمی رسد. بنابراین ما یک ابزار lasso را انتخاب می کنیم ، پر را روی 15 پیکسل تنظیم می کنیم و سپس ناحیه شکم را می کشیم. اکنون یک لایه تنظیم Curves اضافه کنید و متوجه خواهید شد که به طور خودکار بدن را برای شما پنهان می کند.

مرحله 02

اکنون باید بفهمیم که برای خم شدن رنگ بیشتر به سمت رنگ طبیعی پوست بقیه عکس ها ، باید چه کارهایی در برابر خم های خود انجام دهیم. در میان میانه ها کمی خاکستری وجود دارد ، بنابراین انتخاب کانال قرمز در منحنی ها ، فقط نقطه میانی را کمی بالا برده تا گرما اضافه کند. همین کار را با کانال آبی انجام دهید ، اما کمی کمتر آن را بارگذاری کنید.

مرحله 03

شلوار جین مات بصری باید کمی سبک باشد. از آنجا که آنها قرمز هستند ، می توانیم از یک لایه رنگی انتخابی برای قرار دادن اثر استفاده کنیم. تنها مشکل این است که در پوست نیز تداخل ایجاد می کند. بنابراین مانند قبل ، از لاسو برای عایق بندی شلوار جین استفاده کنید ، یک لایه متناسب با رنگ انتخاب کنید ، و هنگامی که کانال قرمز انتخاب شد ، فقط کشویی سیاه را کمی بالا ببرید.

فیلم های پیشنهادی برای شما …

مرحله 04

هنوز مناطقی وجود دارد که می توانند با گرم شدن کار کنند – به ویژه موهای آبی. برای انجام این کار ، ما در حال ایجاد یک اثر گرمایی طبیعی و طبیعی برای کل تصویر هستیم. یک لایه اتصالات منحنی اضافه کنید و مانند مرحله 02 ، نقطه میانی منحنی قرمز را کمی بالا برده و نقطه میانی منحنی آبی را کمی پایین بیاورید.

مرحله 05

اکنون ، برای اطمینان از برجسته بودن ماسک لایه منحنی در صفحه لایه ها ، باید بتوانیم آن را با Cmd / Ctrl + 1 به یک ماسک کاملاً مخفی تبدیل کنیم. سپس یک برس رنگ سفید سفید متوسط ​​انتخاب کنید – من از جریان 20٪ استفاده می کنم – و ما فقط می توانیم شروع به رنگ آمیزی در هر چیزی که می خواهیم گرم کنیم ، به خصوص موها و سایه ها کنید.

متن ترانه: بن راز

بن از لندن یک طراح و retoucher است. او به همان اندازه جوان شد که به یاد بیاورد که او گرافیک رایانه ای را با کاغذ گرافیکی و باینری انجام می داد و از سینمای سوئد ، دهه پنجاه ، داستان های علمی تخیلی و آینده پژوهی الهام گرفت.

استفاده از معکوس عبور بالا برای صاف کردن ناحیه ای از پوست (یا هر چیز دیگری از جمله پارچه های صاف و پس زمینه هایی که ما نیز پوشش خواهیم داد) ، یکی از روش های بسیار مفید اما آسان برای استفاده از روتوش بیش از حد است.

این یک ترفند نسبتاً ساده است که شعاع متمرکز را به تصویر شما می زند و به شما این امکان را می دهد تا با حفظ سطحی از بافت واضح که کنترل می کنید ، عکس را محو کنید و سپس از ماسک برای کنترل مناطق آسیب دیده استفاده کنید.

Make-High-Beyond-Retouch-1
بهترین توصیه ای که می توانم با IHP داشته باشم حفظ لطافت است. با استفاده از یک معکوس عبور بالا برای صاف کردن تمام پوست قابل مشاهده ، یک حالت تار و غیر واقعی با بافتی جدا از عکس ایجاد می کند.

ساده تر ، مراحل عبارتند از:

یک لایه قابل مشاهده Stamp بالای صفحه های کاری خود ایجاد کنید (Shift + Cmd / Ctrl + Alt + E). بدون لایه های کاری نمی توانید این کار را از یک لایه پس زمینه انجام دهید ، بنابراین بر روی برگه پس زمینه و Duplicate Layer کلیک راست کنید.
فیلتر کردن> سایر> High Pass.
شعاع را انتخاب کرده و تأیید را کلیک کنید (انتخاب شعاع پوشیده شده در زیر)
فیلتر کردن> تار شدن> تاری گاوسی.
شعاع 1/3 شعاع عبور بالا شما انتخاب کرده اید
لایه را معکوس کنید (Cmd / Ctrl + I)
Blend mode را انتخاب کنید. معمولاً همپوشانی سبک یا خطی است
یک ماسک به لایه اضافه کنید.
ماسک را سیاه کرده و از برس سفید با سختی و تیرگی / جریان متناسب با سلیقه خود استفاده کنید تا در صورت لزوم جلوه را رنگ آمیزی کنید.
نتیجه اولیه (این مثال شعاع 30 High Pass / 10 Gaussian Blur را نشان می دهد) به این شکل خواهد بود.

Reverse-High Pass-Retouch-2
شما عادت خواهید داشت قبل از ماسک این پیش نمایش ها را اسکن کنید که IHP شما در کجا کار می کند و در کجا کار نمی کند.

یک نگاه دقیق نشان می دهد که بافت (به جز شعاع پایین) دست نخورده باقی مانده است.

Make-High-Pass-Retouch-3
مناطقی را که باید از آنها اجتناب کنید نیز خواهید دید. شما نمی خواهید ماسک IHP شما هاله ای از موهای اطراف مو را در قسمت پایین قرار دهد.

انتخاب شعاع
شعاع کم عکس حاوی جزئیات واضح و بافتی است که از نزدیک مشاهده می کنید ، منافذ ، موهای جداگانه و … به عنوان مثال ، اگر در حال بیرون آمدن یا ایستادن در فضای اتاق باشید ، نسبت نسبت تاری / تاری در 9/3 قابل توجه نیست ، اما تغییرات نزدیک چشمگیر است.

شعاع بسیار بالاتر ، به عنوان مثال نسبت 60/20 ، بر روی تصویر هنگام بزرگنمایی ، سایه های ساختار استخوان بسیار چشمگیر خواهد بود و انتقال کلی بین نور و تاریکی را صاف می کند.

در اینجا من از یک تغییر معکوس 21/7 در دامنه نسبتاً متوسط ​​استفاده کردم ، که با نواحی پوستی که به سرعت به ماسک آغشته شده اند ، مبدل شدم.

Reverse-High Pass-Retouch-4

می بینید که نتایج در مقایسه با زمان طفره رفتن و سوختن کاملاً چشمگیر است.

مشاهده خواهید کرد که برخی از مناطق با جزئیات دقیق تر (شعاع پایین) مانند نواحی گوشه دهان برجسته هستند تا بتوانیم به مناطقی که شعاع کمتری دارند نزدیک شویم. در نسخه زیر ، من دو انتقال بزرگ دیگر معکوس 15/5 و 9/3 ایجاد کردم و با یک برس نرم جلوه را ترسیم کردم. همچنین برای برخی از موها / علائم ولگرد یک لایه “پاک کننده” وجود دارد. برای پیوند به منبع وضوح 5k روی تصویر زیر کلیک کنید ؛

Reverse-High Pass-Retouch 5a
برای پیوست در وضوح کامل کلیک کنید

در عرض چند دقیقه اکثر لکه ها را صاف کردیم. همچنین متوجه خواهید شد که برای گرفتن لکه های چرب بسیار عالی است ، که در اینجا در وسط بینی نشان داده شده است. من واقعاً توصیه می کنم با کلیک بر روی عکس بالا نسخه کامل وضوح 5k را ببینید زیرا این ابزار قدرتمند IHP را نشان می دهد.