به گزارش ورزش سه؛ تیم های تراکتور و شهرخودرو در چارچوب هفته نهم لیگ برتر در ورزشگاه یادگار امام شهر تبریز به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان نود دقیقه گلی در پی نداشت و دو تیم به تساوی بدون گل رضایت دادند. در ادامه نگاهی داریم به چهره های ویژه این دیدار بدون گل اما پر چهره؛

 

مسعود شجاعی؛ بازیکن/سرمربی برای اولین بار

 

مسعود شجاعی در بازی با شهرخودور برای اولین بار در نقش بازیکن/سرمربی ظاهر شد. او که بعد از برکناری علیرضا منصوریان به عنوان سرمربی موقت در سه هفته اخیر از کنار زمین به هدایت تراکتور پرداخته بود در نیمه دوم بازی با شهرخودرو اقدام حضور در میدان کرده و به جای سعید مهری در دقیقه 76 وارد زمین شد. حضور شجاعی اما تراکتور را به هدفی که داشت برساند و بازیکن/سرمربی تراکتوری ها با وجود تاثیر بسیار مثبتی که به عنوان سرمربی در طول هفته های اخیر در روند بازی تیمش ایجاد کرده، به عنوان بازیکن نتوانست کمکی به تیمش بکند.

 

 

سید مهدی رحمتی؛ محکوم به ضد فوتبال

 

شهر خودرو در طول هفته های اخیر عملکرد خوبی نداشته است. شاگردان رحمتی بعد از کسب برد در بازی عجیب مقابل ذوب آهنی که تعداد زیادی از بازیکنان خود را به دلیل ابتلا به کرونا در اختیار نداشت، از سه بازی تنها یک امتیاز کسب کرده و راهی تبریز شدند تا به مصاف تراکتور بروند. در چنین شرایطی، کسب نتیجه مساوی یک هدف منطقی و معقول برای شهرخودرو بود که شاگردان رحمتی موفق به تحقق آن شدند. در پایان بازی اما تراکتوری ها به شدت از سبک بازی تیم سید گلایه داشته و معتقدند بودند که شهرخودرو از دقیقه اول اقدام به انجام بازی تاخیری کرده و زیبایی را از بازی گرفته است.

 

 

اشکان دژاگه؛ هنرنمایی گران گلادیاتور

 

اشکان دژاگه بعد از سپرده شدن هدایت تراکتور به مسعود شجاعی، نقش پر رنگ تری در ترکیب تیم داشته است. او که به کاپیتان ثابت تیمش تبدیل شده، یکی از امیدهای اصلی شجاعی در کارهای تهاجمی به شمار می رود و به خوبی هم از پس از این کار برآمده است. کاپیتان تراکتوری ها در بازی با شهرخودرو هم نمایش خوبی داشت اما تلاش برای زدن یک گل زیبا با حرکت آکروباتیک در نیمه اول، برای اشکان گران تمام شد و این بازیکن بعد از زدن ضربه یاد شده مصدوم و مجبور به ترک زمین شد. تعویض اجباری دژاگه تاثیر زیادی در روند بازی تراکتور داشت و شاید اگر او در میدان بود اتفاقات بهتری برای سرخ پوشان رخ می داد.

 

 

سعید جلالی راد؛ پاسخ اعتماد

 

سعید جلالی راد که روزهای خوبی را در تیم پدیده (شهرخودروی فعلی) داشت و سپس در فجرسپاسی روزهای خدمت سربازی ‌اش را پشت سر گذاشت در بازگشت دوباره به شهرخودرو ذخیره میلاد فراهانی بود تا اینکه در هفته هشتم، سید مهدی رحمتی به او میدان داد. دریافت دو گل در بازی اول اما باعث نشد که رحمتی خیلی زود قید دروازه بان جوانش را بزند و در بازی با تراکتور هم شاهد حضور او در درون دروازه شهرخودور بودیم. سعید جلالی راد در بازی با تراکتور به بهترین شکل ممکن جواب اعتماد رحمتی را داد. او با عکس العمل های دیدنی خود در طول بازی به ستاره میدان بدل شد و در کسب تک امتیاز برای شهرخودرو نقش مهمی داشت. جلالی راد روی شوت های از راه دور و ضربات داخل محوطه جریمه تراکتوری ها مهارهای بی نظیری داشت و به مانند یک دروازه بان باتجربه، بدون اشتباه در طول 90 دقیقه ظاهر شد.

 

 

احسان حاج صفی؛ دوباره احسان…

 

در لیگ نوزدهم هر زمان که نیاز بود، احسان حاج صفی برای تراکتور می درخشید. او با گلزنی و گلسازی های پرتعدادش در فصل گذشته به ستاره شماره یک سرخ پوشان تبدیل شد و شایعه جدایی اش نگرانی هواداران را به همراه داشت. تراکتوری ها اما به هر ترتیبی که بود رضایت احسان را برای ماندن جلب کردند. طی هفته های اخیر اما فروغ فصل گذشته را از حاج صفی شاهد نبودیم تا این که در بازی با شهرخودرو دوباره احسانِ فصل قبل را دیدیم. حاج صفی همزمان با اوج گیری دوباره تراکتور در چند بازی گذشته، در حال بازگشت به روزهای اوج خود در لیگ نوزدهم است و در بازی با شهرخودرو به خوبی توانست در میانه میدان نقشی پررنگ در کارهای تهاجمی تیمش داشته باشد. این می تواند یک خبر خوب برای تراکتوری ها باشد چرا که تکرار روزهای خوب فصل گذشته حاج صفی، می تواند در کسب بردهای حساس در هفته های آینده بسیار کارساز باشد.

 

 

امین قاسمی نژاد؛ نشد!

امین قاسمی نژاد با زدن چهار گل، بهترین گلزن شهرخودرو در لیگ بیستم بوده و امید اول مشهدی ها برای باز کردن دروازه تراکتور در بازی هفته نهم بود. او در انجام این کار موفق نبود و نتوانست درخشش خود در هفته های اخیر را تکرار کرد. اما دلیل حضور قاسمی نژاد در بین چهره های ویژه این دیدار چیز دیگری است. به واسطه درخشش در لیگ نوزدهم با پیراهن شهرخودرو، قاسمی نژاد مشتری های پر و پا قرص بسیاری داشت که یکی از آنها تراکتور بود. تراکتوری ها مذاکرات بسیاری برای جذب بازیکن شهرخودرو انجام دادند اما در نهایت این انتقال صورت نپذیرفت. در حالی که پیش بینی می شد قاسمی نژاد با درخشش در بازی امروز به ستاره تیمش مقابل تیمی که به شدت خواهان او بود تبدیل شود، در عمل اما شاهد ارائه یک بازی معمولی از این بازیکن بودیم.

 

 

سعید عبدی